Kontynuacja relacji
Czytaj więcej
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
W Kijowie powstał mural upamiętniający obrońcę Azowstalu
W Kijowie powstał mural przedstawiający „Odżosa” - Andriej Ogorodnika, bojownika pułku "Azow", który był na froncie od pierwszych dni.
25 marca "Odżos" wraz z innymi ochotnikami udał się do Mariupola, gdzie dołączył do bojowników walczących o utrzymanie huty Azowstal. 26 kwietnia 2022 roku zmarł w wyniku ran odłamkowych. Miał23 lata.
Premier Bułgarii ostro odpowiada rolnikom żądającym embarga na dostawy zbóż z Ukrainy
Premier Bułgarii Nikołaj Denkow ostro odmówił negocjacji z rolnikami, którzy planują w poniedziałek blokować drogi w ramach protestu przeciwko zniesieniu embargo na dostawy zboża z Ukrainy.
Według niego „producenci rolni nie mogą twierdzić, że państwo się o nich nie troszczy, gdy przeznacza na nie ponad 2 miliardy lewów (1 miliard euro), […] nie mogą mówić, że Europa ich nie interesuje, gdy większość środków, które otrzymują europejskie dotacje i pomoc”.
Szef rządu poradził producentom, aby najpierw odmówili dofinansowania z UE, a następnie zakazali importu produktów z Ukrainy.
Przywódcy junt wojskowych Mali, Burkina Faso i Nigru podpisali porozumienie
Przywódcy junt wojskowych trzech państw północno-zachodniej Afryki – Mali, Burkina Faso i Nigru – podpisali w sobotę porozumienie o współpracy obronnej.
Wszystkie trzy kraje, dawne kolonie Francji, doświadczyły w ostatnich latach wojskowych zamachów stanu. Do władzy doszły siły antyfrancuskie. Junty wojskowe Burkina Faso i Mali są bezpośrednio nastawione na współpracę z Moskwą. W krajach tych stacjonowali najemnicy rosyjskiej Grupy Wagnera.
Ukraińskie Ministerstwo Energii opracowało harmonogramy wyłączeń
Ministerstwo Energii opracowało już harmonogramy wyłączeń, ale nie planuje się żadnych przerw w dostawie prądu.
Wiceminister energetyki Swietłana Hrynczuk powiedziała, że nowy sezon grzewczy na Ukrainie będzie trudny. Jednakże ukraińscy pracownicy energetyczni są gotowi na przyszłe wyzwania w związku z możliwością powtórzenia się rosyjskiego terroru rakietowego.
Powiedziała, że obecnie robi się wszystko, co konieczne, aby lepiej przygotować się do kolejnego sezonu grzewczego.
W wyniku ukraińskiego ostrzału w obwodzie donieckim zginęło 5 osób
W sobotę w ukraińskich atakach na obwód doniecki zginęło pięć osób, a kolejna została ranna – powiedział Denis Puszylin, wspierany przez Rosję przywódca samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej.
Zniszczonych zostało kilka domów i obiektów infrastruktury cywilnej.
Rosja wycofała swoje wojsko z granicy z Norwegii
Tylko około 20 proc. żołnierzy stacjonujących tam przed inwazją Rosji na Ukrainę, jest obecnie rozmieszczonych w pobliżu granicy z Norwegią, powiedział szef Sztabu Generalnego Norweskich Sił Zbrojnych, generał Eirik Kristoffersen.
- Taka sama sytuacja jest na granicy Rosji z Finlandią – zwrócił uwagę Rob Bauer, przewodniczący komitetu wojskowego NATO.
Zdaniem Kristoffersena ta decyzja wyraźnie pokazuje, że Putin wie, iż NATO nie stanowi zagrożenia dla Federacji Rosyjskiej: - Gdyby uważał, że stanowimy zagrożenie dla Rosji, nie wysyłałby swoich wojsk na wojnę na Ukrainie.
Czesi protestują. Między innymi przeciwko pomocy dla Ukrainy
W proteście, według organizatorów, wzięło udział około 10 tys. osób.
Czytaj więcej
Kilka tysięcy osób wzięło udział w antyrządowej demonstracji na Placu Wacława w Pradze, aby zaprotestować przeciwko polityce centroprawicowej koalicji Petra Fiali, w tym jej wsparciu militarnemu dla Ukrainy.
86 firm na ukraińskim Forum Przemysłu Obronnego
Osiemdziesiąt sześć wiodących firm obronnych, reprezentujących 21 krajów, potwierdziło swój udział w Forum Przemysłu Obronnego, zaplanowanym na jesień tego roku.
Szef Sputnika wydalony z Mołdawii okazuje się rosyjskim oficerem pochodzącym z Ukrainy
Witalij Denysow, szef agencji informacyjnej Sputnik Mołdawia, wydalony z Mołdawii 13 września, jest wyższym rangą oficerem rosyjskim pochodzącym z Ukrainy.
Denysow to prawdopodobnie oficer sztabowy 72. Centrum Służb Specjalnych (jednostka wojskowa 54777), który w interesie Głównego Zarządu Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Federacji Rosyjskiej (GRU) zajmuje się dezinformacją wobec odbiorców zagranicznych.
Gen. Milley: Dostawa amunicji przez Koreę "nie zrobi różnicy"
Korea Północna być może będzie w stanie zwiększyć dostawy amunicji artyleryjskiej dla Rosji na wojnę na Ukrainie, ale prawdopodobnie nie zrobi to dużej różnicy, powiedział przewodniczący połączonych szefów sztabów generał armii amerykańskiej Mark Milley.
Milley dodał, że niedawne spotkanie w Rosji pomiędzy przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem a prezydentem Rosji Władimirem Putinem prawdopodobnie skłoni Koreę do dostarczenia artylerii 152 mm z czasów radzieckich do Moskwy. Powiedział jednak, że nie jest jeszcze jasne, ile i jak szybko.
Energoatom wysyła pierwszą partię wydobytego uranu do Kanady w celu konwersji
Ukraina rozpoczęła eksport uranu do Kanady w ramach porozumienia pomiędzy ukraińskim Energoatomem a kanadyjską firmą CAMECO.
Pierwsza partia ukraińskiego uranu wydobytego we Wschodnich Zakładach Górniczo-Przetwórczych (EastMPP) została wysłana do Kanady, gdzie w zakładach CAMECO zostanie wykorzystana do produkcji paliwa jądrowego na potrzeby ukraińskich krajowych elektrowni jądrowych – poinformował dyrektor generalny Energoatom Petro Kotin.
Umowa wymaga, aby cały uran wyprodukowany przez państwową spółkę EastMPP został wyeksportowany do Kanady w celu dalszej konwersji i dostaw naturalnego sześciofluorku uranu (UF6) do wzbogacania.
W ramach umowy Cameco w pełni zaspokoi zapotrzebowanie Energoatomu na naturalny sześciofluorek uranu w latach 2024-2035, świadcząc usługi konwersji uranu dla reaktorów elektrowni jądrowych Równe, Chmielnicki i Piwdennoukrainsk. Taka sama szansa rysuje się dla elektrowni jądrowej Zaporoże po jej wyzwoleniu spod okupacji rosyjskiej.
Woroneż. Trzy osoby zginęły w wyniku wybuchu granatu
Trzy osoby zginęły w wyniku eksplozji granatu na podwórzu domu pod Woroneżem.
Według wstępnych informacji do eksplozji doszło na skutek nieostrożnego obchodzenia się z amunicją.
Rumuńscy rolnicy chcą embarga
„Jeśli
taki kraj jak Polska, który zdecydowanie i dogłębnie wspiera Ukrainę w
walce z rosyjską agresją, podjął tak jednostronną decyzję po upływie
terminu 15 września, nie rozumiemy, dlaczego Rumunia miałaby zachować
powściągliwość w zrobieniu tego samego” – twierdzi stowarzyszenie
rumuńskich rolników.
Czytaj więcej
Rumuńscy rolnicy zwrócili się do rządu o jednostronne wprowadzenie zakazu importu ukraińskiego zboża i innych produktów spożywczych po decyzji Komisji Europejskiej o zniesieniu ograniczeń.
Wysłannik pokojowy papieża wraca z Chin. „Piłka nie jest tylko po stronie Ukrainy”.
Wysłannik pokojowy papieża Franciszka na Ukrainę, kardynał Matteo Zuppi, wrócił w piątek z trzydniowej podróży do Pekinu, gdzie wzywał wszystkie strony do udziału w negocjacjach, które mogą położyć kres wojnie.
Jeśli chodzi o dyplomatyczne dążenie do pokoju, Zuppi powiedział, że „piłka nie jest tylko po stronie Ukrainy”.
- Każdy musi grać – powiedział wysłannik, według serwisu Watykan News. Ukraina już się zaangażowała i przedstawiła swoje propozycje. W rzeczywistości wszyscy muszą uczestniczyć w dążeniu do pokoju.
Trwa wizyta Kim Dzong Una w Rosji
Kim Dzong-un przybył do Rosji pociągiem we wtorek, 12 września. 13 września spotkał się z prezydentem Rosji Władimirem Putinem na kosmodromie Wostocznyj w obwodzie amurskim. W piątek Kim odwiedził Komsomolsk nad Amurem, gdzie odwiedził fabrykę samolotów. Pokazano mu także manewry akrobacyjne wykonywane przez myśliwiec Su-35.
W sobotę rano Kim Dzong-un przybył swoim pociągiem na Terytorium Nadmorskie. Tam ponownie spotkał się z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu.
Na stacjach Kim Dzong-un jest witany przez dzieci z kwiatami w mundurkach szkolnych stylizowanych na radzieckie. Gubernator Terytorium Primorskiego Oleg Kożemiako, zwracając się do dzieci, powiedział im, że omówi z przywódcą Korei Północnej możliwość wysłania rosyjskich dzieci na wakacje do obozów pionierskich w KRLD. „Mają tam dobre obozy” – podkreślił, zauważając, że „morze jest tam cieplejsze”.
TASS donosi, że Kożemiako zamierzał omówić z Kimem „perspektywy wymiany grup szkolnych na zajęcia rekreacyjne”.
Termin wyjazdu Kima z Rosji nie jest znany.
Produkcja dronów na Ukrainie wzrośnie 120–140 razy w 2023 r.
Minister transformacji cyfrowej Mychajło Fiodorow powiedział 16 września agencji Reuters, że w 2023 r. produkcja dronów na Ukrainie ma wzrosnąć 120–140 razy w porównaniu z 2022 r.
Minister finansów Litwy: UE powinna przeznaczyć więcej środków na wsparcie Ukrainy
Unia Europejska powinna przeznaczyć więcej środków na wsparcie Ukrainy w ramach zmienionego długoterminowego budżetu i uzupełnić środki na mobilność wojskową UE, powiedział minister finansów Litwy Gintare Skaiste.
W ramach przeglądu budżetu UE na lata 2021–2027 Komisja Europejska zaproponowała w czerwcu dotacje i pożyczki w wysokości 50 miliardów euro dla Ukrainy, aby zapewnić finansowanie Kijowa w walce z rosyjską agresją.
USA dostarczają Ukrainie drukarki 3D do części zamiennych na polu bitwy
Podsekretarz obrony USA William LaPlante powiedział, że Stany Zjednoczone dostarczyły ukraińskiej armii przemysłowe drukarki 3D do drukowania części zamiennych do sprzętu bojowego.
W przemówieniu w Centrum Nowego Amerykańskiego Bezpieczeństwa LaPlante powiedział, że drukarki 3D zostały zakupione w zeszłym miesiącu, a szkolenie dla ukraińskiego wojska w zakresie ich obsługi zostało zakończone w zeszłym tygodniu.
Drukarki 3D są „mniej więcej wielkości ciężarówki”, a ich użycie na polu bitwy „zmienia zasady gry” – powiedział La Plante.
Kliczko: Niemiecka firma przekaże Kijowowi sto dronów
Niemiecka firma Quantum Systems przekaże Kijowowi 100 dronów taktycznych nowej generacji, które zostały już przetestowane na Ukrainie.
- Stolica skieruje sprzęt naszych obrońców na front. Uzgodniliśmy to z inwestorem i zarządem spółki dzisiaj na dorocznym szczycie Instytutu Sterna Stewarta, który odbywa się w Niemczech - powiedział mer Kijowa Witalij Kliczko.
Kliczko dodał, że miasto przeznaczyło w tym roku 5 miliardów hrywien ze swojego budżetu na pomoc żołnierzom.
Rosja wydała na wojnę z Ukrainą ponad 167 miliardów dolarów
Najwięcej na zaopatrzenie armii wydał rosyjski rząd – 51,3 miliarda dolarów. Na odszkodowania dla zabitych i rannych wydano 46,6 miliarda dolarów. Według obliczeń „Forbesa” pensje żołnierzy kosztują 35,1 miliarda dolarów. Utrata sprzętu kosztowała Putina w ciągu 18 miesięcy wojny – 34 miliardy dolarów - podaje Forbes Ukraina.
Rosjanie przenoszą trzy duże statki desantowe z Morza Czarnego na Morze Azowskie
Po udanych ukraińskich atakach na duży statek desantowy i łódź podwodną w okupowanym Sewastopolu, Rosjanie przerzucili trzy duże okręty desantowe z Morza Czarnego na Morze Azowskie - poinformował rzecznik Marynarki Wojennej Ukrainy Dmytro Płetenczuk.
Pierwsze statki cywilne skorzystały z tymczasowego korytarza w kierunku ukraińskich portów
Po opuszczeniu dzięki tymczasowemu korytarzowi portów w Odessie, Czarnomorsku i Jużnoje przez statki zablokowanych w wyniku agresji rosyjskiej, szereg jednostek cywilnych potwierdziło gotowość wejścia do portu w Czarnomorsku
„Masowce RESILIENT AFRICA i AROYAT potwierdziły gotowość wykorzystania tej trasy do wejścia do portu w Czarnomorsku w celu załadunku prawie 20 000 ton pszenicy dla krajów Afryki i Azji. Statki pływają pod banderą Palau, a ich załoga składa się z obywateli Turcji, Azerbejdżanu, Egiptu i Ukrainy”- napisał minister ds. rozwoju społeczności, terytoriów i infrastruktury Ołeksandr Kubrakow.
Tym samym od 15 sierpnia z tymczasowego korytarza korzysta 5 statków: kontenerowiec JOSEPH SCHULTE, masowce PRIMUS, ANNA-THERESA, OCEAN COURTESY i PUMA.
Prorosyjscy urzędnicy sprzedają ukraińskie nieruchomości na Krymie
Urzędnicy zatrudnieni przez Rosję ogłosili plany sprzedaży szeregu ukraińskich nieruchomości na zaanektowanym Krymie, w tym nieruchomości należącej do prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego.
W poście na Telegramie przewodniczący Rady Państwa Republiki Krymu Władimir Konstantinow ogłosił plany sprzedaży 100 „znacjonalizowanych nieruchomości”.
„Są to lokale mieszkalne, w tym mieszkanie pary Zełenskich, obiekty sanatoryjne i uzdrowiskowe, obiekty handlowo-usługowe” – powiedział w sobotę Konstantinow.
Rosyjskie władze instalujące spodziewają się zebrać ze sprzedaży nieruchomości ponad 800 milionów rubli (8,2 miliona dolarów).
Konstantinow, przewodniczący krymskiego parlamentu, powiedział, że specjalnie wyznaczona komisja będzie kontynuować wysiłki mające na celu „identyfikację majątku ukraińskich oligarchów na Krymie”.
Na świecie zamrożono do tej pory ponad 280 mld dol. rosyjskich aktywów
Do końca roku ma powstać ich szczegółowy spis nieruchomości, jachtów, pieniędzy oligarchów, lokat Banku Rosji.
Czytaj więcej
Nieruchomości, wielkie jachty, pieniądze oligarchów, lokaty Banku Rosji - na świecie zamrożono do tej pory ponad 280 mld dol. rosyjskich aktywów. Do końca roku ma powstać ich szczegółowy spis.
Ciało zaginionego byłego brytyjskiego żołnierza znalezione na Ukrainie
Policja poszukująca zaginionego byłego brytyjskiego żołnierza została poinformowana przez ukraińskie władze o odnalezieniu ciała.
Były spadochroniarz, 36-letni Daniel Burke z South Manchester, został zgłoszony jako zaginiony 16 sierpnia. Jego rodzina straciła z nim kontakt i informowała policję, że prawdopodobnie udał się na Ukrainę.
Ukraiński minister obiecuje więcej dronów do ataków na rosyjskie okręty wojenne
Ukraina będzie w stanie przeprowadzać więcej ataków z wykorzystaniem dronów na rosyjskie okręty wojenne- powiedział agencji Reutera ukraiński minister ds. transformacji cyfrowej Mychajło Fiodorow.
- Będzie więcej dronów, więcej ataków i mniej rosyjskich okrętów. To pewne - zapowiedział.
Media: USA nie planują ogłosić decyzji w sprawie rakiet dalekiego zasięgu podczas wizyty Zełenskiego
Portal Axios informuje, powołując się na źródła bliskie administracji Joe Bidena, że Biały Dom nie planuje ogłaszać swojej decyzji w sprawie wysłania pocisków rakietowych dalekiego zasięgu, o które zabiega Kijów, podczas wizyty ukraińskiego prezydenta Wołodymyra Zełenskiego w Waszyngtonie.
Rosjanie nie wjadą swoimi samochodami do Polski
Zakaz wjazdu samochodów zarejestrowanych w Rosji będzie obowiązywał od niedzieli.
Czytaj więcej
Szef MSWiA Mariusz Kamiński zapowiedział, że od niedzieli samochody zarejestrowane w Rosji będą miały zakaz wjazdu do Polski.
Ukraina wykorzysta Andrijiwkę do otoczenia Bachmutu
Zdobycie Andrijiwki na wschodzie Ukrainy było niezbędnym przyczółkiem do otoczenia Bachmutu - powiedział ukraiński dowódca.
Zastępca dowódcy 3 Brygady Szturmowej powiedział: "Walki o tę osadę były bardzo trudne".
- Wróg nieustannie przerzucał rezerwy, ponieważ dla niego nawet myśl o utracie Bakhmut jest koszmarem. Zginęło tu tak wielu ich ludzi, że nie da się tego logicznie wytłumaczyć - powiedział Maksym Żorin
Rosjanie prawdopodobnie gromadzą pociski manewrujące. Będą je chcieli wystrzelić zimą
Zdaniem wywiadu wojskowego Wielkiej Brytanii celem Rosji jest ponownie przeprowadzenie zmasowanych ataków na infrastrukturę krytyczną Ukrainy.
Czytaj więcej
Wywiad wojskowy Wielkiej Brytanii informuje, że Rosja prawdopodobnie jest w stanie stworzyć "znaczny zapas" pocisków manewrujących wystrzeliwanych z powietrza, które zostaną użyte przeciwko infrastrukturze krytycznej Ukrainy tej zimy.
Nowe informacje w sprawie ataku na Charków
Szef Charkowskiej Obwodowej Administracji Wojskowej Ołeh Synehubow poinformował, że w porannym ataku Rosjanie wykorzystali pięć pocisków z systemów S-300.
Rannych jest pięć osób. Ich życie nie jest zagrożone.
Blinken: Ukraina zdecyduje, jak wykorzystać ATACMS
Sekretarz stanu USA podkreślił, że to ukraińska armia będzie decydować o tym, jakie cele powinny być atakowane przez broń, która może być przekazana przez Amerykanów.
Czytaj więcej
Stany Zjednoczone i Niemcy omawiają obecnie transfer pocisków dalekiego zasięgu ATACMS i Taurus na Ukrainę. Sekretarz stanu USA Antony Blinken podkreślił, że to od ukraińskich sił zbrojnych zależy, w jaki sposób wykorzystają amerykańskie pociski.
Moskiewskie lotniska zagrożone dronami
Od sobotniego rana na moskiewskich lotniskach panuje chaos. Odwoływane i poważnie opóźniane są kolejne loty.
Czytaj więcej
Od sobotniego rana na moskiewskich lotniskach panuje chaos. Odwoływane i poważnie opóźniane są kolejne loty. Na godzinę 10 czasu polskiego było ich 36. Powód wszędzie ten samo - zagrożenie atakiem dronów. Rosyjscy ubezpieczyciele nie chcą reasekurować obiektów Moskwy.
Od czasu wycofania się z umowy zbożowej Rosja przeprowadziła 118 nalotów na ukraińskie porty
Ataki zniszczyły lub uszkodziły około jednej trzeciej infrastruktury portowej - poinformował minister infrastruktury Ołeksandr Kubrakow.
Dodał również, że cel podwojenia zdolności eksportu ukraińskiego zboża do Rumunii powinien zostać osiągnięty na początku października.
Alarm lotniczy dla wschodniej połowy Ukrainy
Eksplozje w Charkowie
Władze miasta poinformowały o przeprowadzonym przez Rosjan ostrzale.
Mieszkańców poproszono, by pozostali w schronach.
Kontrofensywa: Ukraińcy nie mają złudzeń, nastawiają się na maraton, nie sprint
W Kijowie żaden szanujący się ekspert już nie odważy się mówić o perspektywach czasowych kontrofensywy. Zbyt wiele może się zmienić.
Czytaj więcej
Ukraińcy w wojnie z Rosją nastawiają się na maraton i liczą, że wolny świat będzie biegł razem z nimi do mety.
Daniłow: Ukraina uderza w Krym swoimi rakietami. Będziemy kontynuować ostrzał, wykurzymy Rosjan
Sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ołeksij Daniłow powiedział, że Ukraina ostrzeliwuje okupowany Krym własnymi rakietami.
- Część broni, która uderza we wroga na naszym terytorium, w szczególności na Krymie, to realizacja programu rakietowego i nasze najnowsze osiągnięcia, które obecnie nie są gorsze od zachodnich modeli - powiedział Daniłow.
- To nasz półwysep i na pewno zostanie wyzwolony tak, jak uznamy to za stosowne. Na dzień dzisiejszy wygląda na to, że jeśli Rosjanie sami nie opuszczą Krymu, będziemy musieli ich wykurzyć za pomocą broni, którą dysponujemy - dodał.
Rosjanie informują o zestrzeleniu dwóch dronów
Rosyjskie Ministerstwo Obrony twierdzi, że dwa drony zostały w nocy przechwycone nad obwodem twerskim i kałuskim.
Rosyjskie straty na Ukrainie. Nowy raport
Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował, że Rosja straciła 271 790 żołnierzy na Ukrainie od początku inwazji na pełną skalę.
Liczba ta obejmuje 350 ofiar poniesionych przez siły rosyjskie w ciągu ostatniej doby.
Kim oglądał w Rosji bombowce strategiczne
O możliwościach rosyjskich bombowców opowiadał przywódcy Korei Północnej minister obrony Sergiej Szojgu.
Czytaj więcej
Przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un przyglądał się w sobotę rosyjskim bombowcom strategicznym zdolnym do przenoszenia ładunków nuklearnych i hipersonicznych pocisków rakietowych Kindżał.
Były rosyjski dowódca: kultura kłamstwa uniemożliwia wygranie wojny
Rosyjski parlamentarzysta i były dowódca wojskowy Andriej Guruliew wymienia powody, czemu Rosja nie może wygrać wojny na Ukrainie.
Czytaj więcej
Rosyjski parlamentarzysta i były dowódca wojskowy Andriej Guruliew skarżył się, że kultura kłamstwa powstrzymuje Rosję przed osiągnięciem zwycięstwa na Ukrainie - informuje Instytut Studiów nad Wojną (ISW).
W 2025 r. USA będą produkować 100 tys. pocisków artyleryjskich miesięcznie
Stany Zjednoczone planują zwiększyć miesięczną produkcję 155-milimetrowych pocisków artyleryjskich w nadchodzących latach do 100 tys. w 2025 r. - powiedział William LaPlane, odpowiedzialny w Pentagonie za sprzęt wojskowy.
- Zamierzamy osiągnąć poziom 100 000 sztuk miesięcznie w 2025 roku. 6 lub 8 miesięcy temu było to 14 000 miesięcznie, a obecnie jest to 28 000 miesięcznie - powiedział na piątkowej konferencji LaPlante.
Kreml: Rosja nie podpisała porozumienia z Koreą Północną
Prezydent Rosji Władimir Putin i przywódca Korei Północnej Kim Dzong Un nie podpisali żadnych umów podczas spotkania 13 września - powiedział rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow.
Obaj przywódcy spotkali się, aby rzekomo negocjować umowę sprzedaży broni. Spotkanie trwało około pięciu godzin.
- Nie podpisano żadnych porozumień ani w tej sprawie, ani w innych kwestiach - oświadczył Pieskow.
Putin powiedział dziennikarzom, że rozmowy koncentrowały się na współpracy w zakresie technologii rakietowej i kosmicznej.
Duży pożar w Petersburgu
Rozległy pożar wybuchł w budynku przy ulicy Bukaresztańskiej w Petersburgu we wczesnych godzinach porannych - podała rosyjska państwowa agencja informacyjna RIA Novosti w Telegramie.
W budynku mieści się restauracja i centrum handlowe.
Według rosyjskich mediów, pożar objął powierzchnię 1000 metrów kwadratowych. Dziesięć pojazdów ratunkowych i prawie 40 osób pracuje na miejscu
Podsumowanie piątkowych wydarzeń
Czytaj więcej
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski poinformował, że minister obrony Ukrainy wraz z komisarzem Rady Najwyższej ds. Praw Człowieka pracuje nad powołaniem rzecznika praw żołnierzy.