Aktualizacja: 25.11.2018 18:17 Publikacja: 25.11.2018 18:17
Foto: materiały prasowe
Pełnił i wciąż pełni wiele funkcji, m.in. jest wicedyrektorem Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie oraz wykładowcą Akademii Teatralnej. Jako redaktor serii „Biblioteka Mnemosyne", tworzonej przez gdańskie wydawnictwo słowo/obraz terytoria, wydawał m.in. książki Hannah Arendt. Opiekował się jako kurator licznymi wystawami sztuki, m.in. Jana Lebensteina.
Piotr Kłoczowski jest kuratorem Instytutu Dokumentacji i Studiów nad Literaturą Polską (oddziału Muzeum im. A. Mickiewicza). – Jesteśmy małą placówką badawczą, która podejmuje wybrane wątki polskiej historii intelektualnej i literackiej drugiej połowy XX wieku w nowej europejskiej perspektywie, która zaistniała po 1989 roku – opowiadał kilka lat temu w wywiadzie dla internetowego Dwutygodnika. – Zajmujemy się rodzajem archeologii intelektualnej poprzez poszukiwanie i lekturę źródeł. Prawdziwy obraz powojennej sytuacji kultury polskiej i europejskiej dopiero powoli się odsłania.
Komentuje Tomasz Krzyżak z działu krajowego „Rzeczpospolitej”.
Serwis GoWork.pl to coś więcej niż tylko portal z ofertami pracy. Strona oferuje bowiem dużo szerszy zakres funkcji, które wspierają rozwój kariery. Znajdziesz tu m.in. opinie o pracodawcach, porady dotyczące poszukiwania pracy oraz wiele innych interesujących narzędzi. Jeśl chcesz poznać wszystkie funkcje portalu GoWork, przeczytaj poniższy artykuł i już dziś skorzystaj z jego możliwości.
W sobotę 21 września w Warszawie odbył się 25. już Bieg po Nowe Życie, największe w Polsce wydarzenie promujące donację i transplantacje narządów.
Trener Franciszek Smuda o presji, możliwych zmianach i wierze w zwycięstwo nad Czechami
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
Lato jeszcze nie zagościło w pełni, a już organizatorzy prześcigają się w ogłaszaniu line-upów kolejnych wydarzeń. Które festiwale musisz wziąć pod uwagę, jeśli lubujesz się w elektronicznych setach? A jakie imprezy spodobają się tym wolącym pobujać się do rapowych bitów? Poniżej przybliżamy 4 wyjątkowe festiwale muzyczne!
3 grudnia w Bibliotece Narodowej w Warszawie zostanie wręczona Nagroda „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia. Oto lista nominowanych.
Profesorowie Igor Cependa i Stanisław Stępień są laureatami tegorocznej nagrody przyznawanej przez „Rzeczpospolitą”.
Nikt nie zapomni, jak Polak brał nieznajomego Ukraińca na granicy za rękę i prowadził go do swojego domu – mówi prof. Igor Cependa.
W poniedziałek wieczorem, w Bibliotece Narodowej, odbędzie się uroczystość wręczenia Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia. To już XXIII edycja tej nagrody.
27 listopada w Bibliotece Narodowej w Warszawie zostanie wręczona Nagroda „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia.
Ołena i Wołodymyr Zełenscy, prezydent Ukrainy i jego małżonka, zostali laureatami tegorocznej edycji nagrody przyznawanej przez „Rzeczpospolitą”
19 grudnia ogłoszenie laureatów XXII edycji Nagrody „Rzeczpospolitej” im. Jerzego Giedroycia.
Im bliżej sprawa jest sądu, tym bardziej absurdalnie wyglądają zarzuty - mówi Oksana Poczobut, żona.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas