Aktualizacja: 02.07.2020 10:58 Publikacja: 02.07.2020 10:58
Foto: Bloomberg
Do Toronto LOT planuje latać od trzech do siedmiu razy w tygodniu. Pierwszy rejs odbył się już 1 lipca. Od najbliższego piątku, 3 lipca ruszą rejsy do Tokio z częstotliwością od dwóch do pięciu razy w tygodniu, zależnie od popytu na takie podróże. Również od 3 lipca będzie można polecieć do Seulu, od dwóch do pięciu razy w tygodniu.
W lipcowej siatce znajdą się także rejsy do kolejnych krajów poza Unią Europejską i EFTA: Wielka Brytania, Albania, Czarnogóra i Ukraina. Na londyńskie lotnisko Heathrow po raz pierwszy po przerwie wymuszonej pandemią Covid-19 LOT poleci 15 lipca, początkowo raz, a od sierpnia dwa razy dziennie. Wcześniej, bo od 4 lipca będzie można z Warszawy polecieć do Tirany (dwa razy w tygodniu), a dzień później także z Gdańska i Katowic (raz w tygodniu). 4 lipca ruszą połączenia z Warszawy do Podgoricy, stolicy Czarnogóry (cztery razy w tygodniu), a do czarnogórskiego kurortu Tivat dwa razy w tygodniu. Od 9 lipca do Podgoricy raz w tygodniu będą mogli polecieć także pasażerowie z Poznania. Od początku tego miesiąca LOT wznowił rejsy na kijowskie lotnisko Boryspol, a od 15 lipca także do Odessy.
Przewoźnik właśnie ogłosił kolejne połączenie: od połowy kwietnia poleci na Maltę. To już dziewiąty nowy kierunek w tym roku. Flota jeszcze w 2024 r. ma się zwiększyć do 86 samolotów.
Pogarszająca się kondycja rosyjskiej floty komercyjnej zmusiła władze do poszukiwania nowych rozwiązań. Chcą przekonać kraje, które nie nałożyły na Rosję sankcji, aby im pomogły. Jak na razie bez sukcesów.
Lotnisko Chopina w Warszawie w październiku odprawiło niemal 1,9 mln pasażerów. To o 14,6 proc. więcej niż w ubiegłym roku. I więcej niż prognozował wcześniej port.
Boeing rozpoczął zapowiadane cięcia zatrudnienia od stanu Waszyngton, gdzie pod Seattle mieści się słynna fabryka koncernu. Wypowiedzenia dostało już 438 związkowców, którzy zorganizowali siedmiotygodniowy strajk.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
W grudniu 2024 r. zostaną przedstawione szczegóły rozbudowy lotniska Chopina. - Wtedy poinformujemy o przyjętej koncepcji, harmonogramie i kosztach - powiedział PAP Maciej Lasek, wiceminister infrastruktury, pełnomocnik rządu ds. CPK.
Poprawa bezpieczeństwa na przejazdach to powszechny postulat kolejarzy i zmotoryzowanych. Ale jednym z największych wyzwań dla zarządcy kolejowej infrastruktury jest wdrożenie systemów sterowania ruchem kolejowym.
Pogarszająca się kondycja rosyjskiej floty komercyjnej zmusiła władze do poszukiwania nowych rozwiązań. Chcą przekonać kraje, które nie nałożyły na Rosję sankcji, aby im pomogły. Jak na razie bez sukcesów.
W Europie nowych magazynów buduje się mniej niż w poprzednich latach, ale i tak w Polsce powstaje ich najwięcej.
W wyniku zderzenia dwóch towarowych pociągów w Kuźni Raciborskiej do szpitala trafił jeden z maszynistów. Drugiemu nic się nie stało. Jak podała śląska policja, do wypadku doszło ok. 1.30 w nocy.
Teorie spiskowe o szczepieniach wciąż mają się w Polsce dobrze. Problem w tym, że unikający szczepień naraża nie tylko siebie. Czy szef może kazać się zaszczepić?
Obowiązkiem pracodawców jest ochrona życia i zdrowia pracowników. Czy w zakresie tego obowiązku firma może wymagać szczepienia, pytać o nie albo zwolnić za jego brak?
Marną sytuację przewoźników drogowych potwierdzają statystyki sprzedaży opon, na które zapotrzebowanie cały czas maleje. Na szczęście spadki wyhamowują.
Brak stałych wpływów i zleceń oraz szybko rosnące koszty prowadzą do popadania firm w długi i coraz słabszej sytuacji finansowej sektora.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas