Aktualizacja: 05.11.2024 17:31 Publikacja: 19.03.2024 23:34
Tankowiec (zdjęcie ilustracyjne)
Foto: Stock Adobe
Niedawna kolizja tankowca „ciemnej floty” ożywiła najgorsze obawy Danii dotyczące statków przewożących codziennie setki tysięcy baryłek rosyjskiej ropy przez Cieśniny Duńskie.
Duński Urząd Morski potwierdził Bloombergowi, że 2 marca 15-letni tankowiec Andromeda Star zderzył się z anonimowym statkiem. Dane wskazują, że rankiem tego dnia tankowiec zwolnił i nagle się zatrzymał, okrążając północny kraniec Jutlandii. Statek znajdował się wówczas w stanie balastowym i płynął do rosyjskiego portu w celu załadunku ropy.
Prezydent Serbii Aleksandar Vuczić zaproponował zorganizowanie referendum w sprawie swojej dymisji po tym, jak w piątek w Nowym Sadzie zawalił się dach dworca kolejowego w Nowym Sadzie. Zginęło wówczas 14 osób, trzy nadal walczą w szpitalu o życie.
Eksperci od handlu wskazują, że coraz popularniejszy wśród konsumentów w Polsce staje się trend kupowania z odroczonymi płatnościami.
Co najmniej 14 osób zginęło, a kilkadziesiąt zostało rannych, gdy na dworcu w Nowym Sadzie runęła część dachu. Do katastrofy doszło w budynku, który był niedawno remontowany.
W piątek rano pod Lwowem doszło do wypadku autobusu relacji Warszawa-Odessa. W wyniku zdarzenia trzy osoby zginęły, a 35 zostało rannych.
Pasażerowie pociągu, który miał przewieźć w czwartek posłów do Parlamentu Europejskiego ze Strasburga do Brukseli, zostali ewakuowani po awarii maszyny.
Mobilna Sieć T-Mobile w Polsce w 2024 roku została uznana za najlepszą pod względem prędkości i niezawodności przez międzynarodową firmę Ookla.
W wyniku katastrofy myśliwca F-18, do której doszło w piątek, zginął pilot hiszpańskich sił powietrznych – informują lokalne media. To nie pierwszy raz, kiedy w kraju rozbija się maszyna tego typu.
Już niemal tysiąc dni Ukraina broni się przed rosyjską agresją. O losie Ukrainy mogą zdecydować dzisiejsze wybory prezydenckie w USA: Kamala Harris może podtrzymać pomoc dla niej, Donald Trump może szukać kompromisu z Rosją.
– Nie jest akceptowalny fakt, że rosyjskie rakiety manewrujące krążą nad polskim niebem, zagrażają polskim obywatelom, a potem z terytorium Polski zawracają i uderzają w mieszkańców Ukrainy – stwierdził gen. Roman Polko, były dowódca jednostki GROM, komentując wymianę zdań między Kijowem a Warszawą o możliwości zestrzeliwania przez Polskę rosyjskich rakiet.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W powietrznym ataku na Charków, do którego doszło późnym wieczorem 3 listopada, rannych zostało kilkanaście osób.
Co zwycięstwo Trumpa może oznaczać dla klimatu i dla polskich zmagań z transformacją energetyczną? A Harris? Jak będzie wyglądało bezpieczeństwo energetyczne Polski po amerykańskich wyborach?
Dziennikarze Radia Swoboda dotarli do dokumentu, w którym 11 dni po rozpoczęciu inwazji Rosja zaproponowała Kijowowi "porozumienie pokojowe", a który uczyniłby z Ukrainy marionetkowy twór całkowicie podporządkowany Moskwie.
Korea Południowa i Unia Europejska we wspólnym oświadczeniu potępiły dostawy północnokoreańskiej broni do Rosji i zażądały wycofania żołnierzy Korei Północnej z Rosji.
Z końcem 2024 r. wygasa umowa ukraińsko-rosyjska na tłoczenie rosyjskiego surowca magistralami Ukrainy. Kijów jej nie przedłuży. Główni odbiorcy - Węgry i Słowacja są jednak bliscy porozumienia w sprawie tranzytu gazu przez Ukrainę w przyszłym roku. Nie będzie to gaz rosyjski.
Od przyszłego roku przewoźnicy zapłacą wyższe myto. Rząd doliczy opłaty za emisje CO2. Karne myto ma zachęcić do zakupu elektrycznych ciężarówek.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas