Aktualizacja: 31.05.2019 14:43 Publikacja: 31.05.2019 14:43
Foto: 123RF
Nowa siedziba będzie znajdować się w nowoczesnych wnętrzach Elektrowni Powiśle przy ul. Dobrej 40 w Warszawie, która znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie stacji metra Centrum Nauki Kopernik. Powiśle to jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic Warszawy, ze świeżo odrestaurowanymi bulwarami wiślanymi, Centrum Nauki Kopernik czy Biblioteką Uniwersytetu Warszawskiego.
Historia elektrowni, która stała się siedzibą GWW sięga 1900 roku. W kolejnych latach elektrownia była rozbudowywana stając się jednocześnie jedną z największych i najnowocześniejszych, jak na ówczesne czasy elektrowni w Polsce. Tym samym zaopatrywała w energię całą Warszawę. Plany rozbudowy elektrowni pokrzyżował wybuch II wojny światowej. Znaczna część zabudowań została silnie uszkodzona. Stara elektrownia była głównym bastionem walk na Powiślu podczas powstania warszawskiego. Elektrownia Warszawska została opanowana atakiem od wewnątrz i przez większość okresu trwania walk dostarczała energii elektrycznej powstańczym szpitalom, drukarniom i warsztatom. Stare budynki elektrowni zostały włączone w zabudowę nowoczesnego kompleksu.
Już w kwietniu 2025 roku ZUS ponownie wypłaci milionom seniorów 13. emeryturę. Świadczenie przysługuje większości emerytów i rencistów, jednak część osób nie jest do niego uprawniona, a niektórzy mogą stracić do niego prawo. Kto nie otrzyma trzynastej emerytury i dlaczego?
Za kilka dni wchodzą w życie zmiany w przepisach dotyczących funkcjonowania aptek. Od 14 lutego br. placówki które nie wykonają wyznaczonych dyżurów będą musiały zwracać otrzymane wynagrodzenie. Ważną zmianą dla pacjentów będzie możliwość uzyskania recepty na szczepionkę w ramach tzw. recepty farmaceutycznej wystawianej przez przez farmaceutów.
W lutym 2025 roku dwie grupy seniorów otrzymają emeryturę nieco szybciej niż zwykle. Chodzi o tych emerytów, którym termin wypłaty świadczenia wypada w dzień wolny od pracy. Kto może liczyć na wcześniejszy przelew z ZUS?
Renta wdowia, czyli zbieg świadczeń, wzbudza duże zainteresowanie. Wielu seniorów zdecydowało się już na złożenie wniosku – głównie osobiście w placówkach ZUS-u. Problemem są jednak pojawiające się błędy. Na co zwrócić szczególną uwagę?
Ktoś pojawia się pod twoimi drzwiami i mówi, że musi wejść do środka – bez względu na to, czy jest to policjant, strażak, czy listonosz, można mieć poważne wątpliwości przed wpuszczeniem obcej osoby do swojego mieszkania. Kiedy nie trzeba tego robić?
Połączenie sił z zespołem Hogan Lovells przyniosło firmie Rödl & Partner niemal 30 nowych specjalistów, w tym uznanych prawników i ekspertów.
Kancelaria HRLS Zwolińska & Zwoliński z radością ogłasza awanse w swoim zespole, które od stycznia 2025 roku wzmacniają strukturę organizacyjną firmy. Decyzje o awansach to nie tylko wyraz uznania dla zaangażowania i profesjonalizmu pracowników, ale także element strategicznego rozwoju kancelarii, który jest odpowiedzią na potrzeby rosnącej liczby klientów.
Prawnicy Kancelarii KKLW z praktyki postępowań sądowych odnieśli sukces w sprawie o zapłatę za wykonane roboty budowlane. Trwający 12 lat proces klientowi kancelarii osłodziły wypłacone odsetki.
O dekadzie wspólnej drogi, recepcie na sukces i planach rozwoju opowiadają adwokatki Paulina Kieszkowska i Ewa Rutkowska oraz radca prawny Marcin Kolasiński, wspólnicy kancelarii KRK Kieszkowska Rutkowska Kolasiński.
Skala działalności, ale też pewien nieuchwytny duch kancelarii sprawiają, że najbardziej utalentowane osoby mogą rozwijać w CMS swoje kompetencje – mówi Andrzej Pośniak, partner zarządzający w kancelarii CMS.
Wszyscy muszą reagować na zmiany w otoczeniu, a jeśli potrafią, to powinni je wyprzedzać. Inaczej znikną z rynku. Ta zasada dotyczy wszystkich: i firm i samorządów prawniczych - mówi Maciej Bobrowicz, radca prawny, prezes Krajowej Rady Radców Prawnych przez trzy kadencje.
Nowa technologia jest w stanie wykonywać wiele rutynowych zadań, ale nie zmniejszy zapotrzebowania na wykwalifikowanych prawników. Ich rola będzie jednak ewoluować w kierunku analitycznych, strategicznych oraz zarządczych funkcji.
Prawnicy, którzy publikują specjalistyczne teksty na stronie kancelarii, mogą skorzystać z preferencyjnych 50 proc. kosztów uzyskania przychodów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas