„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 9 zł miesięcznie!
Aktualizacja: 08.04.2019 18:59 Publikacja: 08.04.2019 18:59
Foto: Adobe Stock
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej na swoich profilach w mediach społecznościowych wstawiają m.in. zdjęcia ze szkolenia i ćwiczeń. Prezentują zdjęcia nie tylko swoje, ale też drużyny oraz posiadanej broni.
Już w poprzednim Fundacja Stratpoints, na czele której stoi gen. Mirosław Różański, w raporcie na temat WOT zwróciła uwagę, że żołnierze są zbyt aktywni na portalach, co w przypadku wojny może skutkować ich dekonspiracją. Od tego czasu niewiele się zmieniło. Tymczasem rosyjska Duma przyjęła ustawę, która zabrania wojskowym pisania w mediach społecznościowych o służbie oraz towarzyszach broni, a także miejscu dyslokacji. Nakłada też ograniczenia w posługiwaniu się smartfonami.
Rozpoczęła się 6. edycja konkursu Kod Innowacji, skierowanego do firm i start-upów. W tym roku nagrodzone zostaną organizacje, które w innowacyjny sposób wykorzystują kody QR w komunikacji z konsumentami. Można zgłaszać zarówno wdrożone projekty, jak i pomysły na wykorzystanie kodów QR. Firmy zainteresowane udziałem mogą przesyłać swoje zgłoszenia do 30 września 2024 roku. Laureatów wyłoni niezależne jury, a lista zwycięzców zostanie ogłoszona podczas listopadowej konferencji Kod Innowacji.
W polskich laboratoriach prowadzone są najbardziej zaawansowane badania dotyczące obliczeń kwantowych, łączności i kryptografii kwantowej, sensoryki, obrazowania i metrologii kwantowej. Nasi naukowcy są też bardzo skuteczni w pozyskiwaniu środków w konkursach organizowanych przez największy europejski program wspierający badania w tej dziedzinie – sieć QuantERA.
B-21 "Raider" Sił Powietrznych USA odbył w piątek swój pierwszy lot, przybliżając moment wprowadzenia do floty amerykańskich bombowców maszyn dalekiego zasięgu, zdolnych do przenoszenia broni nuklearnej.
Naukowcy z japońskiego uniwersytetu wykorzystali sztuczną inteligencję do stworzenia systemu, który - jak twierdzą - jest w stanie odczytywać intencje kryjące się za gdakaniem kur i rozróżniać stany emocjonalne u tych ptaków.
Ryzyka i zagrożenia związane z rozwojem sztucznej inteligencji są prawie pewne, a korzyści są spekulatywne - ocenił prof. Andrzej Zybertowicz.
Nest Lease, to nowy gracz na polskim rynku leasingowym, będący częścią grupy Nest Bank. Firma powstała w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie mikro i małych przedsiębiorców na elastyczne i nowoczesne rozwiązania finansowe. Dzięki zaawansowanej technologii i indywidualnemu podejściu, Nest Lease planuje w ciągu dwóch lat wejść do grona dziesięciu największych firm leasingowych w Polsce. W rozmowie z Lechem Stabiszewskim, pełniącym funkcję p.o. prezesa zarządu Nest Leasing S.A., przyglądamy się strategii i ofercie Spółki oraz trendom w branży leasingowej.
Warner Bros Discovery, właściciel Grupy TVN, rozpoczął proces sprzedaży polskiej stacji telewizyjnej – dowiedziała się agencja Reutera.
Międzynarodowa koprodukcja Telewizji Polskiej, film animowany „Kapral Wojtek” w reżyserii Iaina Gardnera, znalazła się na oscarowej shortliście w kategorii Najlepszy Krótkometrażowy Film Animowany. Jest oparta na prawdziwych wydarzeniach z czasów II wojny światowej.
Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to jeden z rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Żołnierze za swoją służbę otrzymują wynagrodzenie, którego wysokość uzależniona jest od kilku czynników. Jakie będą zarobki w WOT w 2025 roku?
Jak przeżyć w erze postprawdy, zwłaszcza gdy obawa przed manipulacją też bywa manipulacją?
„Moje dzieci mnie oszukały" – powiedział w wywiadzie dla magazynu „Forbes” Zygmunt Solorz, jeden z najbogatszych Polaków, założyciel i właściciel Cyfrowego Polsatu. „Zobaczyłem, że są niegotowi i niewdzięczni” – dodał i zdradził, komu zamierza zostawić cały swój majątek.
Spółki prowadzące największe prywatne telewizje i sieci telefonii komórkowej znalazły się na liście firm chronionych przed przejęciami.
Hubert Burda od dziesięcioleci stoi na czele swojej rodzinnej firmy medialnej. Na krótko przed swoimi 85. urodzinami postanowił przekazać odpowiedzialność za koncern dwójce swoich dzieci. Będą już czwartym pokoleniem prowadzącym Hubert Burda Media.
Pod koniec roku w telewizji nawet poważni naukowcy zamieniają się we wróżbitów, bo dziennikarzy i widzów najbardziej interesuje przyszłość. Problem w tym, że proroctwa odnośnie do przyszłości są mało wiarygodne.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas