Aktualizacja: 21.11.2024 17:54 Publikacja: 06.06.2023 03:00
Foto: AdobeStock
Dwóch na trzech dorosłych Polaków nie podejmuje nawet raz w miesiącu aktywności fizycznej – wynika z MultiSport Index, corocznego raportu aktywności fizycznej Polaków.
Jak czytamy w raporcie, na przestrzeni ostatnich pięciu lat wskaźnik aktywności fizycznej utrzymuje się na podobnym poziomie – blisko dwóch na trzech ankietowanych deklaruje, że są aktywni co najmniej raz w miesiącu (64 proc. w tym roku). Gdy jednak zawęzi się te wyniki do ćwiczących raz w tygodniu i wykluczy tych, którzy np. przemieszczają się na rowerze i spacerują, odsetek osób aktywnych spada do mniej niż połowy (48 proc.). Co więcej, z badania wynika, że dwóch na trzech ankietowanych (64 proc.), którzy jako jedyną swoją aktywność deklarują spacery, jest przekonanych, że to „zupełnie wystarczająca” dawka sportu w ich życiu.
- Reklamy napojów alkoholowych z udziałem celebrytów i podtykanie w ten sposób młodzieży alkoholu pod nos, powinny być zakazane i surowo karane – mówi prof. Andrzej Fal, prezes Polskiego Towarzystwa Zdrowia Publicznego.
Dla niemal trzech czwartych polskich nastolatków pierwszym w życiu wyrobem z nikotyną był papieros elektroniczny. Inicjację nikotynową ma za sobą już co czwarty uczeń szkoły podstawowej.
Rząd pracuje nad przepisami, które wprowadzą m.in. zakaz sprzedaży alkoholu w postaci innej niż płynna i zakaz sprzedaży alkoholu przez Internet. W przyszłości w grę wchodzą rozwiązania, które przełożą się na podwyżkę cen alkoholu w sklepach.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Rząd zapowiada zakaz sprzedaży jednorazowych e-papierosów bez zawartości nikotyny osobom poniżej 18. roku życia. Młodzież jednak dość łatwo omija już istniejące obostrzenia. Jak rozmawiać z nastolatkiem, który pali?
Dla nastolatków wydatna linia żuchwy stała się niezwykle pożądana. To efekt upowszechnienia się trendu spopularyzowanego przez kulturę internetową. Dlaczego nastolatkowie pragną „męskich” rysów twarzy i co robią, by uzyskać taki efekt?
Ozempic to lek, który może mieć ogromny wpływ na światową gospodarkę. Obawy czuje między innymi branża spożywcza oraz gastronomia, bo klienci ze zmniejszonym apetytem mogą rzadziej sięgać po przekąski czy chodzić do restauracji. Do grona branż, które odczuwają „efekt Ozempicu”, dołącza kolejna.
Kobiety czerpią dwa razy więcej korzyści z tej samej dawki aktywności fizycznej w porównaniu z mężczyznami – twierdzą na podstawie badań amerykańscy naukowcy.
Koniec z traktowaniem sportu jako przykrego obowiązku, związanego z dużym wysiłkiem i dyskomfortem opuszczania domu. Aktywność fizyczna może być łagodna, przyjemna i po prostu sprawiać radość. Wszystko dzięki Cozy Fitness, zwanym również Cozy Cardio.
Technologia widzenia komputerowego i obiektyw w dowolnym urządzeniu mobilnym wystarczą, by uczestniczyć w profesjonalnym treningu fitness. Ten polski projekt może trafić do Azji.
Na przekór trendom wywołanym inflacją i cięciu wydatków Polacy chcą wydawać coraz więcej na fitness. Choć spadają już wydatki na wiele kategorii, także spożywczych, to w salonach fitness i sklepach ze sprzętem ruch jest coraz większy.
Nike i Netflix wspólnie stworzyły nowy „serial”. Będzie miał 90 odcinków, ale nie ma co liczyć na fabułę czy grę aktorską. Będą to bowiem programy treningowe, w których można wziąć udział nie ruszając się sprzed telewizora.
Peloton wymienia prezesa, po dymisji Johna Foleya i redukuje liczbę stanowisk. Pracę straci około 20 proc. pracowników przezywającej problemy firmy fitness.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas