SBU: Zlikwidowano siatkę agentów rosyjskiego wywiadu wojskowego
Zlikwidowano siatkę agentów rosyjskiego wywiadu wojskowego GRU, którzy planowali dywersję na ukraińskiej kolei, co miało utrudnić między innymi dostarczanie uzbrojenia ukraińskiej armii na froncie – poinformowała Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU). "Kontrwywiad SBU zapobiegł dywersjom na dużą skalę na obiektach kolei państwowych Ukrzaliznycia. W ramach operacji specjalnej wykryto i zneutralizowana siatkę agenturalną GRU Rosji, która otrzymała zamówienie na przeprowadzenie serii eksplozji na liniach kolejowych, którymi uzbrojenie i sprzęt dla ukraińskiej armii są dostarczane na front" - czytamy.
Premier Ukrainy odwiedził nową podziemną szkołę w Zaporożu
Premier Ukrainy Denys Szmyhal odwiedził nowo wybudowaną podziemną szkołę w Zaporożu. Na swoim profilu na Telegramie poinformował, że jest to już druga taka placówka edukacyjna w mieście. Schronienie może pomieścić do 1000 osób. Jak podkreślił Szmyhal, „zapewnienie bezpiecznej edukacji jest dla niego priorytetem”.
100 starć na linii frontu
Od początku dnia na linii frontu odnotowano 100 starć pomiędzy ukraińskimi siłami obrony a rosyjskim wojskiem. Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy informuje, że rosyjska artyleria ostrzeliwała terytoria w obwodach: Czernihów, Sumy i Charków. Rosyjskie siły przeprowadziły także naloty na Osoiivkę oraz Uhroidy, używając bomb kierowanych i rakiet niekierowanych. „Sytuacja na froncie pozostaje złożona i napięta. Wróg nadal próbuje przebić się przez obronę wojsk ukraińskich” – czytamy w komunikacie.
Obwód chersoński: Ranny w wyniku ostrzału
Rosyjscy żołnierze ostrzelali wieś Biłożerka w obwodzie chersońskim. Ranny został 42-letni mężczyzna – podaje chersońska obwodowa administracja wojskowa.
Drony zatrzymały produkcję w rosyjskich rafineriach
Łącznie do końca tego roku przerób ropy w rosyjskich rafineriach, biorąc pod uwagę grudniową dynamikę, ma wynieść 266,9 mln ton - o 8,1 mln ton mniej niż w roku ubiegłym. Poziom ten jest najniższy od 2012 roku.
Czytaj więcej
Tak źle nie było nawet w pandemii. W wyniku precyzyjnych ataków ukraińskich dronów rafinerie w Rosji zamiast na produkcji, musiały skupić się na naprawach uszkodzeń. Okazało się, że zbudowane często pod klucz przez zachodnie koncerny zakłady, nie mają czym zastąpić zniszczonych elementów.
Trump szansą na pokój? Sondaż
45 proc. respondentów z Ukrainy jest zdania, że elekcja Donalda Trumpa przybliży pokój – wskazuje sondaż Kijowskiego Międzynarodowego Instytutu Socjologii.
USA i Bank Światowy przekazują Ukrainie 485 mln dolarów
Ukraina otrzymała 485 mln dolarów wsparcia finansowego od Stanów Zjednoczonych i Banku Światowego w ramach projektu PEACE in Ukraine. O przekazaniu środków poinformował premier Ukrainy Denys Szmyhal na Telegramie. „Z tej kwoty 465 mln USD pochodzi od USA za pośrednictwem USAID, a dodatkowe 20 mln USD przekazał Bank Światowy” – przekazał Szmyhal. Pieniądze zostaną przeznaczone na pokrycie wydatków socjalnych i humanitarnych w budżecie państwowym.
Podczas wojny zginęło już ponad 100 aktywistów i dziennikarzy
Od kiedy w 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę, co najmniej 121 aktywistów, wolontariuszy, obrońców praw człowieka i dziennikarzy straciło życie – podaje Centrum Praw Człowieka ZMINA.
- Skala strat społeczeństwa obywatelskiego podczas rosyjskiej inwazji na Ukrainę wciąż pozostaje trudna do zrozumienia. Wojna trwa, a chaotyczny charakter działań bojowych utrudnia zbieranie pełnych, zweryfikowanych danych, zwłaszcza na terenach okupowanych przez Rosję. Niektóre fakty wychodzą na jaw dopiero po miesiącach, inne pozostają niekompletne lub niepewne. Ważne jest jednak dokumentowanie tych wydarzeń na bieżąco, ponieważ pamięć może z czasem zanikać. Raport jest hołdem dla tych, którzy oddali życie w obronie wartości wolnego świata podczas tej wyniszczającej wojny – podkreśliła Tetiana Pechonchyk, współautorka raportu i przewodnicząca zarządu Centrum Praw Człowieka ZMINA.
Szmyhal: Prace przy budowie fortyfikacji w obwodzie zaporoskim ukończone
Prace przy budowie fortyfikacji w obwodzie zaporoskim zostały już w stu procentach wykonane – poinformował premier Ukrainy Denys Szmyhal. „W każdym regionie przyfrontowym jednym z naszych priorytetów jest budowa fortyfikacji. W tym roku rząd przeznaczył dla Zaporoża 1,9 miliarda hrywien. Stan zaawansowania prac jest stuprocentowy” – napisał Szmyhal. na Telegramie. Według premiera przygotowano już 358 twierdz wojskowych i zbudowano setki kilometrów linii obronnych.
Osiem międzynarodowych koalicji udziela pomocy wojskowej Ukrainie
Osiem Koalicji na rzecz Zdolności, z których każda składa się z sześciu do 21 krajów, działa w celu zapewnienia pomocy w zaspokajaniu konkretnych potrzeb Sił Obronnych Ukrainy – poinformowało Ministerstwo Obrony Ukrainy. Jak wyjaśnia ministerstwo, we wrześniu 2023 r. format udzielania pomocy międzynarodowej Ukrainie został przekształcony w tzw. „Ramstein 2.0”. Oznacza to, że sojusznicy Ukrainy przechodzą na świadczenie pomocy wojskowej głównie nie na płaszczyźnie dwustronnej, ale w działaniach odpowiednich koalicji, które koordynują, systematyzują i w efekcie przyczyniają się do wzrostu wolumenu międzynarodowej pomocy wojskowej.
Siły obronne Ukrainy uniemożliwiły Rosjanom lądowanie na Wyspie Kozackiej
Rosjanie próbowali wylądować na Wyspie Kozackiej na Dnieprze. Siły obronne odparły wroga, który poniósł straty w sprzęcie, jednostkach pływających i personelu – poinformował rzecznik Sił Obronnych Południa Władysław Wołoszyn. „Jeśli chodzi o kierunki Dniepr i Chersoń, wróg kontynuuje tam ataki i ostrzał. W ciągu ostatniego dnia kontynuował wysiłki, aby wylądować na Wyspie Kozackiej, ale zakończyło się to niepowodzeniem. Wróg poniósł straty i nie był w stanie wylądować” – powiedział rzecznik.
Rosjanie ostrzelali wieś Biłożerka w obwodzie chersońskim
W ostrzale ranny został 42-letni mężczyzna – poinformowała chersońska obwodowa administracja wojskowa.
Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy publikuje zdjęcia ze szkolenia żołnierzy z ewakuacji z pola walki
W szkoleniu ukraińskich żołnierzy pomagają instruktorzy kanadyjskiej armii.
Władimir Putin stworzył Naukową Radę Ekspertów na rzecz Bezpieczeństwa Rosji
Przewodniczącym rady został Siergiej Szojgu, były minister obrony Rosji, obecnie sekretarz Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej. Rada ma zapewnić skuteczne wsparcie naukowe i analityczne dla działań Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej.
CNN: Rosjanie zwiększają produkcję dronów-kamikadze i innych dronów w fabryce w Tatarstanie
Do produkcji dronów – m.in. dronów-kamikadze Shahed-136 – wykorzystywane mają być części z Chin – wynika z informacji CNN.
Władimir Putin: Słowacja może być gospodarzem rozmów pokojowych ws. Ukrainy (WIDEO)
Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział, że Słowacja zaproponowała, że może być „platformą” na której prowadzone będą rozmowy pokojowe między Rosją a Ukrainą. Dodał, że Rosja „nie jest temu przeciwna”, chwaląc „neutralne stanowisko” Słowacji. Władimir Putin odrzucił sugestię zespołu prezydenta elekta USA Donalda Trumpa, zgodnie z którą członkostwo Ukrainy w NATO zostałoby opóźnione o co najmniej dekadę, a Rosja zgodziłaby się zakończyć wojnę przeciwko Ukrainie – napisał w najnowszym raporcie amerykański Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
Moskwa rozważy możliwość wznowienia testów nuklearnych
Jak ostrzegł wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow w wywiadzie dla rosyjskiej gazety Kommiersant, w obliczu „wyjątkowo wrogiego” stanowiska Waszyngtonu Moskwa może powrócić do testów nuklearnych. Według Arms Control Association, od upadku Związku Radzieckiego w 1991 r. tylko kilka państw przeprowadziło próby broni jądrowej: Stany Zjednoczone przeprowadziły ostatnią próbę w 1992 r., Chiny i Francja w 1996 r., Indie i Pakistan w 1998 r., a Korea Północna w 2017 r.
Czytaj więcej
Moskwa rozważy możliwość wznowienia testów nuklearnych w obliczu „wyjątkowo wrogiego” stanowiska Waszyngtonu – ostrzegł wiceminister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Riabkow, który nadzoruje kontrolę zbrojeń.
Huk, potem samolot „zachowywał się jak pijany”. Relacja jednego z pasażerów samolotu azerskich linii lotniczych
Reuters rozmawiał z pasażerem samolotu, który rozbił się w pobliżu miasta Aktau. Wspomina on, że gdy maszyna znajdowała się nad Groznym rozległ się huk, a potem samolot „zaczął się zachowywać jakby był pijany”.
Czytaj więcej
Pasażer samolotu azerskich linii lotniczych, który rozbił się w środę w pobliżu miasta Aktau w Kazachstanie, w rozmowie z agencją Reutera relacjonował jak wyglądała ostatnia faza lotu.
Rosyjskie drony trzy razy zrzucały ładunki wybuchowe na ten sam budynek mieszkalny we wsi Sabłukiwka
Chersońska administracja obwodowa podkreśla, że w wyniku ataku nikt nie ucierpiał.
Azerowie wstrzymują loty do Rosji po katastrofie
Loty do Rosji odwołały też linie izraelskie i kazachskie.
Czytaj więcej
Narodowy przewoźnik Azerbejdżanu odwołał bezterminowo loty do siedmiu miast w Rosji. Decyzję podjęto po uwzględnieniu „wyników wstępnego śledztwa” w sprawie katastrofy samolotu Embraer 190. Zginęło w niej 38 osób. Loty do Rosji odwołały też linie izraelskie i kazachskie.
Szef ukraińskiego wywiadu wojskowego, władze Azerbejdżanu i USA: To Rosjanie zestrzelili azerski samolot (WIDEO)
- Samolot Embraer-190 należący do Azerbaijan Airlines został zestrzelony w środę nad terytorium Rosji - oświadczył szef ukraińskiego wywiadu wojskowego (HUR) gen. Kyryło Budanow. Podobnego zdania są też azerbejdżańskie i amerykańskie władze, które twierdzą, że w maszynę uderzył rosyjski pocisk ziemia-powietrze. W katastrofie zginęło co najmniej 38 osób, a 29 zostało rannych. Władze Azerbejdżanu w czwartek ogłosiły żałobę narodową i zawiesił wszystkie wydarzenia rozrywkowe.
Ministerstwo Obrony Rosji podało nowe dane o ukraińskich stratach w obwodzie kurskim
Z komunikatu resortu obrony Rosji wynika, że w ciągu doby Ukraińcy mieli stracić w obwodzie kurskim ponad 600 żołnierzy. Od początku ofensywy w obwodzie kurskim Ukraińcy mieli stracić 44 570 żołnierzy, 259 czołgów, 199 bojowych wozów piechoty, 141 transporterów opancerzonych, 1 345 innych pojazdów opancerzonych, 1 211 pojazdów wojskowych, 332 zestawy artyleryjskie, 42 wyrzutnie rakiet, 13 zestawów przeciwlotniczych.
Władimir Putin nie zgadza się na propozycje Donalda Trumpa
Prezydent Rosji odrzucił propozycję prezydenta-elekta USA, by członkostwo Ukrainy w NATO zostałoby opóźnione o co najmniej 10 lat. Stwierdził, że „nie ma znaczenia, czy Ukraina dołączy do NATO dziś, jutro, czy za 10 lat”. Jak podkreśla Instytut Studiów nad Wojną, Putin konsekwentnie odrzuca na kompromisy w sprawie swoich żądań z końca 2021 i początku 2022 r.
Czytaj więcej
Prezydent Rosji Władimir Putin odrzucił propozycję prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa, zgodnie z którą członkostwo Ukrainy w NATO zostałoby opóźnione o co najmniej 10 lat – informuje amerykański think tank ISW (Instytut Studiów nad Wojną).
Ministerstwo Obrony Rosji podało nowe dane o ukraińskich stratach
Od 24 lutego 2022 roku Ukraińcy mieli stracić - według strony rosyjskiej – 650 samolotów, 283 śmigłowce, 38 648 bezzałogowych statków powietrznych, 590 zestawów przeciwlotniczych, 20 057 czołgów i innych pojazdów opancerzonych, 1 504 wyrzutnie rakiet, 20 043 zestawy artyleryjskie, 29 584 pojazdów wojskowych.
Xi Jinping odwiedzi Rosję w 2025 roku
Takie informacje przekazuje agencja RIA, która cytuje ambasadora Rosji w Pekinie, Igora Morgułowa. Data wizyty nie jest jeszcze znana.
Kreml nie chce komentować katastrofy samolotu azerskich linii lotniczych w Kazachstanie
Dmitrij Pieskow oświadczył, że Moskwa nie będzie komentować doniesień, że samolot został zestrzelony przez rosyjską obronę przeciwlotniczą, do czasu zakończenia śledztwa w tej sprawie.
Rosyjski dron zaatakował Chersoń
W ataku, do którego doszło ok. 9:40, ranny został 60-letni mężczyzna – informuje mer miasta Roman Mroczko.
Rumuńskie systemy radarowe wykryły kolejne naruszenie przestrzeni powietrznej
Jak poinformowało rumuńskie ministerstwo obrony, mały obiekt latający przekroczył w czwartek granicę rumuńsko-ukraińską i wleciał 6 km w głąb kraju w południowo-wschodniej części okręgu Tulcza.
Czytaj więcej
Rumuńskie systemy radarowe wykryły w czwartek mały obiekt latający, który naruszył krajową przestrzeń powietrzną. Prawdopodobnie był to dron.
FSB informuje o udaremnieniu zamachu w Moskwie
Zamach na jeden z posterunków policji planować miało tzw. Państwo Islamskie-Prowincja Chorasan (afgański odłam dżihadystycznej organizacji). FSB informuje o zatrzymaniu kilku członków tej organizacji. Zamach miał być przeprowadzony przy użyciu improwizowanego ładunku wybuchowego sporządzonego przy użyciu zakupionych wcześniej butli gazowych.
Ukraina wysłała 500 ton mąki do Syrii
Wołodymyr Zełenski poinformował w serwisie X o wysłaniu mąki do Syrii w ramach programu humanitarnego „Zboże z Ukrainy” realizowanego we współpracy ze Światowym Programem Żywnościowym (WFP). Mąka ma trafić do 33 250 syryjskich rodzin „w najbliższych tygodniach”. „Życzymy Syrii i jej mieszkańcom bezpieczeństwa, stabilności i odbudowy (kraju). Znamy prawdziwą wartość tych rzeczy” - podkreślił ukraiński prezydent.
Ukraiński wywiad wojskowy: Samolot azerskich linii lotniczych został zestrzelony przez Rosjan nad Rosją
Gen. Kyryło Budanow, szef ukraińskiego wywiadu wojskowego, w rozmowie z portalem „The War Zone” stwierdził, że to rosyjski zestaw przeciwlotniczy Pancyr-S1 strącił samolot pasażerski Embraer 190 azerskich linii lotniczych, który rozbił się przy lądowaniu w Kazachstanie. Do trafienia maszyny miało dojść nad terytorium Rosji.
Dmitrij Miedwiediew pisze o karaniu Europy przez Rosję działaniami hybrydowymi
„Europa musi być ukarana wszystkimi dostępnymi nam środkami: politycznymi, gospodarczymi i wszelkiego rodzaju działaniami hybrydowymi” - pisze Miedwiediew. Były prezydent apeluje, by wspierać „wszelkiego rodzaju procesy destrukcyjne w Europie”. „Niech żyją agresywne zamieszki na jej (Europy – red.) historycznych ulicach! Chwała dla tłumów imigrantów, którzy dopuszczają się okrucieństw i z nienawiścią niszczą różowe wartości europejskie! Niech odrażające twarze europejskich biurokratów zmiecie fala przyszłych napięć społecznych” - czytamy we wpisie Miedwiediewa.
Czytaj więcej
Dmitrij Miedwiediew, były prezydent Rosji a obecnie zastępca sekretarza Rady Bezpieczeństwa Federacji Rosyjskiej pisze, że jego kraj musi ukarać Europę „wszystkimi dostępnymi środkami”.
Okres szkolenia ukraińskich żołnierzy przed wysłaniem ich na front ma być wydłużony do dwóch miesięcy
O konieczności wydłużenia procesu szkolenia żołnierzy przed skierowaniem ich w rejon walk mówił głównodowodzący ukraińskiej armii gen. Ołeksandr Syrski.
W nocy Rosjanie użyli 26 środków napadu powietrznego do ataku na Ukrainę
Cele na Ukrainie zostały zaatakowane przy użyciu 24 dronów-kamikadze i dwóch pocisków balistycznych Iskander-M. Ukraińcy strącili 13 dronów.
Lotnisko w Soczi wznowiło działanie, teraz samolotów nie przyjmuje i nie odprawia lotnisko w Groznym
Po pojawieniu się informacji o zniesieniu ograniczeń w działaniu lotniska międzynarodowego w Soczi rosyjski Interfax podał, że samoloty przestało przyjmować i odprawiać lotnisko w Groznym.
W ciągu doby Rosjanie ostrzelali 30 miejscowości w obwodzie chersońskim
W ostrzale rannych zostało sześć osób – podał gubernator obwodu, Ołeksandr Prokudin.
Rosja. 35-latek zatrzymany za współpracę z SBU
FSB poinformowała, że zatrzymała 35-letniego mieszkańca Sachalina, który miał nawiązać kontakt z przedstawicielem Służby Bezpieczeństwa Ukrainy i na jego polecenie udać się do obwodu biełgorodzkiego, a następnie przekazywać informacje na temat rosyjskich wojsk.
Rosja: Zamknięte lotnisko w Soczi, 12 samolotów skierowano na inne lotniska
Lotnisko międzynarodowe w Soczi jest zamknięte od 4:50 czasu moskiewskiego. Decyzja o zamknięciu lotniska jest związana ze „względami bezpieczeństwa”. Samoloty, które miały lądować w Soczi, zostały skierowane na lotniska w Machaczkale i Mineralnych Wodach. Opóźnione są wyloty do Dubaju, Moskwy, Jekaterynburga, Petersburga, Bahrajnu i Erywania.
W nocy nad Rosją strącono 13 ukraińskich dronów
Ministerstwo Obrony Rosji informuje o strąceniu pięciu dronów nad obwodem briańskim, trzech nad obwodem kurskim, dwóch nad obwodami biełgorodzkim i tulskim oraz jednego nad obwodem astrachańskim.
Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał nowe dane o rosyjskich stratach
Od 24 lutego 2022 roku Rosja miała stracić na Ukrainie ok. 782 510 żołnierzy, 9 644 czołgi, 19 951 pojazdów opancerzonych, 21 379 zestawów artyleryjskich, 1 256 wyrzutni rakiet, 1 032 zestawy przeciwlotnicze, 369 samolotów, 329 śmigłowców, 20 999 bezzałogowych statków powietrznych, 3 003 pociski manewrujące, 28 jednostek nawodnych, 1 okręt podwodny, 32 262 pojazdy (w tym cysterny) i 3 668 jednostek sprzętu specjalnego.
Na Morzu Azowskim jest jeden rosyjski okręt uzbrojony w pociski Kalibr
Informacje takie podaje Dowództwo Marynarki Wojennej Ukrainy. Na pokładzie okrętu są cztery pociski Kalibr.
Dwa rosyjskie lotniska tymczasowo zawiesiły działanie
Powołując się na względy bezpieczeństwa przyjmowanie i odprawianie samolotów zawiesiło lotnisko w Soczi, a swoją działalność ograniczyło również lotnisko międzynarodowe w Kazaniu.
Nad obwodem kurskim rosyjska obrona przeciwlotnicza strąciła jedną rakietę i trzy drony
Informacje takie podają władze obwodu kurskiego na swoim kanale w serwisie Telegram.
164 starcia na froncie w ciągu doby
W niedzielę wieczorem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał, że w ciągu doby Rosjanie przeprowadzili 35 ataków powietrznych, 700 uderzeń przy użyciu dronów i ponad 4 600 ostrzałów artyleryjskich pozycji ukraińskiej armii i terenów zabudowanych.
W nocy nad obwodem briańskim strącono pięć ukraińskich dronów
Informacje o strąceniu ukraińskich dronów przekazał gubernator obwodu Aleksandr Bohomaz. Z jego wpisu w serwisie Telegram wynika, że w ataku nikt nie ucierpiał.
W niedzielę wieczorem Rosjanie ostrzelali Zaporoże
Mer obwodu zaporoskiego Iwan Fedorow poinformował, że celem ataku była infrastruktura przemysłowa.
W nocy w obwodzie kijowskim aktywna była obrona przeciwlotnicza
Wcześniej, w związku z groźbą ataku dronów-kamikadze, w obwodach kijowskim, połtawskim i czerkaskim ogłoszono alarm powietrzny.
Żołnierze podlegli Dowództwu Marynarki Wojennej Ukrainy zdetonowali minę morską, którą morze wyrzuciło na brzeg
O operacji informuje Dowództwo Marynarki Wojennej Ukrainy.
W ciągu doby obwód sumski został ostrzelany 169 razy
W wyniku ostrzału w rejonie Krasnopola zginął jeden cywil – informuje sumska obwodowa administracja wojskowa.
Kijów przekazał ukraińskiej armii 58 zestawów do walki radioelektronicznej
O przekazaniu zestawów dwóm brygadom Gwardii Narodowej poinformował mer Kijowa, Witalij Kliczko.
Władimir Putin wskazał poprawę stanu obrony cywilnej jako jeden z priorytetów Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych
Z okazji przypadającego 27 grudnia w Rosji Dnia Ratownika Putin wskazywał, że ważnym zadaniem Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych jest też „wzmocnienie gwarancji socjalnych dla pracowników resortu i ich rodzin”. Prezydent Rosji przekonywał też, że „w ostatnich latach wiele zostało zrobione w związku z organizacją pracy Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych w historycznych rosyjskich regionach – Donbasie i Noworosji” - czyli na terenach okupowanych przez Rosję na Ukrainie. Dodał, że szczególną uwagę należy dziś przywiązywać do zapewnienia bezpieczeństwa szkół, uczelni, szpitali (...) a także miejsc, gdzie gromadzi się wiele osób.
Były mer Władywostoku, skazany na 15 lat więzienia za korupcję, trafił na front
Prawnik Igora Puszkariewa, byłego mera Władywostoku, który w kwietniu 2019 roku został skazany na 15 lat więzienia za korupcję, poinformował agencję Interfax, że jego klient przebywa obecnie w rejonie, gdzie Rosjanie prowadzą „specjalną operację wojskową” (tak władze Rosji określają wojnę, którą prowadzą przeciw Ukrainie). W październiku prawnik informował, że Puszkariew odsiadujący wyrok w kolonii karnej w Kraju Nadmorskim podpisał kontrakt z Ministerstwem Obrony Rosji.
Tak wyglądała sytuacja na froncie w 1037 dniu wojny
Tak wyglądała sytuacja na froncie w 1037 dniu wojny
Wczorajszą relację z wydarzeń na Ukrainie można znaleźć tutaj:
Czytaj więcej
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.