15:46
Konferencja prasowa zakończyła się.
15:39
Aktualizacja: 23.05.2021 08:24 Publikacja: 24.02.2021 13:46
Adam Niedzielski
Foto: Fotorzepa, Jakub Czerminski
15:46
Konferencja prasowa zakończyła się.
15:39
Podejmując decyzję ws. województwa warmińsko-mazurskiego kierowaliśmy się tym, że województwo to bardzo odbiega od średniej, przekracza dwukrotnie parametr liczby dobowej zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu 7 dni. Będziemy obserwowali czy województwa pomorskie i kujawsko-pomorskie zbliżają się do warmińsko-mazurskiego.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
15:33
Jeżeli chodzi o obostrzenia (w woj. warmińsko-mazurskim – red.) używamy tutaj standardowego dwutygodniowego okresu. Jeżeli wskaźniki będą wolniej rosły, będziemy mogli nawet za tydzień mówić o powrocie (dzieci do szkół). Matury próbne prawdopodobnie zostaną przesunięte – decyzję musi podjąć minister Przemysław Czarnek.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
15:29
Minister Niedzielski zaapelował o stosowanie rozszerzonej zasady DDM – DDMA+W. Chodzi o zachowanie dystansu, dezynfekowanie rąk, noszenie maseczki stosowanie aplikacji Stop COVID i wietrzenie pomieszczeń.
15:22
Cały czas jesteśmy w trudnej sytuacji. Startujemy z trzecią falą z poziomu 5-6, a w tej chwili już 12 tysięcy zakażeń (na dobę)
Minister zdrowia Adam Niedzielski
15:20
Minister zdrowia poinformował, że nie będzie już można zasłaniać nosa i ust w miejscach publicznych szalikami, kominami i chustami oraz przyłbicami – stosowanymi jako wyłączna osłona nosa i ust.
15:19
Wprowadzamy obowiązek kwarantanny dla osób przekraczających południową granicę Polski. Z kwarantanny zwalnia negatywny test na COVID-19 przeprowadzony w ciągu ostatnich 48 godzin.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
15:18
W województwie warmińsko-mazurskim nauka w klasach I-III wraca do trybu zdalnego. Zamknięte zostaną hotele, baseny, galerie handlowe.
15:17
Obecny poziom obostrzeń utrzymany w całym kraju – z wyjątkiem województwa warmińsko-mazurskiego.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
15:16
Musimy cofnąć się o 1/16 kroku
Minister zdrowia Adam Niedzielski
15:14
Szczyt trzeciej fali w wariancie, który obecnie obserwujemy, ma być na średnim poziomie 10-12 tysięcy.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
15:13
Przed nami czas rozwoju pandemii, rozwoju trzeciej fali.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
15:12
Zjawiska pandemiczne powoli odciskają swoje piętno na szkołach.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
15:11
15:10
Wskaźnik dobowej liczby zakażeń w przeliczeniu na 100 tys. mieszkańców (z 7 dni) w województwie warmińsko-mazurskim wynosi 45.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
15:09
Minister Niedzielski wskazuje, że najciężej dotknięte epidemią są obecnie województwa warmińsko-mazurskie, pomorskie, kujawsko-pomorskie. Najmniej dotknięte są nią województwa dolnośląskie i łódzkie.
15:07
Widzimy systematyczny udział mutacji brytyjskiej w ogólnej liczbie próbek badanych genetycznie. Ostatnie dni wskazują, że ten udział w ogólnej liczbie próbek przekracza 10 procent.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
15:05
Minister zdrowia podkreśla, że w ciągu tygodnia zwiększyła się o ok. 1 200 liczba łóżek szpitalnych zajętych przez chorych na COVID-19.
15:03
Trzecia fala epidemii rozpędza się w Polsce. Powoli dynamika zakażeń zaczyna doganiać tą, z którą mieliśmy do czynienia na początku drugiej fali.
Minister zdrowia Adam Niedzielski
15:02
Rozpoczyna się konferencja. Minister zdrowia jest obecny na niej zdalnie, ponieważ znajduje się w izolacji w związku z kontaktem z szefem KPRM Michałem Dworczykiem, który jest zakażony koronawirusem SARS-CoV-2.
15:02
Zmiany w obostrzeniach mają objąć m.in. zmiany dotyczące zasad zasłaniania nosa i ust w miejscach publicznych. Po zmianach obowiązkowe ma być zasłanianie nosa i ust maskami – nie będzie już można stosować w tym celu kominów, szalików i przyłbic.
14:58
Rośnie też średnia dobowa liczba zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców z 7 dni. Obecnie wynosi ona 7 963 i jest najwyższa od 15 stycznia.
Fotorzepa, Robert Gardziński
14:56
W ostatnich dniach liczba zakażeń koronawirusem w Polsce rośnie. W środę resort zdrowia poinformował o 12 146 zakażeniach koronawirusem SARS-CoV-2 wykrytych w ciągu doby.
Fotorzepa, Jakub Czermiński
14:50
O godzinie 15 minister Adam Niedzielski ma poinformować o zmianach w obostrzeniach obowiązujących w związku z sytuacją epidemiczną w Polsce.
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: rp.pl
Konferencja prasowa zakończyła się.
Podejmując decyzję ws. województwa warmińsko-mazurskiego kierowaliśmy się tym, że województwo to bardzo odbiega od średniej, przekracza dwukrotnie parametr liczby dobowej zakażeń koronawirusem na 100 tysięcy mieszkańców w ciągu 7 dni. Będziemy obserwowali czy województwa pomorskie i kujawsko-pomorskie zbliżają się do warmińsko-mazurskiego.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Robert Fico pisze w mediach społecznościowych o zapewnieniach Władimira Putina, dotyczących gotowości do dalszego dostarczania gazu na Zachód.
Już od ponad tysiąca dni Ukraina broni się przed rosyjską agresją.
„Nie rozumiesz, jak wpłynęłoby to na stabilność naszych rynków finansowych” – miał warknąć kanclerz Niemiec Olaf Scholz w odpowiedzi na argumenty prezydenta RP Andrzeja Dudy w sprawie konfiskaty rosyjskich środków.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W okupowanych częściach Ukrainy rośnie liczba osób zatrzymywanych za aktywność w mediach społecznościowych - podaje strona ukraińska.
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług internetu światłowodowego i telewizji. Widać to nie tylko przez pryzmat oferty, ale również infrastruktury. Firma buduje sieć stacjonarną w całej Polsce, w każdym kwartale przyłączając do niej kolejne dziesiątki tysięcy gospodarstw domowych. Od lat rośnie też liczba nadajników operatora. Wszystko dlatego, że zapotrzebowanie na szybki internet i zużycie danych w domu i poza domem rośnie w niespotykanym tempie.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 18 na 19 grudnia doszło do zmasowanego ataku powietrznego Ukrainy na obwód rostowski.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
- To PiS nabałaganiło, a koalicja 15 października sprząta - tak o sytuacji w Sądzie Najwyższym oraz decyzji PKW w sprawie zawieszenia posiedzenia do czasu rozstrzygnięcia statusu Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych mówił w RMF FM wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski.
W roku 2023 zarejestrowano rekordową liczbę aż 2879 nowych przypadków zakażenia wirusem HIV w Polsce. To najwyższy wynik od lat.
Po interwencji dziennikarza „Rzeczpospolitej” Jędrzeja Bieleckiego wstrzymana została rozbiórka budynku przy ul. Łuckiej 8 w Warszawie. Interwencję podjął wojewódzki mazowiecki konserwator zabytków.
Minister Przemysłu (MP) chce uzupełnić projekt noweli ustawy o rynku mocy o regulacje wprowadzające mechanizm aukcji dogrywkowych - wynika z pisma resortu zamieszczonego na stronach Rządowego Centrum Legislacji. Te aukcje miałyby pozwolić na uzyskanie wsparcia przez nowe projekty gazowe. Resort klimatu ocenia, że wymagałoby to odrębnych negocjacji z Komisją Europejską.
Jednym z priorytetów działań polskiego rządu podczas prezydencji w UE będzie zabieganie o złagodzenie unijnej dyrektywy ETS, wprowadzającej za trzy lata tzw. podatek od ogrzewania. Polska buduje koalicje, ale prace musi zainicjować najpierw Komisja Europejska.
„Czy kontrowersje dotyczące ministra nauki i szkolnictwa wyższego Dariusza Wieczorka Pani/Pana zdaniem pogorszą notowania rządu Donalda Tuska?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Azyl przyznany przez prorosyjski rząd Viktora Orbána Marcinowi Romanowskiemu wprowadza aferę Funduszu Sprawiedliwości na arenę międzynarodową, stając się narzędziem osłabiania Unii Europejskiej.
Ministerstwo Kultury oraz MSZ nie potwierdzają informacji, które pojawiły się w niemieckich mediach, aby trwały negocjacje na temat zwrotu pakietu dzieł sztuki, w tym manuskryptu średniowiecznej pieśni „Gaude Mater Polonia”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas