Aktualizacja: 25.07.2021 20:17 Publikacja: 25.07.2021 19:11
Foto: Adobe Stock
Kościół Rzymskokatolicki postuluje wprowadzenie religii jako przedmiotu dodatkowego na maturze. Ministra edukacji i nauki poinformowali o tym przedstawiciele Komisji Wychowania Katolickiego Konferencji Episkopatu Polski. Religia może być przedmiotem do wyboru dla młodzieży rozważającej podjęcie studiów m.in. na wydziałach teologicznych lub katechetycznych wyższych uczelni.
– Propozycja wymaga pogłębionej analizy formalnoprawnej i konsultacji z innymi kościołami i związkami wyznaniowymi – odpowiedział wiceminister Tomasz Rzymkowski na interpelację poselską.
Jeśli frankowicz spełnia warunki ulgi, nie płaci podatku od umorzonej części kredytu. Nie musi mieć do tego indywidualnej interpretacji od fiskusa.
Od prawie dekady radcowie prawni mogą występować w sprawach karnych i karno-skarbowych. O to, jak obrońcy w niebieskich żabotach radzą sobie na tym polu zapytaliśmy sędziów, którzy na sali rozpraw, obserwując pełnomocników, mogą to obiektywnie ocenić.
Za nami dopiero pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego 2024/2025. Wielu uczniów i rodziców myśli już jednak o odpoczynku od nauki. Warto w związku z tym sprawdzić, jakie są terminy ferii zimowych 2025 dla poszczególnych województw.
Otrzymanie spadku może wiązać się z koniecznością zgłoszenia go do urzędu skarbowego i zapłaty podatku. Jednak nie dotyczy to każdej grupy podatkowej. Jedna z nich może skorzystać ze zwolnienia.
Mieszkańcy Europy z jednej strony nadal wierzą, że transformacja energetyczna zabezpieczy dobrobyt następnych pokoleń. Z drugiej jednak strony obawiają się, że koszty ochrony klimatu dotkną ich finansowo. Z badania klimatycznego zleconego przez Fundację E.ON wynika, że Europejczycy popierają transformację, ale oczekują od rządów swoich państw konkretnego planu i większego zdecydowania w działaniu.
Od 1 stycznia 2025 r. będzie można otrzymywać i wysyłać pisma urzędowe poprzez e-Doręczenia, czyli elektroniczny odpowiednik listu poleconego za potwierdzeniem odbioru - informuje Ministerstwo Cyfryzacji.
Już w grudniu uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą mogli przystąpić do próbnych egzaminów. Centralna Komisja Egzaminacyjna (CKE) podała szczegóły. Przedstawiamy harmonogram próbnego egzaminu ósmoklasisty i próbnej matury.
Świadectwo dojrzałości uzyskało 89,3 proc. tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych - poinformowała we wtorek Centralna Komisja Egzaminacyjna, prezentując ostateczne wyniki matur w 2024 r.
Poprzedni rok szkolny był czasem intensywnych reform wdrażanych przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Od 2 września uczniów czekają m.in. zmienione listy lektur i ograniczone podstawy programowe. Szkoły wdrożą z kolei pakiet zmian organizacyjnych.
Matury poprawkowe trwają - podchodzi do nich ponad 25 tys. uczniów, którzy w maju nie zdali jednego z obowiązkowych egzaminów. Kto może poprawić maturę? Kiedy poznamy wyniki matur poprawkowych?
Ministra edukacji narodowej Barbara Nowacka odwołała Marcina Smolika ze stanowiska dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Resort poinformował o tym w swoich mediach społecznościowych.
Szkołę w Chmurze często kończą uczniowie, którzy w tradycyjnym systemie nie mieliby żadnych szans. Egzaminy może zdali słabo, ale przynajmniej ukończyli szkołę.
Matura podstawowa poszła zdającym dobrze. Gorsze wyniki niż przed rokiem były na egzaminach na poziomie rozszerzonym.
Centralna Komisja Egzaminacyjna ogłosiła oficjalne ogólnopolskie wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas