Marsz został zaplanowany na godz. 14-20. Sam przemarsz spod Ronda ma się rozpocząć ok. godz. 14.30, na błonia Stadionu Narodowego uczestnicy powinni dotrzeć ok. godz. 16.30. Jednak wydarzenia związane z marszem odbywać się będą w Warszawie już wcześniej. Oto ich harmonogram:
- godz. 10 – Miasteczko Niepodległości w Pasażu Wisławy Szymborskiej pod Pałacem Kultury i Nauki,
- godz. 11 – msza św. w intencji Ojczyzny w kościele pod wezwaniem Wszystkich Świętych (Plac Grzybowski),
- godz. 13 – modlitwa różańcowa (Rondo Dmowskiego),
- godz. 14 – otwarcie zgromadzenia i odśpiewanie hymnu,
- godz. 14.30 – wymarsz,
- godz. 16.30 – Scena Niepodległości (ze strefą gastronomiczną), błonia PGE Narodowego,
- godz. 18.00 – oprawa Młodzieży Wszechpolskiej,
- godz. 20.00 – zakończenie.
Trasa Marszu Niepodległości 2024
Marsz rozpocznie się od zgromadzenia na Rondzie Dmowskiego. Uczestnicy przejdą Alejami Jerozolimskimi, przez most Poniatowskiego i dalej ulicami Wał Miedzeszyński i Wybrzeże Szczecińskie (Wisłostrada), a następnie skręcą w ul. Siwca i przejdą na błonia PGE Narodowego.
Trasa Marszu Niepodległości 2024.
Utrudnienia w ruchu w czasie Marszu Niepodległości 2024
W czasie zgromadzenia i marszu nie będzie przejazdu ulicą Marszałkowską od placu Konstytucji do ulicy Świętokrzyskiej, w Alejach Jerozolimskich oraz na moście i w alei Poniatowskiego od ulicy Emilii Plater do ronda Waszyngtona, na ulicy Wybrzeże Szczecińskie między mostami Świętokrzyskim i Poniatowskiego. W czasie przejścia uczestników policja może również zamknąć Wisłostradę pomiędzy ulicą Ludną a mostem Śląsko-Dąbrowskim. Wyłączony zostanie ruch tramwajowy na ulicy Marszałkowskiej i w Alejach Jerozolimskich. Autobusy kursujące trasą marszu oraz przecinające ją zmienią trasy.