Aktualizacja: 04.07.2018 19:05 Publikacja: 04.07.2018 18:24
Uchodźcy w prowincji Dara mogą liczyć na chleb, lecz nie na ochronę. W ostatnich dniach zginęło ponad 100 osób.
Foto: AFP
Kolejna ofensywa sił rządowych prezydenta Baszara al Asada ma za cel prowincje Dara oraz Kunejtra na południu kraju. Tereny te znajdują się pod kontrolą zbrojnej opozycji. Celem akcji militarnej jest umocnienie sił reżimowych w rejonie granicy z okupowanymi przez Izrael Wzgórzami Golan oraz granicy z Jordanią.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump nie wykluczył nałożenia kolejnych sankcji na Rosję, jeśli Władimir Putin nie będzie chciał przystąpić do negocjacji pokojowych.
Pierwszy całkowicie elektryczny model Suzuki został właśnie zaprezentowany w Mediolanie. Produkcja e VITARY rozpocznie się wiosną przyszłego roku, a zapewne latem zobaczymy pierwsze egzemplarze na naszych drogach.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Donald Trump poinformował, że trwają już przygotowania do jego spotkania z Władimirem Putinem, do którego powinno dojść w najbliższej przyszłości.
Donald Trump został zaprzysiężony na 47. prezydenta USA. Przysięgę złożył także wiceprezydent J.D. Vance. Ceremonię zaprzysiężenia relacjonowaliśmy na stronie rp.pl.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Ukraińcy informują, że w okupowanym obwodzie ługańskim Rosjanie konfiskują mieszkania niepełnosprawnym, którzy nie przyjęli rosyjskiego obywatelstwa.
Klienci Warty mają możliwość leczenia nowotworów przy użyciu najnowocześniejszych metod na świecie. Ubezpieczenie Leczenie za granicą Plus może pokryć związane z tym koszty nawet do 2 mln euro.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Gdy w marcu 2011 roku rozpoczęły się pierwsze protesty w Syrii, Baszszar Al-Asad wydawał się szczerze wierzyć, że problemy stojące przed sąsiadami w regionie jego samego nie dotkną. To poczucie samozadowolenia wynikało z poprawy pozycji reżimu w Damaszku na arenie międzynarodowej, jaką odczuwano po objęciu urzędu prezydenta USA przez Baracka Obamę.
Oceniam na podstawie czynów, faktów, a nie oczekiwań. To, co widzę od obalenia reżimu Baszara Asada, oceniam pozytywnie – mówi Anwar al-Bunni, szef syryjskiego Centrum Studiów i Badań Prawnych w Berlinie.
Co najmniej 37 osób zginęło w walkach, które w czwartek rozgorzały w dystrykcie Manbidż w północnej Syrii - informuje AFP.
Powołana przez izraelski rząd Komisja ds. Oceny Budżetu Obronnego i Równowagi Sił, kierowana przez Jakowa Nagela, byłego szefa Rady Bezpieczeństwa narodowego, rekomenduje, by Izrael przygotował się na potencjalną wojnę z Turcją.
Niemiecka minister spraw zagranicznych Annalena Baerbock została zamazana na zdjęciach na kanale telegramowym powiązanym z przejmującą władzę w Syrii Organizacją Wyzwolenia Lewantu. Wcześniej przywódca tej organizacji Ahmed al-Sharaa nie podał niemieckiej minister ręki.
Jean-Noel Barrot i Annalena Baerbock – szefowie dyplomacji Francji i Niemiec – przybyli w piątek do stolicy Syrii, Damaszku. Spotkają się tam z nowym syryjskim przywódcą Ahmedem al-Szarą – podaje agencja Reutera.
Rezygnacja byłego ministra obrony Joawa Galanta z mandatu w Knesecie zaognia polityczny spór w rządzie Netanjahu na temat służby wojskowej ortodoksyjnych Żydów.
Kilkanaście dni po upadku dyktatora Baszara Asada już widać, kto ma szansę najbardziej skorzystać na zmianie władzy w Damaszku. I kto się na Bliskim Wschodzie tego najbardziej obawia.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas