Kancelaria Weil, Gotshal & Manges była doradcą prawnym BZK Group, grupy zajmującej się optymalizacją działań handlowych i operacyjnych w spółkach produkcyjnych takich jak Bakoma Sp. z o.o., Komagra Sp. z o.o., Polskie Młyny S.A., Bioagra S.A. i Bioagra – Oil S.A., w związku z podpisaną 15 kwietnia 2015 r. umową, w wyniku której doszło do nawiązania współpracy w ramach wspólnego przedsięwzięcia (joint venture) BZK Group oraz Ningbo Beidahuang Logistics Group Co., Ltd., spółki z grupy Beidahuang Trading Group, wiodącego chińskiego przedsiębiorstwa industrializacji rolnictwa, specjalizującego się w logistyce handlowej.
Nowo powstały podmiot będzie prowadził działalność pod nazwą BZK (Ningbo) International Trading Co., Ltd., a przedmiotem jego działalności będzie sprzedaż hurtowa produktów rolnych oraz obrót produktami z sektora maszynowego.
Doradztwo warszawskiego biura Weil objęło przygotowanie, negocjacje i zawarcie całości dokumentacji transakcyjnej.
Ze strony warszawskiego biura Weil nadzór partnerski sprawowała Anna Frankowska, partner z praktyki rynków kapitałowych, a prace prowadził Łukasz Szatkowski, prawnik posiadający szerokie doświadczenie w doradztwie na rzecz spółek z sektora energetycznego, w tym przy transakcjach z udziałem spółek z kapitałem chińskim. Ze strony biura Weil w Szanghaju transakcję prowadziła Suat Eng Seah, partner z departamentu korporacyjnego, przy wsparciu Joyce Du, prawniczki z tego samego departamentu.
- Jest to kolejna transakcja warszawskiego biura Weil dotycząca spółek z chińskim kapitałem. Doradzaliśmy między innymi przy pierwszym notowaniu papierów wartościowych spółki chińskiej (Peixin International Group N.V.) na giełdzie regionu Europy Środkowej i Wschodniej. Świadczyliśmy usługi na rzecz Rafako S.A. w związku z negocjacjami warunków współpracy z chińskimi partnerami biznesowymi – North China Power Engineering oraz China Petroleum Engineering & Construction. Mamy doświadczenie w tworzeniu wspólnych przedsięwzięć (joint venture) z azjatyckimi podmiotami – doradzaliśmy na rzecz Bioton S.A., polskiej spółki biotechnologicznej, przy utworzeniu joint venture pod nazwą Hefei-SciGen-Bioton Biopharmaceutical Company Ltd., z siedzibą w Chinach. Temu samemu podmiotowi doradzaliśmy w związku z zawarciem umowy dostawy i dystrybucji pomiędzy Bioton, jej spółką zależną SciGen Ltd. oraz Bayer Healthcare Company Limited w Chinach. Świadczyliśmy również usługi doradztwa prawnego na rzecz Petrolinvest S.A. w związku z współpracą z MI Energy Corporation, chińską spółką zajmującą się poszukiwaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej, w zakresie finansowania prac rozpoznawczych i wydobywczych w Kazachstanie - podkreślili prawnicy Weil.