Aktualizacja: 09.02.2020 11:11 Publikacja: 09.02.2020 11:00
Foto: Fotorzepa/Dziennik Wschodni, Dorota Awiorko
Płyta była skompletowana. Grupa ogłosiła dwumiesięczną żałobę. Oto tekst piosenki.
„Gdyby jutra nie było”
Wyobraź sobie, że
To nasz ostatni dzień
Ślepa ulica nas tu prowadzi
Naprawdę szkoda łez
Nie ma planety B
Na święto ognia nic nie poradzisz
Ostatni pociąg w ostatni rusza lot
Słońce zachodzi, idzie noc
Bo gdyby jutra nie było
Ocalić trzeba nam miłość
To tylko liczy się
Na tej planecie łez
Niech nie rdzewieje nadzieja
Ocalić trzeba wspomnienia
I wierzyć trzeba,
Że znów obudzimy się
Jeśli to tylko sen
Nie może spełnić się
Niechaj nie porwie nas wir cyklonu
Czy jesteś gotów, by
Pokonać brudne sny?
Nie bać się błysku, ani gromu?
Niech czarna cisza nie dopadnie nas
Serce zabrania nam się bać
Bo gdyby jutra nie było
Ocalić trzeba nam miłość
To tylko liczy się
Na tej planecie łez
Niech nie rdzewieje nadzieja
Ocalić trzeba wspomnienia
I wierzyć trzeba,
Że znów obudzimy się
29 listopada, w 194 rocznicę powstania listopadowego, otwarta zostanie wystawa „Ikonosfera Wyspiańskiego. Noc listopadowa w Łazienkach Królewskich” w Podchorążówce i w Pałacu na Wyspie.
W tym tygodniu rozmawiamy w podcaście „Komisja Kultury” z Rafałem Christem, redaktorem portalu Spider’s Web Rozrywka i autorem recenzji filmowych do „Plusa Minusa”, o jednej z najbardziej oczekiwanych premier kinowych tego roku – „Gladiatorze 2” w reżyserii Ridleya Scotta.
Ta unikalna galeria powstała w odnowionych podziemiach starego gmachu muzeum. Prezentuje zbiory i pozwala poznać kulisy pracy muzealników.
Praca pod tytułem „Komediant” – banan przyklejony taśmą do ściany – była najsłynniejszym dziełem sztuki 2019 roku. Teraz podczas aukcji w Nowym Jorku sprzedana została za 6,24 mln dolarów. Jej autorem jest kontrowersyjny włoski artysta Maurizio Cattelan.
20 listopada rozpoczyna się XIX Festiwal Warszawski Niewinni Czarodzieje, zainspirowany kultowym serialem „Czterdziestolatek” z lat 70.
Fani najstarszego rockandrollowego zespołu świata muszą czuwać, by nie przegapić sprzedaży biletów na europejskie tournée w przyszłym roku. To ma się zdarzyć niebawem.
„Niewygodna” Patrycji Volny, córki „barda Solidarności”, to oskarżenie rzucone słynnemu ojcu, ale i innym mężczyznom z życia modelki, wokalistki, aktorki.
Wybitna indywidualność wśród wykonawców muzyki dawnej, Francuz Alexis Kossenko, został oskarżony przez studentów i muzyków o niedozwolone zachowania. Artysta rezygnuje z występów, nie pojawi się też na grudniowych koncertach w Warszawie.
„Viva Tu” to pierwsza płyta Manu Chao od 17 lat. Artysta wynagradza nam oczekiwanie z nawiązką.
Podczytuję po raz kolejny opowieści o Wiedźminie przed premierą nowej książki i czekam na domknięcie serialu „Yellowstone” – jednej z najlepszych tego typu produkcji od lat.
Grupa Bono świętuje 20. rocznicę premiery nagrodzonego ośmioma nagrodami Grammy albumu „How To Dismantle An Atomic Bomb”. Opublikuje nieznane nagrania z sesji oraz zremasterowany oryginał.
Po ogłoszeniu wyników Spotify za trzeci kwartał 2024 r. akcje streamingowego giganta poszybowały do blisko 480 dolarów, a współzałożyciele platformy w ostatnim czasie zarobili na sprzedaży akcji ponad 800 mln dolarów.
Charles Dumont komponował dla wielu artystów, ale w pamięci pozostanie jako autor piosenki „Non, je ne regrette rien” („Nie, nie żałuję niczego”) nierozerwalnie związanej z największą francuską gwiazdą Edith Piaf.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas