"Paszport covidowy" niezbędny, aby wejść do części obiektów?

Brytyjska NHS poinformowała, że mieszkańcy Wielkiej Brytanii wraz ze szczepionką przeciw koronawirusowi będą otrzymywać karty potwierdzające, że zostali zaszczepieni. W mediach zaczęły pojawiać się spekulacje na temat tego, czy będzie należało stale nosić je przy sobie, aby wejść do takich miejsc jak sklepy czy restauracje.

Aktualizacja: 07.12.2020 16:17 Publikacja: 07.12.2020 16:09

"Paszport covidowy" niezbędny, aby wejść do części obiektów?

Foto: AFP

adm

Na kartoniku wielkości karty kredytowej napisane będzie nazwisko osoby, która została zaszczepiona, nazwa szczepionki oraz jej partia, a także data szczepienia. Na drugiej stronie będzie natomiast przypomnienie, aby nosić kartę przy sobie. Nie będzie to jednak nakaz, a jedynie zalecenie.

Wcześniej brytyjski rząd zaprzeczał, że wprowadzi tzw. "paszporty covidowe” oraz, że nie będą one niezbędne, aby wejść do części obiektów, w tym sklepów czy restauracji. Walijski minister zdrowia Vaughan Gething powiedział również, że karta nie będzie wymagana, aby przemieszczać się po kraju. - Karta ta ma jedynie przypominać pacjentom o drugiej dawce i rodzaju szczepionki, a także dostarczy informacji o tym, jak zgłaszać skutki uboczne - dodał.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Diagnostyka i terapie
Blisko kompromisu w sprawie reformy polskiej psychiatrii
Diagnostyka i terapie
Anestezjologia i intensywna terapia: trudna, odpowiedzialna, nowoczesna i coraz bardziej bezpieczna
Diagnostyka i terapie
Obowiązują nowe normy ciśnienia krwi. W grupie ryzyka więcej osób
Diagnostyka i terapie
Sepsa – choroba na śmierć i życie. Dziś światowy dzień sepsy
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Diagnostyka i terapie
Szczepionka na raka płuc testowana m.in. w Polsce. Trwają badania kliniczne