19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.01.2025 08:27 Publikacja: 08.02.2022 19:34
Foto: Bloomberg
Firma Peloton, że swoimi drogimi rowerami fitness, była jednym wygranych pandemii.
Wielu klientów zamkniętych studiów fitness kupiło do domu te dość drogie rowery treningowe. Popyt był tak duży, że klienci musieli czekać na rowery tygodniami.
Nowe technologie, handel, medycyna i przemysł – to branże , które na celowniku mają inwestorzy. Aktywności transakcyjnej sprzyja ożywienie gospodarcze i spadający koszt pieniądza. Które spółki w Polsce mogą zmienić właściciela?
Jest wtorek, 14 stycznia – na codzienny podcast „Rzeczpospolitej” o gospodarce „Twój Biznes” zaprasza Bartłomiej Kawałek. Dziś porozmawiamy o rekordowych zmianach na stanowiskach prezesów spółek z udziałem Skarbu Państwa, naciskach Francji w kwestii zakupów zbrojeniowych, tajnym budżecie wojennym Kremla oraz historycznej nadwyżce handlowej Chin.
PKO BP, Pekao, Orlen i KGHM powołały do rad nadzorczych niezależnych członków, którzy reprezentować będą akcjonariuszy mniejszościowych. Z inicjatywą wystąpiły Otwarte Fundusze Emerytalne. Czy to początek długofalowych, pozytywnych zmian?
W ramach mechanizmu tzw. Funduszu Sztucznej Inteligencji odblokowane zostanie finansowanie pierwszych w bieżącym roku projektów. Czy zastrzyk ten będzie wystarczający, by Polska liczyła się międzynarodowej arenie AI?
Transformacja jest niezbędna, ale musi być przeprowadzona w sposób odpowiedzialny. Powinna uwzględniać kwestie związane z bezpieczeństwem dostaw energii, jak również z bezpieczeństwem sektora przemysłowego czy transportowego oraz bezpieczeństwem finansowym grupy.
Dla nastolatków wydatna linia żuchwy stała się niezwykle pożądana. To efekt upowszechnienia się trendu spopularyzowanego przez kulturę internetową. Dlaczego nastolatkowie pragną „męskich” rysów twarzy i co robią, by uzyskać taki efekt?
Ozempic to lek, który może mieć ogromny wpływ na światową gospodarkę. Obawy czuje między innymi branża spożywcza oraz gastronomia, bo klienci ze zmniejszonym apetytem mogą rzadziej sięgać po przekąski czy chodzić do restauracji. Do grona branż, które odczuwają „efekt Ozempicu”, dołącza kolejna.
Kobiety czerpią dwa razy więcej korzyści z tej samej dawki aktywności fizycznej w porównaniu z mężczyznami – twierdzą na podstawie badań amerykańscy naukowcy.
Koniec z traktowaniem sportu jako przykrego obowiązku, związanego z dużym wysiłkiem i dyskomfortem opuszczania domu. Aktywność fizyczna może być łagodna, przyjemna i po prostu sprawiać radość. Wszystko dzięki Cozy Fitness, zwanym również Cozy Cardio.
Osoby, które ćwiczą, najchętniej wybierają rower i bieganie. Na popularności zyskuje też siłownia.
Technologia widzenia komputerowego i obiektyw w dowolnym urządzeniu mobilnym wystarczą, by uczestniczyć w profesjonalnym treningu fitness. Ten polski projekt może trafić do Azji.
Na przekór trendom wywołanym inflacją i cięciu wydatków Polacy chcą wydawać coraz więcej na fitness. Choć spadają już wydatki na wiele kategorii, także spożywczych, to w salonach fitness i sklepach ze sprzętem ruch jest coraz większy.
Nike i Netflix wspólnie stworzyły nowy „serial”. Będzie miał 90 odcinków, ale nie ma co liczyć na fabułę czy grę aktorską. Będą to bowiem programy treningowe, w których można wziąć udział nie ruszając się sprzed telewizora.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas