Będzie jeszcze mniej boeingów. Nowy kłopot z dreamlinerami

Boeing poinformował dostawców podzespołów o odroczeniu o 3 miesiące większego rytmu produkcji szlagierowych B737. Od września zamierza wypuszczać po 42 sztuki co miesiąc. Koncern ma kolejny duży problem jakości montażu — ustala przyczyny wadliwego zamocowania na kadłubach dreamlinerów po kilkaset elementów łączących. Każdy taki samolot ma ponad 900 złączek

Publikacja: 16.06.2024 16:06

Będzie jeszcze mniej boeingów. Nowy kłopot z dreamlinerami

Foto: Adobestock

Nowy harmonogram dotyczący dostawców przewiduje produkowanie przez Boeinga 42 samolotów B737 miesięcznie od września, a nie jak planowano wcześniej od czerwca — ujawniły dwie osoby z branży. Boeing musiał bardzo zmniejszyć rytm produkcji tych samolotów na skutek zwiększonej kontroli organów nadzoru, Kongresu i linii lotniczych po incydencie podczas lotu 5 stycznia samolotu Alaska Airlines.

Informacja o harmonogramie dostaw podzespołów ma przygotować tych producentów do decyzji, kiedy powinni zwiększyć tempo dostaw swych wyrobów, nie musi oznaczać ostatecznej produkcji samolotów, bo zależy ona od ograniczeń narzucanych przez organy nadzoru i od fizycznych problemów z dostawami elementów. Decyzja koncernu o odroczeniu celu wielkości produkcji wskazuje, że nie spodziewa się on złagodzenia problemów z dostawami podzespołów.

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Transport
Zdesperowani Rosjanie szukają samolotów. Proszą o pomoc Kuwejt i Katar
Transport
Będzie co przenosić do CPK. Rekordy na Lotnisku Chopina
Transport
Wielkie cięcia w Boeingu. Na początek do zwolnienia ci, którzy strajkowali
Transport
Są plany rozbudowy Lotniska Chopina, ale bez wielkiego rozmachu
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Transport
Jedwabny Szlak w Ameryce Południowej. Chiński megaport w Peru