Urządzenie jest przeznaczone dla chorych wymagających długoterminowego monitorowania rytmu serca. Zostało wykonane z inteligentnej tkaniny (wplecionej w koszulkę), która wielokanałowo mierzy elektryczną aktywność serca, wykrywając wszelkie nieprawidłowości.
Wyniki EKG mogą być przesyłane w czasie rzeczywistym, co bardzo przyspiesza proces diagnostyczny i podejmowanie decyzji klinicznych. Dzięki specjalnej aplikacji mobilnej, pacjent może wskazać, kiedy wystąpiły określone objawy, co umożliwia kardiologowi powiązanie ich z danymi z koszulki elektronicznej. Zaawansowane oprogramowanie, zintegrowane z platformą w chmurze, pozwala na szybką i skuteczną analizę zebranych danych, postawienie prawidłowej diagnozy i szybsze rozpoczęcie właściwego leczenia.
Czytaj też: Jak wcześniej wykryć migotanie przedsionków
Wiele osób cierpi na zaburzenia rytmu serca, które zostały błędnie zdiagnozowane bądź w ogóle nie zostały rozpoznane. Na przykład omdlenia mogą potencjalnie wynikać z poważnych problemów kardiologicznych. Jednak brak świadomości w środowisku medycznym co do właściwej diagnostyki omdleń sprawia, że powodująca je arytmia może pozostać niewykryta, bądź, co gorsza, błędnie rozpoznana jako epilepsja.
Migotanie przedsionków – będące najczęstszym zaburzeniem rytmu serca – niesie poważne ryzyko udaru mózgu, ale bywa trudne do wykrycia, gdyż często towarzyszą mu inne schorzenia.
U pacjentów, którzy doznali udaru o nieustalonej przyczynie, mogą występować okresowo epizody migotania przedsionków, lecz bez długoterminowego monitorowania rytmu serca pozostają niewykryte.