Aktualizacja: 19.09.2018 23:04 Publikacja: 19.09.2018 18:01
Foto: Shutterstock
Około 40 tys. lat temu neandertalczycy zamieszkujący Europę zniknęli z powierzchni naszej planety, a ich miejsce zajął Homo sapiens, który – via Bliski Wschód – przywędrował z Afryki. Neandertalczycy zamieszkiwali Europę od co najmniej 400 tys. lat. Hipotetyczny scenariusz ich zagłady zaproponował niedawno Michael Staubwasser z Uniwersytetu w Kolonii. Bierze on pod uwagę przede wszystkim wpływ zmian klimatycznych. Artykuł o tym zamieszcza amerykańskie pismo „Proceedings of the National Academy of Sciences of the United States of America” („PNAS”).
Południowo-wschodni meksykański stan Campeche stał się przedmiotem zainteresowania naukowców, odkąd okazało się, że w leśnych gęstwinach znajdują się ruiny dawnego miasta Majów. Prawdopodobnie założono je przed 150 r. n.e.
17 października w paryskim Luwrze odbędzie się pokaz strojów zrekonstruowanych przez badaczy i projektantów z Polski na podstawie malowideł z Faras.
Monety i inne zabytki odkryli archeolodzy w podziemnym tunelu w Gucin Gaju w Warszawie, który znajduje się na terenie dawnego założenia pałacowego króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie. To tam, według legendy, mieli spotykać się masoni.
Prawie dwa tysiące lat po erupcji Wezuwiusza archeolodzy wciąż odkrywają tajemnice Pompei. Najnowsze znalezisko opisane zostało w "E-Journal of the Archaeological Park of Pompeii".
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
W ruinach antycznego miasta Notion w dzisiejszej Turcji archeolodzy z uniwersytetu w Michigan odkryli dzban złotych monet z czasów Imperium Achemenidów, z V wieku p.n.e.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Wygląda na to, że wybór nowego prezydenta USA może realia zmienić na Bliskim Wschodzie z korzyścią dla państwa żydowskiego.
Wojna na Bliskim Wschodzie zakończy się za dwa miesiące, potem będziemy mieli wybory w Izraelu, po których powstanie zupełnie inny rząd – uważa Ami Ajalon, były szef Szin Betu, izraelskiej służby bezpieczeństwa, z którym rozmawiała „Rzeczpospolita”.
Prokuratura skierowała do sądu akty oskarżenia wobec osób, które miały przemycać przez polską granicę nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu i transportować ich do Niemiec.
Południowo-wschodni meksykański stan Campeche stał się przedmiotem zainteresowania naukowców, odkąd okazało się, że w leśnych gęstwinach znajdują się ruiny dawnego miasta Majów. Prawdopodobnie założono je przed 150 r. n.e.
Polityczno-kulturowe różnice determinują planowanie przestrzenne i ochronę klimatu w poszczególnych państwach. Zawsze jednak występują też podobieństwa.
Delegalizacja agencji zajmującej się pomocą uchodźcom palestyńskim (UNRWA) grozi pogłębieniem katastrofy humanitarnej w Gazie. Nie ma jednak wpływu na inne wydarzenia na Bliskim Wschodzie.
Ali Chamenei musi zdecydować, czy odpowiedzieć na piątkowy atak Izraela. Jeśli tego nie zrobi, wizerunek potęgi Teheranu ostatecznie się załamie. Ale eskalacja konfliktu jest niebezpieczna dla autorytarnego reżimu.
Sekretarz stanu Antony Blinken poleciał z ostatnią misją pokoju na Bliski Wschód. Jej porażka może pogrzebać szanse Kamali Harris na wyborcze zwycięstwo.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas