Aktualizacja: 16.02.2025 15:31 Publikacja: 28.03.2024 13:31
Gen. Jarosław Gromadziński
Foto: Wojciech Król
– Będzie proces wyjaśnienia, po tym etapie będzie ostateczna decyzja – mówił w TVN24 minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz. Stwierdził, że „jeżeli się wchodzi na taką ścieżkę, to jest to zawsze sprawa poważna”, ale „to nie jest oskarżenie wobec kogokolwiek”. Minister zapewnił, że Eurokorpus został poinformowany zarówno przez Sztab Generalny, jak i służby swoimi kanałami, z odpowiednim wyprzedzeniem. W trybie awaryjnym na to stanowisko został wyznaczony generał broni Piotr Błazeusz dotychczas pierwszy zastępca szefa Sztabu Generalnego WP.
Służba Kontrwywiadu Wojskowego wszczęła postępowanie kontrolne dotyczące poświadczenia bezpieczeństwa osobowego gen. broni Jarosława Gromadzińskiego – poinformowało Ministerstwo Obrony Narodowej.
Polacy nie chcą, aby żołnierze z naszego kraju oraz z innych krajów NATO zostali wysłani na Ukrainę.
Ustaliliśmy adresy obiektów należących do Służby Kontrwywiadu Wojskowego, a także wiele innych informacji na temat tej służby specjalnej. Ministerstwo Obrony Narodowej zapewnia jednak, że SKW nie złamała prawa.
Niejawne dokumenty dotyczące gen. Kraszewskiego SKW przekazała do Kancelarii Prezesa Rady Ministrów – ustaliła „Rzeczpospolita”.
Nad Zatoką Gdańską doszło do naruszenia polskiej przestrzeni powietrznej przez samolot Su-24MR Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej - poinformowało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych.
Rząd chce zwiększyć środki z budżetu na repatriację. I znieść limity. To ważne, bo Polacy z Azji chcą wracać nad Wisłę. Są tu potrzebni. Zwłaszcza dziś.
MSWiA chce tak zmienić przepisy dotyczące repatriacji, aby stworzyć warunki do powrotu większej liczby osób o polskich korzeniach do kraju.
W najbliższy wtorek prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski spotka się z prezydentem Finlandii Alexandrem Stubbem – wynika z informacji „Rzeczpospolitej”. To część szerszego planu kandydata KO na prezydenta, który dotyczy bezpieczeństwa i spraw międzynarodowych.
Nie milkną echa wystąpień na Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa (MSC). W niedzielę do wystąpienia prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego nawiązali w mediach społecznościowych premier RP Donald Tusk i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski.
Rodzina Michaela Schumachera padła ofiarą próby szantażu. Po przeprowadzeniu szeroko zakrojonego śledztwa i przesłuchaniu świadków sędzia ogłosił wyrok.
Czy w czasie polskiego przewodnictwa w Unii Europejskiej nadzwyczajny szczyt Europejczyków powinien się odbywać w Paryżu? To jedno z pytań, które się pojawiają po burzy wywołanej przez Amerykanów.
Państwa europejskie nie stworzą jednej, zjednoczonej armii w odpowiedzi na zagrożenia ze strony Rosji - uważa minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Sikorski pytany był o pomysł prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego, który podczas monachijskiej konferencji bezpieczeństwa wzywał do budowania "sił zbrojnych Europy".
Światowa Agencja Antydopingowa (WADA) zawiesiła na trzy miesiące Jannika Sinnera. Liderowi rankingu ATP groziła dwuletnia dyskwalifikacja. Obie strony zawarły ugodę. Porozumienie wywołało gorącą dyskusję i wiele wątpliwości.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas