RP.PL tylko 19 zł za 3 miesiące!
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 16.09.2018 16:28 Publikacja: 16.09.2018 16:12
Kopalnia Hambach przy granicy z Belgią i Holandią
Foto: AFP
Funkcjonariusze mobilizowali się przeciwko zaciętemu oporowi obrońców środowiska od połowy zeszłego tygodnia. Na miejscu pojawiły się 4 tysiące policjantów, którzy usunęli 60 domków na drzewie. Niektóre z nich znajdowały się na wysokości nawet 25 metrów nad ziemią. W każdym z nich przebywało kilkudziesięciu demonstrantów.
Okupacja rozpoczęła się w 2012 roku i do tej pory była cicho tolerowana. Jednak władze lokalne nakazały teraz natychmiastowe usunięcie ekologów z lasów lasów, powołując się na zagrożenia pożarowe.
Nieznany wulkan wybuchł w 1831 r. tak gwałtownie, że ochłodził klimat Ziemi. Teraz, niemal 200 lat później, naukowcy zidentyfikowali „tajemniczy wulkan” - donosi CNN.
Polskim przedsiębiorcom dostarcza nowoczesne rozwiązania finansowe, wyznacza standardy w branży leasingowej. Zaczęło się skromnie – od jednego aktu założycielskiego i sporych ambicji. Dziś PKO Leasing jest liderem polskiego rynku leasingowego, który napędza małe i duże biznesy. Jak wyglądało 25 drogi na szczyt?
Magma znajdująca się pod superwulkanem Yellowstone przesuwa się prawdopodobnie w kierunku północno-wschodnim. To właśnie w tym rejonie w przyszłości może dojść do aktywności wulkanicznej. Do takiego wniosku doszli naukowcy na podstawie ostatnich badań.
Badacze z całego świata próbują oszacować kolejną datę potencjalnej erupcji dużego wulkanu. Według szacunkowych danych możliwe skutki ekonomiczne i klimatyczne takiego kataklizmu byłyby katastrofalne. Który z katastroficznych scenariuszy jest najbardziej realny?
Ludzki mózg przetwarza informacje w tempie 10 bitów na sekundę – wynika z obliczeń naukowców z Kalifornijskiego Instytutu Technologicznego (California Institute of Technology – Caltech). Badacze stwierdzili, że jest to liczba „wyjątkowo niska”. To wyjaśnia, dlaczego ludzie są w stanie przetwarzać tylko jedną myśl jednocześnie.
Nadchodzi nowy etap rozwoju całej gospodarki. Z siecią 5G nam wszystkim będzie żyło się lepiej i bezpieczniej – przekonuje Orange Polska.
Choć póki co grudniowa pogoda niekoniecznie kojarzy się z zimą, to już niedługo nastąpi zmiana pór roku. Moment ten nieodłącznie wiąże się z przesileniem zimowym, gdy dzień jest najkrótszy, a noc najdłuższa. Kiedy dokładnie wypada pierwszy dzień zimy?
Bank Pekao S.A. wprowadza zmiany w aplikacji PeoPay, dostosowując ją do potrzeb klientów prowadzących działalność gospodarczą. Rozszerzenie opcji personalizacji oraz dodanie elementów, które odróżniają profil firmowy od indywidualnego, to kolejny krok w rozbudowie oferty skierowanej do przedsiębiorców.
Według Centrum Naukowo-Środowiskowego Ratowania Delfinów „Delfa” w morzu znaleziono ponad 30 martwych delfinów. Zdaniem naukowców to efekt katastrofy tankowca i wycieków oleju opałowego w Cieśninie Kerczeńskiej
W niedzielę doszło do pożaru hali znajdującej się na terenie Parku Przemysłowego w Bydgoszczy. Na miejscu działa kilkadziesiąt jednostek straży pożarnej.
Amerykańska firma chce produkować ekologiczne paliwo z metanu, który jest zabójcą klimatu. Pomocne w tym mają być przede wszystkim silniki benzynowe i wysokoprężne.
Policja zatrzymała 43-letniego mężczyznę podejrzanego o śmiertelne potrącenie 14-letniego chłopca na warszawskiej Woli. Sprawca wypadku uciekł a nastolatek zmarł w szpitalu na skutek odniesionych obrażeń.
Policja poszukuje kierowcy białego lub szarego busa, który w piątek potrącił 14-latka na oznakowanym przejściu na warszawskiej Woli. Nie udzieliwszy mu pomocy, odjechał z miejsca zdarzenia. Chłopiec w stanie krytycznym, trafił do szpitala. W nocy zmarł.
W ubiegłym roku niemiecki parlament wydał zgodę na realizację 97 projektów zbrojeniowych, których wartość przekracza 25 mln euro. Rok temu było ich zaledwie 55. To oznacza, że w 2024 r. posłowie zgodzili się na zakupy uzbrojenia za ponad 45 mld euro.
Pion prokuratorski Instytutu Pamięci Narodowej stara się ustalić okoliczności zbrodni popełnionych przez Niemców na Polakach oraz Żydach w czasie II wojny światowej.
Już podczas I wojny światowej w szpitalach armii wykorzystywano filmy dla poprawy nastroju chorych i cierpiących. A dzisiaj?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas