Aktualizacja: 29.04.2020 10:30 Publikacja: 29.04.2020 10:30
Foto: Rzeczpospolita
Naukowcy w działach badań i rozwoju przedsiębiorstw budowlanych, a także niezależnych podmiotów, pracują nad rozwiązaniami przenoszącymi tradycyjne budowanie do nowego wymiaru. W ostatnim czasie na placach budów nad Wisłą testowanych jest wiele nowinek.
Rynek magazynowy jest w fazie stabilizacji po bardzo intensywnych zmianach w ciągu ostatnich lat. Perspektywy rozwoju są dobre.
Co piąty przedstawiciel branży mówi o złej i bardzo złej kondycji finansowej w ostatnim kwartale tego roku.
Roboty wspierające pracowników fizycznych, pompy ciepła, panele solarne. Technologie i zielone rozwiązania zapewniają przewagi konkurencyjne.
Prawie 0,8 mld euro ulokowano w nieruchomościach logistyczno-przemysłowych w Polsce od początku roku. Na rynku pojawili się nowi gracze.
Cały sektor zmaga się z wieloma wyzwaniami, a problemy jednych wpływają niestety na kondycję drugich, bo TSL to łańcuch naczyń połączonych.
Transport intermodalny wspiera zrównoważony rozwój kraju. Łączy w sobie zalety różnych środków transportu, które przynoszą znaczące korzyści zarówno dla gospodarki, jak i środowiska naturalnego. Jak Fundusze Europejskie pomagają nam w niego inwestować?
Park handlowy przy ul. Polickiej w Szczecinie już działa. To największy obiekt tego typu w portfelu Trei Real Estate Poland.
Przedmiotem umowy przewłaszczenia na zabezpieczenie mogą być zarówno ruchomości, jak i nieruchomości. Kiedy warto skorzystać z tej formy zabezpieczenia wierzytelności? Na czym ona polega?
Miejsce we wspólnym garażu czy komórka lokatorska, w dzisiejszych czasach nie są żadnym luksusem. A jeśli do tego są prawnie związane z mieszkaniem, to fiskus nie ma żadnych podstaw, żeby kwestionować czy odbierać od nich ulgę mieszkaniową w PIT.
Z punktu widzenia Grupy Eiffage rządowe programy wspierające zakup mieszkań nie są niezbędne. My chcemy tworzyć miejsca do życia odporne na rynkowe zawirowania – mówi Tymon Nowosielski, prezes Eiffage Immobilier Polska.
Najstarsze gotowe mieszkania w ofercie deweloperów mają osiem lat. Na te powstające trzeba czekać najdłużej do 2027 r.
Nie patrzyłbym na ustawę jako coś, co trzeba zrobić w konkretnym czasie, by coś złapać. Zawsze znajdzie się segment rynku, który będzie zniżkował, i taki, który będzie na fali – mówi Jakub Pacholec, członek zarządu Mount TFI.
Mieszkania, które są trwałymi pustostanami, podlegają podwyższonej stawce podatku od nieruchomości jak firmowe.
Odkładanie zakupu mieszkania czy budowy domu może nie być dobrą strategią. Ta sama kwota wystarczy na coraz mniej metrów nieruchomości. Koszty rosną.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas