Czytaj dalej RP.PL.
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 18.10.2019 18:38 Publikacja: 18.10.2019 18:38
Foto: AFP/TURKISH PRESIDENTIAL PRESS OFFICE
W liście wysłanym 9 października, trzy dni po rozmowie telefonicznej obu prezydentów, w której Erdogan zapowiedział Trumpowi, że wojska tureckie ruszą do ofensywy na kontrolowanych przez Kurdów terenach północnej Syrii, prezydent USA wzywał prezydenta Turcji do zmiany decyzji. Wcześniej decyzją Trumpa żołnierze amerykańscy zostali wycofani z terenów, które miały być objęte działaniami sił tureckich.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy ukraińskie drony atakowały obwody briański, rostowski, saratowski i biełgorodzki.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Francuskie media informują o dezercjach Ukraińców szkolonych we Francji na potrzeby brygady im. Anny Kijowskiej.
Po tragedii samolotu azerbejdżańskich linii lotniczych pojawiło się hasło „Putinie, przeproś!”. W Azerbejdżanie już nikt nie pisze o katastrofie, lecz o przestępstwie - mówi w podcaście „Globalny Chrząszcz” dr Shahla Kazimova, szefowa Centrum Studiów Azerbejdżańskich na UW.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 2 na 3 stycznia w Kijowie rozległy się eksplozje - miasto było celem ataku dronów.
Nowa usługa rejestrowanych doręczeń elektronicznych od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu i administracji. eDO Post łączy najwyższe standardy bezpieczeństwa z wygodą i zgodnością z przepisami prawa, otwierając drzwi do pełnej cyfryzacji procesów komunikacyjnych.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Mer Kijowa Witalij Kliczko odwiedził żołnierzy na froncie - w obwodzie charkowskim i w Donbasie.
– Zaskakiwać to można wroga, przeciwnika – powiedział gen. Roman Polko, były dowódca GROM-u, komentując wypowiedzi Donalda Trumpa dotyczące możliwości zajęcia Grenlandii czy przejęcia kontroli nad Kanałem Panamskim.
Gdy Donald Trump puszcza wodze fantazji i opowiada o siłowym przejęciu Grenlandii i Kanału Panamskiego, Putin i Xi Jinping na serio szykują się do wielkiej rozgrywki geopolitycznej.
W wywiadzie dla Radia ZET Magdalena Biejat, kandydatka Nowej Lewicy na prezydenta, odniosła się do kwestii potencjalnych ingerencji w proces demokratyczny oraz roli, jaką odgrywają platformy społecznościowe. Wicemarszałek Senatu wyraziła swoje obawy związane z dezinformacją i manipulacjami w przestrzeni internetowej, wskazując na zagrożenia płynące z braku kontroli nad treściami.
Szef MSZ Francji Jean-Noël Barrot ostrzegł Donalda Trumpa przed naruszeniem „suwerennych granic” UE. Ostrzeżenie pojawiło się po tym, jak amerykański prezydent-elekt odmówił wykluczenia użycia działań wojskowych w celu przejęcia kontroli nad Grenlandią – autonomicznym terytorium Danii.
Premier Grenlandii Mute Egede spotka się w środę w Kopenhadze z królem Danii Fryderykiem X, po tym jak prezydent-elekt USA Donald Trump powiedział, że USA są zainteresowane przejęciem wyspy od Danii i nie wykluczył użycia siły lub nacisków gospodarczych w tym celu.
- Skoro osiem lat wytrzymała koalicja PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia, a później Kukiza i była w stanie rządzić, to dlaczego nasza miałaby nie wytrzymać? - mówił w rozmowie z Joanną Ćwiek-Świdecką wiceminister cyfryzacji Michał Gramatyka (Polska 2050).
Polski rząd przedstawił we wtorek przed Trybunałem Sprawiedliwości UE nowe stanowisko w sprawie statusu sędziów. Chce, aby Trybunał wypowiedział się na temat kryteriów badania niezależności sędziów oraz możliwości pomijania przez krajowe sądy przepisów, które ograniczają skuteczność prawa UE.
Jeśli ktoś miał nadzieję, że w roku 2025 będzie w gospodarce już więcej jasności, to musi poważnie zweryfikować swoje oczekiwania.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas