Aktualizacja: 02.03.2020 10:37 Publikacja: 02.03.2020 10:31
Foto: tv.rp.pl
Sławomir Nitras w programie „Onet Rano” mówił na temat ustawy o zapobieganiu i zwalczaniu koronawirusa. - Z jednej strony to jest ustawa, która robi to, czego my od trzech tygodni się domagamy. A z drugiej, w zeszłym tygodniu, jeden z wiceministrów to kwestionował, mówiąc, że to co my proponujemy nie jest w ogóle potrzebne, bo to rozporządzeniem trzeba zmienić. Nie można ustawy zmieniać rozporządzeniem, ale tego wiceminister nie wie - powiedział Nitras. - Przepisy, które tam są, wprowadzają nadzwyczajną rolę wojewody, który de facto może wszystko. Może nawet nakazać zamknąć zakład pracy, nie pozwolić ludziom iść do pracy w jakiejś konkretnej firmie. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że te przepisy są uzasadnione. To, że może, nie znaczy, że musi. Pozostaje pytanie o koszty. Tam nie jest napisane, kto ponosi koszty tego, że zakład nie funkcjonuje. Wiadomo, że pracodawca myśli o interesie ekonomicznym. I to nie może być w takich sytuacjach nadzwyczajnych jedyna wartość. Chociaż nikt tego nie kwestionuje, że dla firm jest to rzecz podstawowa - dodał. - Może być taka pokusa, że jakiś wojewoda, żeby się wykazać na przykład nam sparaliżuje całe miasto. Zamknie, karze nam nie chodzić, zabroni się poruszać, mimo że jedna czy dwie osoby są podejrzane o bycie zarażonymi - podkreślił.
Od trzech lat, bez trzech miesięcy, Ukraina broni się przed rosyjską agresją. W sobotę prezydent Wołodymyr Zełenski podczas międzynarodowej konferencji poświęconej żywności "Zboże z Ukrainy" wypowiedział się na temat ewentualnego terminu zakończenia konfliktu. Jego zdaniem "Ukraina ma szansę, aby zakończyć wojnę w przyszłym roku".
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie poinformowali Ukraińców o zgodzie na atakowanie celów w głębi Rosji bronią dostarczaną przez USA 12 listopada.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. USA chcą umorzyć Ukrainie 4,65 mld dolarów długu.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Amerykanie przekażą Ukrainie kolejny pakiet pomocy wojskowej wart 275 mln dolarów.
Europejczycy są coraz bardziej przekonani, że mogą wpłynąć na ochronę klimatu poprzez zmianę codziennych nawyków
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Po 1000 dniach rosyjskiej agresji przeciw Ukrainie Rosjanie kontrolują ok. 18 proc. terytorium sąsiedniego państwa.
Zawsze wspólnym mianownikiem i podmiotem naszych działań jest pacjent – mówi Bartłomiej Chmielowiec, rzecznik praw pacjenta (RPP).
Prezentacja kandydata na prezydenta ze strony PiS, podobnie jak i sam wybór Karola Nawrockiego, przypomina znaną ze slapsticku scenę, w której uciekający przed grubym policjantem komik zamiast przeskoczyć mur zawisa na nim bezradnie, z jedna nogą po jednej jego stronie, z drugą po drugiej. Za jedną ciągnie gruby i mało inteligentny policjant, za drugą koleżeństwo sympatycznego opryszka. I trudno z tej komicznej sytuacji wybrnąć. Pójść do przodu.
Wydatki na oświatę pochłaniają coraz poważniejszą część budżetów samorządów. Finansowanie oświaty oraz powrót do odebranych kompetencji samorządowych to tematy do rozmów z rządem.
Program powrotu, po ponad 50 latach, Amerykanów na Księżyc notuje opóźnienia. Zapowiada się pasjonujące starcie z Chinami.
W pewnym sensie to „ostatni taniec” Kaczyńskiego. Ale jeśli KO zakłada, że wygraną ma w kieszeni, może zdziwić się jak Andrzej Wajda w sztabie Bronisława Komorowskiego. „Bezpartyjny” kandydat PiS dr Karol Nawrocki jest nie do zlekceważenia.
Rafał Trzaskowski i Karol Nawrocki idealnie pasują do miejsca, w którym znalazły się dziś Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Dlatego można spokojnie postawić tezę, że w maju w wyborach prezydenckich tak naprawdę zmierzy się Donald Tusk i Jarosław Kaczyński, zderzą się ich wizje Polski.
W Krakowie ogłoszono decyzję PiS dotyczącą poparcia kandydata na prezydenta. W przyszłorocznych wyborach ugrupowanie wesprze szefa IPN Karola Nawrockiego.
Prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan i jego rosyjski odpowiednik Władimir Putin przeprowadzili rozmowę telefoniczną, która poświęcona była współpracy ich krajów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas