Aktualizacja: 04.02.2025 02:42 Publikacja: 01.01.2025 17:49
Powitanie Nowego Roku 2025 przez mieszkańców stolicy
Foto: PAP/Leszek Szymański
W sylwestrową noc strażacy interweniowali ponad 2,6 tys. razy. 1424 zgłoszenia otrzymali 1 stycznia pomiędzy północą a godziną 6:30. Zdecydowana większość zgłoszeń dotyczyła pożarów. W ubiegłym roku od północy do 6:30 było 777 zdarzeń, w tym 560 pożarów. Zdaniem strażaków, wiele ze zgłoszeń dotyczyło płonącej trawy, płotów, elewacji budynków wywołanych fajerwerkami i – jak zwracają uwagę - na te liczby duży wpływ ma pogoda. Brak śniegu powodował, że tereny zielone są wysuszone, nieosłonięte i bardziej podatne na ogień. Łatwiej o zapłon w wyniku wybuchającej petardy.
„Czy Pani/Pana zdaniem Unia Europejska powinna przywrócić kontrole na granicach między krajami strefy Schengen, by zahamować napływ imigrantów?” - takie pytanie zadaliśmy uczestnikom sondażu SW Research dla rp.pl.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
W marcu 2025 r. po raz kolejny przestawimy wskazówki zegara, przechodząc z czasu zimowego na letni. Zwyczaj ten kojarzy się wielu osobom z nadejściem wiosny, bo dzięki zmianie możemy cieszyć się znacznie dłuższym dniem. Kiedy dokładnie przestawiamy zegarki?
Bezwzględne odsyłanie azylantów na granicy z Niemcami uderzy przede wszystkim w Polskę, która jest krajem tranzytowym imigrantów z Afryki i Bliskiego Wschodu.
Styczeń żegna nas wysokimi temperaturami i pogodą, która przypomina bardziej przedwiośnie niż środek zimy. W prognozach na najbliższe dni widać jednak zmianę która powinna ucieszyć osoby tęskniące na prawdziwą zimą.
„Prawo karne nie jest proporcjonalnym środkiem ochrony reputacji. Obecność przestępstwa zniesławienia w kodeksie karnym wywołuje efekt mrożący, uderzając w wolność mediów i swobodę wypowiedzi, na czym tracimy wszyscy jako społeczeństwo demokratyczne” - piszą autorzy apelu o wykreślenie artykułu 212 z Kodeksu karnego.
W 2024 roku odnotowano 1028 incydentów w ochronie zdrowia wobec 405 incydentów w 2023 roku – wynika z danych CSIRT CeZ.
Uruchomienie Europejskiej przestrzeni danych dotyczących zdrowia ma nastąpić przez zakończeniem obecnej kadencji Komisji Europejskiej. Naczelna Izba Lekarska zapowiada przeprowadzanie kampanii informacyjnej na temat EHDS dla lekarzy.
Centrum Medyczne Ujastek z Krakowa ma zapłacić ponad 1,1 mln zł kary za zamontowanie urządzeń rejestrujących obraz w dwóch salach oddziału neonatologii - zdecydował prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych, Mirosław Wróblewski.
Trening i regularna aktywność fizyczna bez wątpienia pomagają w odzyskaniu sił, dobrej kondycji i zgrabnej sylwetki. Czy pozwalają też utrzymać dobry nastrój? Idea JOWO – Joy of Working Out – zdaje się potwierdzać tę tezę. Na czym polega?
Gen. dyw. Dariusz Łukowski zostanie powołany na szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego. Zastąpi na tym stanowisku Jacka Siewierę, który zrezygnował z pełnionej funkcji.
Flagowy program stworzenia szczepionki przeciwko malarii został wstrzymany przez administrację Donalda Trumpa. To tylko jeden z przykładów zakłóceń w badaniach medycznych na całym świecie od czasu objęcia władzy przez nowego prezydenta USA - pisze brytyjski dziennik "The Guardian".
Woda gazowana, przez długi czas traktowana jako po prostu alternatywa dla zwykłej wody lub innych napojów, w ostatnim czasie zyskała popularność ze względu na swój potencjalny wpływ na masę ciała. Czy faktycznie może pomóc w odchudzaniu?
Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych poinformowało, że w nocy doszło do samobójczej śmierci żołnierza, który brał udział w operacji „Bezpieczne Podlasie”.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas