Aktualizacja: 15.11.2024 10:18 Publikacja: 27.08.2024 12:07
Foto: Adobe Stock
Zachowanie rynku walutowego dobrze wpisuje się w to, co dzieje się ogólnie na światowych rynkach. Wtorek upływa pod znakiem niewielkich zmian i wyczekiwania na nowe impulsy. Złoty, co prawda, zyskuje dzisiaj na wartości, ale są to symboliczne ruchy. W stosunku do dolara umacnia się o około 0,1 proc. i amerykańska waluta jest wyceniana na 3,82 zł. Euro kosztuje prawie 4,28 zł, co jest poziomem zbliżonym do tego wczorajszego.
– Początek tygodnia na rynkach finansowych nie przyniósł większych zmian. Teoretycznie brak jest również istotniejszej zmiany wycen po piątkowym wystąpieniu Powella w Jackson Hole, które umocniło oczekiwania na wrześniowe luzowanie. Największym wydarzeniem początku tygodnia było zauważalne podbicie cen ropy naftowej po wzroście napięć na Bliskim Wschodzie. Lokalnie nie dzieje się zbyt wiele – złoty pozostaje mocny, konsolidując na głównych zestawieniach. Spadek USD/PLN został wyhamowany w rejonie 3,80 PLN – wskazuje Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ.
Para EUR/USD obroniła poziom 1,05. To z kolei pomogło notowaniom złotego.
Złoty pozostaje pod wpływem dolara. Czy zmienią to dzisiejsze dane o PKB z Polski?
Kurs głównej pary walutowej zniżkuje w środowe popołudnie o 0,5 proc., szukając dna w kilkutygodniowym trendzie. Bitcoin zaś bije kolejne rekordy.
Nie widać końca przeceny krajowej waluty. W efekcie za dolara trzeba płacić najwięcej od blisko siedmiu miesięcy.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Rosyjski reżim zdecydował, że dolary nie są obywatelom federacji do niczego potrzebne. Zamiast nich powinni uwierzyć w ruble i kupować państwowe papiery dłużne. Sami Rosjanie wiedzą jednak swoje i polują na dolary na czarnym rynku.
Hiszpanie udowodnili, że niezawodność i stabilny rozwój są kluczem do zaufania, jakim obie marki darzą klienci.
Para EUR/USD obroniła poziom 1,05. To z kolei pomogło notowaniom złotego.
Złoty pozostaje pod wpływem dolara. Czy zmienią to dzisiejsze dane o PKB z Polski?
Choć do świąt jeszcze wiele tygodni, umysły Polaków rozpala już problem: czy Wigilia będzie kolejnym dniem wolnym od pracy?
Kurs głównej pary walutowej zniżkuje w środowe popołudnie o 0,5 proc., szukając dna w kilkutygodniowym trendzie. Bitcoin zaś bije kolejne rekordy.
Rośnie presja na szefową Banku Rosji. Kreml, który co trzeci rubel wydaje na swoją wojnę, pilnie potrzebuje pieniędzy. Dodruk pomoże zasypać rublami dziurę budżetową.
W obliczu sporów o upolitycznianie prokuratury niknie dyskusja o merytorycznej jakości pracy śledczych i wymaganiach, jakie powinni spełniać.
Kilka szczegółowych rozwiązań projektu nowelizacji kodeksu karnego budzi wątpliwości. Chodzi m.in. o zasady wymierzania kar.
Rozstrzygnięcie sprawy bez rozważenia argumentów spierających się stron wystawia jak najgorsze świadectwo samemu sądowi.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas