W programach z cyklu "Wierzę" Pawła Lisickiego i Marka Miśki prezentowane było nauczanie Kościoła na temat ideologii ruchu LGBT. Według administracji portalu YouTube (należy do koncernu Google), nagrania miały szerzyć "mowę nienawiści".
Kanał wSensie.tv początkowo został zablokowany na trzy miesiące. Możliwość dalszych publikacji przywrócono po interwencji Ordo Iuris. Z treści decyzji YouTube'a dotyczącej wSensie.tv nie wynikało, czy na platformie nie wolno w ogóle prezentować nauczania Kościoła czy przyczyną blokowania programów była ich treść lub tytuł - twierdzi Ordo Iuris.
Czytaj: Interwencja Ordo Iuris w sprawie cenzurowania dziennikarza przez YouTube
Prawnicy Instytutu skierowali do firmy Google wezwanie przedprocesowe, w którym domagali się przeprosin wobec autorów programu. W związku z brakiem reakcji ze strony kierownictwa portalu Google'a wytoczone zostało powództwo o ochronę dóbr osobistych Pawła Lisickiego, naruszonych poprzez „przypisanie jego twórczości określeń sugerujących ich negatywny charakter".
- W imieniu redaktora Lisickiego domagamy się od Google'a zaniechania dalszego naruszania prawa, mianowicie powstrzymania się przez właściciela YouTube od usuwania i blokowania treści z udziałem powoda. Wnieśliśmy też o zobowiązanie Google'a do pisemnego przeproszenia redaktora Lisickiego i zamieszczenia tekstu przeprosin na powierzchni jednej czwartej strony głównej YouTube.com" – skomentował adwokat Tomasz Chudzinski z Ordo Iuris.