Aktualizacja: 25.02.2020 06:17 Publikacja: 23.02.2020 17:46
Prawie połowa Amerykanów popiera Donalda Trumpa. To lepiej niż przed wyborami w 2016 r.
Foto: AFP
Analitycy uważają, że taki wynik należy przypisać zakończeniu procesu impeachmentu. Poparcie dla Billa Clintona również wzrosło po tym, jak został uniewinniony na początku 1999 r. Ale równocześnie procent obywateli zadowolonych ze stanu państwa zwiększył się do 45 procent, czyli poziomu najwyższego od lutego 2005 r. – tłumaczą analitycy Gallupa.
Sondażowa sympatia do Donalda Trumpa to zasługa głównie wyborców republikańskich, co tłumaczy, dlaczego impeachment tak pozytywnie wpłynął na wyniki. Aż 93 procent republikanów i tylko 6 procent demokratów wyraża aprobatę dla prezydenta. „Znaczenie tego trendu jest bardzo jasne. Poparcie w okolicach 50 proc. mocno zwiększa szanse Trumpa na kolejną kadencję, o czym nie moglibyśmy mówić, gdyby jego notowania utrzymywały się na poziomie 40 proc." – piszą eksperci z Gallupa.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Sąd wojskowy w Rosji skazał - in absentia - twórcę Rosyjskiego Korpusu Ochotniczego na dożywocie.
Kreml krok po kroku konsekwentnie usuwa wspomnienia sowieckich represji
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Rzecznik MSZ Ukrainy zapewnił, że jego kraj nie zamierza pozyskiwać broni atomowej.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 12 na 13 listopada Ukrainę atakowały rosyjskie drony-kamikadze. Rosja poderwała też bombowce strategiczne.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Korea Północna ratyfikowała umowę o partnerstwie strategicznym z Rosją.
Donald Trump domaga się milionów dolarów od mediów, które - według niego - są wobec niego uprzedzone.
Po amerykańskich wyborach liderzy PO połykają własne języki, a PiS – jak wstawał z kolan, tak teraz klęka.
Wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych odbiły się czkawką również naszej walucie, która w ostatnim czasie traciła na wartości. Czy trend ten zostanie utrzymany? Zastanawialiśmy się nad tym w kolejnym odcinku Rzecz o Biznesie. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Łukasz Zembik, analityk Oanda TMS Brokers.
Pomysł spotkania szefów dyplomacji Polski, Francji i Niemiec we wtorek w Warszawie miałby być wstępem do reorganizacji Unii w czasie polskiego przewodnictwa – dowiaduje się „Rzeczpospolita”.
47. prezydent Stanów Zjednoczonych ewidentnie stawia na ludzi czynu.
I ekipa Donalda Trumpa, i zachodnia opinia publiczna wydają się być zgodne, że jeśli uda się Ukrainę namówić na ustępstwa, Władimir Putin zgodzi się na zawieszenie broni. Ale właściwie dlaczego miałby to zrobić?
Donald Trump ogłosił kto stanie na czele Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej w jego administracji.
Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski rozmawiał o wsparciu dla Ukrainy z byłym sekretarzem ds. armii USA Ryanem D. McCarthym oraz emerytowanym generałem Jamesem McConvillem.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas