Juliusz Żebrowski

Patrick Haughey: Rzeszów to dobra baza dla irlandzkich starań o odbudowę Ukrainy

11 polskich miast ma bezpośrednie połączenia lotnicze z Irlandią, co ułatwia współpracę - wskazują Patrick Haughey, ambasador Irlandii w Polsce i Tonia Spollen Behrens, przedstawicielka Enterprise Ireland na Polskę i kraje bałtyckie.

Wielka Brytania pogłębia skłonność do współpracy z UE, w tym z Polską

Brytyjski „reset z Europą”, na który mocno stawia ten kraj, szczególnie po niedawnych wyborach parlamentarnych skutkujących zmianą władzy, nabiera tempa.

Jedzenie dla brytyjskich pupili od polskich producentów i dostawców

Ponad połowa dorosłych Brytyjczyków posiada w domu jakieś zwierzę. W pierwszym półroczu 2024 roku mieszkańcy Wysp Brytyjskich kupili ok. 1,2 mld opakowań pokarmu dla swoich pupili. Udział w tym ma polski eksport i sprzedaż na tamtym terenie.

Mocna pozycja polskiego szkła w Wielkiej Brytanii

Na rynku brytyjskim szkło polskiego pochodzenia cieszy się dużą popularnością, głównie dzięki dwóm firmom, które przez lata znacząco urosły i odniosły tam sukces.

Polskie firmy przejmują przedsiębiorstwa brytyjskie

Podlaska firma z branży rybnej dokonała właśnie akwizycji istotnego dostawcy na brytyjskim rynku. To niejedyny w ostatnim czasie taki przypadek, a kolejne przejęcia są już w trakcie.

Jesienne spotkania pod patronatem Brytyjsko-Polskiej Izby Handlowej

Brytyjsko-Polska Izba Handlowa (BPCC) współorganizuje w październiku i listopadzie wydarzenia, które powinni zaznaczyć w swoich kalendarzach polscy przedsiębiorcy zainteresowani ekspansją do Wielkiej Brytanii.

Okazja dla polskich MŚP – 7 targów i wystaw w Anglii

Na imprezach wystawienniczo-targowych można nawiązać wartościowe znajomości rzutujące na sukcesy przedsiębiorstw, począwszy od tych najmniejszych. Dotyczy to także oczywiście relacji firm polskich i brytyjskich.

Handel z Wielką Brytanią: duże przychody polskich firm i rosnąca przewaga

Zjednoczone Królestwo ponownie odnotowało ujemny bilans handlowy wobec Polski, który zwiększył się z 9,1 do 9,6 mld funtów.

Irlandia – dobry kierunek dla polskich dentystów, laryngologów i optyków

Jedną z ważnych przyczyn tego, że Irlandia jest w czołówce krajów Europy uważanych za najlepsze do życia jest wysoki poziom i dostępność tamtejszej służby zdrowia. Mimo że w Irlandii pracuje wielu polskich lekarzy i techników usług medycznych, to wciąż jest miejsce dla kolejnych.

Dzięki EEN przybywa możliwości współpracy brytyjskich i polskich MŚP

EEN to działająca od 2008 r. największa na świecie sieć wsparcia MŚP w nawiązywaniu współpracy międzynarodowej. Coraz chętniej jest wykorzystywana przez firmy brytyjskie, co skutkuje ich lepszą dostępnością dla partnerów z Polski i w pewnym stopniu niweluje skutki brexitu.