„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Czytaj za 19 zł kwartalnie!
Aktualizacja: 08.07.2019 15:44 Publikacja: 08.07.2019 14:52
Foto: mat. pras. Departamentu Obrony USA, / DOD / st. sierż. Sean M. Worrell
Według "NYT", natowskie systemy przeciwrakietowe miałyby zostać zmodernizowane tak, by zyskać zdolność zestrzeliwania nowo rozmieszczonych rosyjskich pocisków średniego zasięgu, zdolnych do przenoszenia ładunku nuklearnego. Dotychczas Sojusz Północnoatlantycki utrzymywał, że jego obrona przeciwrakietowa dotyczy zagrożeń spoza regionu, np. Iranu. Zmiana w deklarowanych celach, zdaniem "NYT", rozwścieczyłaby Rosję.
Dyskusje w NATO o nowych krokach w sprawie obrony przeciwrakietowej są na bardzo wczesnym etapie - napisał "NYT". Rzeczniczka Sojuszu zaprzeczyła, by trwały badania wykonalności modernizacji systemu obrony balistycznej. Jednak sekretarz generalny Paktu Jens Stoltenberg ogłosił niedawno, że NATO rozważa utworzenie systemów obrony powietrznej i przeciwrakietowej. Do podjęcia decyzji w tej sprawie potrzeba zgody wszystkich 29 państw członkowskich.
Wojska Obrony Terytorialnej (WOT) to jeden z rodzajów Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej. Żołnierze za swoją służbę otrzymują wynagrodzenie, którego wysokość uzależniona jest od kilku czynników. Jakie będą zarobki w WOT w 2025 roku?
Czy wojsko naprawiło straty poniesione przez mieszkańców kilku wsi koło Malborka, nad którymi z wielką prędkością przeleciał samolot bojowy MiG-29? Są poważne wątpliwości.
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych nad ranem poinformowało o rozpoczęciu operowania wojskowego lotnictwa w naszej przestrzeni powietrznej, w związku z rozpoczęciem przez Rosjan zmasowanego ataku rakietowego na Ukrainę.
Dopiero po publikacji w „Rzeczpospolitej” Ministerstwo Obrony Narodowej obiecuje, że ruszą wypłaty dla właścicieli budynków, które zostały uszkodzone w czasie niskiego przelotu samolotu bojowego MiG-29 w pobliżu Malborka.
Play, czyli najpopularniejszy operator komórkowy, w ostatnich latach dynamicznie rozwija się w obszarze usług internetu światłowodowego i telewizji. Widać to nie tylko przez pryzmat oferty, ale również infrastruktury. Firma buduje sieć stacjonarną w całej Polsce, w każdym kwartale przyłączając do niej kolejne dziesiątki tysięcy gospodarstw domowych. Od lat rośnie też liczba nadajników operatora. Wszystko dlatego, że zapotrzebowanie na szybki internet i zużycie danych w domu i poza domem rośnie w niespotykanym tempie.
Wojska Obrony Terytorialnej przyjmują do służby osoby z kategorią zdrowia, która zwalnia z powołania w kamasze.
Nadejście nowego roku to często czas postanowień. Mogą one dotyczyć różnych obszarów naszego życia, choć z ich realizacją… bywa różnie. Warto więc skupić się na takich, które są dość proste w wykonaniu i jednocześnie przyniosą nam wymierne korzyści, wygodę i spokój. Pomoże w tym aplikacja PeoPay Banku Pekao S.A. z którą można ćwiczyć dobre nawyki finansowe, uporządkować swój budżet i oszczędzić.
Ci sami politycy, którzy kilka lat temu krytykowali PiS za ich podejście do kwestii uchodźców, dziś weszli w ich buty. Mówiąc o potrzebie zapewnienia bezpieczeństwa Polakom, w istocie podsycają strach przed obcym. Najlepszym tego przykładem jest wypowiedź Piotra Zgorzelskiego z PSL.
Wiele oświadczeń, w szczególności szefa rządu, świadczy o tym, że nie uznaje się prawa, nie uznaje się, że prawo obowiązuje. Obowiązuje to, co jest aktualną wolą władzy - mówił w czasie oświadczenia dla mediów prezes PiS Jarosław Kaczyński.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Perturbacje związane z wyborem nowego prezydenta mogą spowodować, że cały proces decyzyjny państwa, nominacyjny, legislacyjny, kontroli nad armią i sprawami międzynarodowymi się zatnie. Nie warto zbliżać się do tak apokaliptycznego scenariusza.
Popierany przez PiS prezes IPN Karol Nawrocki w pierwszej turze wyborów prezydenckich, które odbędą się w 2025 roku, liczyć może na 26,2 proc. głosów. Na kandydata KO Rafała Trzaskowskiego swój głos oddać chce natomiast 35,7 proc. respondentów – wynika z nowego sondażu IBRiS dla "Wydarzeń" Polsatu.
Państwowa Komisja Wyborcza nie podjęła w poniedziałek w trybie obiegowym uchwały w sprawie sprawozdania komitetu PiS - poinformował Polską Agencję Prasową przewodniczący tego gremium Sylwester Marciniak. Nieoficjalnie wiadomo, że czterech członków zgłosiło sprzeciw. Następne posiedzenie zwołano na 30 grudnia.
Okazuje się, że standardy uprawiania polityki są w Polsce dość elastyczne – wszystko zależy od tego, czy siedzi się w ławach rządowych, czy opozycyjnych.
Paweł Szefernaker, szef sztabu wyborczego Karola Nawrockiego, poinformował, że grozi mu utrata immunitetu. W programie „Sedno Sprawy” w Radiu Plus mówił, że w poniedziałek odebrał korespondencję w tej sprawie.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas