Aktualizacja: 26.08.2021 11:58 Publikacja: 26.08.2021 11:29
Foto: PAP/Radek Pietruszka
Ustawa medialna została przegłosowana głosami PiS, trzech posłów Kukiz'15 i dwójki posłów niezrzeszonych. Przeciwko była opozycja oraz politycy lojalni wobec Jarosława Gowina. Konfederacja wstrzymała się od głosu.
Prezydent po głosowaniu zasugerował, że może zawetować nowelizację, jeśli ta trafi na jego biurko. W rozmowie z TVP poinformował, że przegłosowana nowelizacja jest "kontrowersyjna i niezrozumiała dla partnerów w Stanach Zjednoczonych".
Prezydenturę Andrzeja Dudy niemal tylu samo ankietowanych ocenia dobrze, co źle - wynika z najnowszego sondażu pracowni Opinia24 dla "Faktów" TVN i TVN24.
Zatrzymanie przez CBA sześciu byłych pracowników Alior Banku, w tym Wojciecha Olejniczaka, ma związek z finansowaniem Zakładów Mięsnych Henryka Kani – ustaliła „Rzeczpospolita”.
Obniżka składki zdrowotnej to jedna z najważniejszych obietnic koalicji rządzącej. Sondaż „Rzeczpospolitej” pokazuje, że Polacy zdecydowanie popierają ten postulat.
Okres przedświąteczny to jest niesamowita harówka, do późnych godzin nocnych, a nawet w godzinach nocnych, 24 na 24 - mówił na konferencji prasowej w Sejmie Alfred Bujara, przewodniczący Rady Krajowego Sekretariatu Handlu, Banków i Ubezpieczeń NSZZ „Solidarność”.
W czasie konferencji prasowej w IPN Karol Nawrocki, prezes tej instytucji, a zarazem kandydat na prezydenta popierany przez PiS, był pytany m.in. o to, jak ocenia prezydenturę Andrzeja Dudy.
Z roku na rok przybywa na rynku zarówno domów, jak i mieszkań, które są zbudowane z materiałów przyjaznych środowisku oraz posiadają rozwiązania oszczędzające zarówno energię, jak i wodę. Patrząc na obecne trendy oraz wymogi narzucane przez UE, budownictwo stawiające na rozwiązania ekologiczne będzie się rozwijać. Bank Pekao, który od wielu lat wspiera rozwiązania proekologiczne, przygotował dla klientów ofertę EKO kredytu mieszkaniowego.
Prezydenturę Andrzeja Dudy niemal tylu samo ankietowanych ocenia dobrze, co źle - wynika z najnowszego sondażu pracowni Opinia24 dla "Faktów" TVN i TVN24.
Sensowna dyskusja o Instytucie Pamięci Narodowej i urealnieniu jego budżetu jest dziś niestety niemożliwa. Wciąganie IPN w sam środek politycznego cyrku, wystawiając jego prezesa Karola Nawrockiego w wyborach prezydenckich, to więcej niż błąd.
Rosyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych postanowiło wydalić korespondenta i kamerzystę z niemieckiej stacji ARD. Ma to być "symetryczna odpowiedź na niemieckie posunięcia przeciwko dziennikarzom rosyjskiej stacji Pierwyj Kanał".
Przemysław Czarnek, były minister edukacji w rządzie PiS, w radiowym wywiadzie odniósł się do kwestii kandydatury Karola Nawrockiego w wyborach prezydenckich. Podkreślił, że od początku wspierał obecnego prezesa IPN jako odpowiedniego kandydata i aktywnie angażuje się w jego kampanię.
Beata Szydło, była premier i szefowa sztabu wyborczego Andrzeja Dudy w 2015 roku, wyraziła poparcie dla Karola Nawrockiego, prezesa IPN, startującego w wyborach prezydenckich jako „obywatelski” kandydat PiS.
Nie jest dobrze, jeśli szef resortu finansów decyduje o wypłacie dotacji dla partii opozycyjnej, i to w czasie gdy zbliżają się wybory.
TK po raz kolejny uznał, że ustawa przyjęta przez Sejm bez udziału Mariusza Kamińskiego i Macieja Wąsika jest niezgodna z konstytucją.
Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła sprawozdanie finansowe Prawa i Sprawiedliwości za rok 2023. Partia Jarosława Kaczyńskiego postanowiła wystąpić z tą sprawą do Sądu Najwyższego. Ryszard Kalisz zapowiada zaś, że PKW nie uzna orzeczenia SN.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas