Obchody 11 listopada 2024 w Warszawie. Objazdy, zamknięte ulice i utrudnienia w ruchu

11 listopada poruszanie się po warszawskich ulicach może wiązać się z utrudnieniami dla kierowców. Oprócz Marszu Niepodległości spodziewane są także liczne, dodatkowe imprezy i zgromadzenia. Przez stolicę przebiegną uczestnicy 34. Biegu Niepodległości.

Publikacja: 10.11.2024 05:51

11 listopada w Warszawie odbędą się liczne uroczystości, imprezy i zgromadzenia. Zaplanowano objazdy

11 listopada w Warszawie odbędą się liczne uroczystości, imprezy i zgromadzenia. Zaplanowano objazdy i zmiany na trasach komunikacji miejskiej

Foto: Adobe Stock

Osoby planujące 11 listopada przejazd przez centrum Warszawy powinny sprawdzić zapowiadane zamknięcia tras i zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej. Oprócz objazdów związanych z trasą Marszu Niepodległości pod uwagę należy wziąć także utrudnienia związane m.in. z 34. Biegiem Niepodległości.

Ile kilometrów ma Bieg Niepodległości 2024? Trasa

Biegacze rozpoczną i zakończą zawody przy skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ulicy Stawki. Bieg Niepodległości rozpocznie się o godz. 11:11 aleją Jana Pawła II przez rondo ONZ, a następnie przez ulicę Chałubińskiego i aleję Niepodległości aż do wysokości ulicy Stefana Batorego. Trasa powrotna przebiegnie jezdnią w kierunku Mokotowa do ronda ONZ, na którym biegacze skręcą w ulicę Prostą, a następnie wykonają nawrót u zbiegu ulic Prostej i Żelaznej z powrotem do ronda i do mety.

Bieg Niepodległości składa się z głównego biegu na dystansie 10 km, zawodów dla zawodników na wózkach z napędem bezpośrednim oraz tandemach (10 km), a także kategorii nordic walking – uczestnicy tego biegu mają do pokonania dystans 5 km. Uczestnicy biegu towarzyszącego „Mila Niepodległości” pokonają symboliczny dystans 1918 m. Jak podają organizatorzy na tegoroczną odsłonę samego biegu głównego zapisano prawie 16 tys. osób, rok temu w wydarzeniu pobiegło 13 tys. uczestników.

Czytaj więcej

O której rozpocznie się Marsz Niepodległości 2024? Trasa i utrudnienia w ruchu

34. Bieg Niepodległości w Warszawie. Które ulice zostaną wyłączone z ruchu?

11 listopada na całej trasie zawodów będzie obowiązywać zakaz parkowania, który dotyczy również ulic Stawki i Sędziowskiej oraz Trasy Łazienkowskiej na wysokości ulicy Lekarskiej. Kolejne zmiany i ograniczenia ruchu zostaną wprowadzone:

  • godz. 3:00-19:00 - wyłączenie z ruchu obydwu arterii alei Jana Pawła II,
  • godz. 9:00-15:00 - zamknięcie dla ruchu ronda Radosława (dostępny przejazd z alei Jana Pawła II do ul. Okopowej), ulicy Okopowej, ulicy Słomińskiego,
  • godz. 9:30-14:00 - zamknięcie przejazdu pomiędzy ulicą Anielewicza a aleją Solidarności (trasa zostanie ponownie otwarta ok. godz. 14:30).

Utrudnień w okolicach trasy biegu mogą spodziewać się także piesi. Na trasie zostaną zamknięte przejścia dla pieszych, ruchem będą kierować policjanci.

11 listopada w Warszawie: Utrudnienia i objazdy w pobliżu trasy biegu

Ruchem na skrzyżowaniach w pobliżu trasy biegu będą kierować policjanci. Planowane jest zamknięcie dróg osiedlowych oraz wyjazdów z parkingów łączących się z trasą biegu. Zamknięte odcinki będzie można objechać ulicami: Okopową, Towarową, Raszyńską, Żwirki i Wigury, Racławicką do alei Niepodległości. Podczas przejazdu w okolicach trasy biegu należy pamiętać o dodatkowych utrudnieniach:

  • Przecięcie trasy biegu nie będzie możliwe przez ulice: Anielewicza, Nowolipki, aleję Solidarności, Elektoralną, Grzybowską, Koszykową i Nowowiejską.
  • Kierowcy poruszający się ulicą Świętokrzyską (jadący od strony Tamki) zostaną przekierowani na ulicę Emilii Plater.
  • W ulicę Prostą nie będzie można zjechać z ronda Daszyńskiego.
  • Ulica Żelazna zostanie zamknięta od strony Alei Jerozolimskich za skrzyżowaniem ulicy Twardej i Złotej.
  • Zjazdy prowadzące z Trasy Łazienkowskiej na aleję Niepodległości zostaną zamknięte.
  • Na ulicy Sędziowskiej będzie obowiązywał ruch odwrócony od Nowowiejskiej do Filtrowej.

Czytaj więcej

Obchody 11 listopada w Warszawie: Marsz Niepodległości 2024. Zmiany w ruchu, zamknięte ulice, zmiany w komunikacji

11 listopada w Warszawie. Przejazd Motocyklowej Parady Niepodległości

11 listopada przewidziane są dwa uroczyste przejazdy motocyklistów przez Warszawę. Obie trasy przejazdu będą zabezpieczane przez policję, możliwe jest czasowe wstrzymanie ruchu na ulicach, którymi przejadą uczestnicy parad.

Rozpoczęcie przejazdu Motocyklowej Parady Niepodległości przewidziano na godzinę 11:30 w pobliżu Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie. Uczestnicy parady przejadą: ul. Hlonda, aleją Rzeczypospolitej, aleją Wilanowską, aleją Niepodległości, ul. Odyńca, ul. Racławicką, ul. Żwirki i Wigury, ul. Raszyńską, przez plac Zawiszy, ul. Towarową, przez rondo Daszyńskiego, ul. Prostą, ul. Kasprzaka, przez rondo Tybetu, ul. Wolską, ul. Połczyńską, ul. Powstańców Śląskich, ul. Maczka, ul. Powązkowską, ul. Krasińskiego, przez plac Wilsona, Wisłostradą do Trasy Łazienkowskiej, przez plac Na Rozdrożu, Alejami Ujazdowskimi, ul. Belwederską do pomnika marszałka Piłsudskiego.

Uczestnicy kolejnego zgromadzenia, czyli MotoParady Niepodległości, spotkają się w Sulejówku o godz. 12:00. Motocykliści wjadą do stolicy ulicą Okuniewską, a dalsza trasa obejmie: ul. Cyrulików, ul. Zesłańców Polskich, ul. Strażacką, ul. Żołnierską, ul. Zabraniecką, ul. Gwarków, ul. Kijowską, ul. Targową, ul. Sokolą, ul. Zamoście, Wybrzeże Szczecińskie, most Łazienkowski, Trasę Łazienkowską, ul. Wawelską, ul. Żwirki i Wigury, ul. Sasanki, ul. Marynarską, ul. Rzymowskiego, ul. Puławską, ul. Płaskowickiej i ul. Sójki.

Czytaj więcej

Czy 11 listopada sklepy są otwarte? Gdzie zrobić zakupy w Święto Niepodległości?

Święto Niepodległości 2024 w Warszawie. Utrudnienia związane ze zgromadzeniami publicznymi

Oprócz Marszu Niepodległości i Uroczystej Odprawy Wart w dn. 11 listopada przewidziane są także dodatkowe zgromadzenia i przemarsze w stolicy, w tym m.in.:

  • Zgromadzenie na placu Weteranów 1863 r. i przemarsz, który zaplanowano na godz. 12:00-13:30. Uczestnicy zgromadzenia przejdą aleją Solidarności do placu Hallera przez ulice: Targową, 11 listopada, Ratuszową, Namysłowską, Szymanowskiego, Dąbrowszczaków.
  • W godz. 13:00-16:00 zaplanowano zgromadzenie przy ul. Walcowniczej z przemarszem do ulicy Bystrzyckiej.
  • Kolejne zgromadzenie rozpocznie się o godz. 14:00 na placu Unii Lubelskiej. Uczestnicy spotkania przejdą trasą od ul. Puławskiej przez plac Zbawiciela, plac Konstytucji, Alejami Ujazdowskimi do placu Trzech Krzyży.

Utrudnienia związane ze zgromadzeniami przewidywane są także w dn. 11 listopada: na terenie wokół Pałacu Kultury (godz. 8:00-14:00), w Alejach Jerozolimskich od ronda Dmowskiego do ul. Emilii Plater (godz. 10:00-14:00), u zbiegu ul. Marszałkowskiej i ul. Nowogrodzkiej (godz. 13:00-14:00), na placu Powstańców Warszawy (godz. 19:30-20:30), na błoniach PGE Narodowego (godz. 20:00-23:59).  

Osoby planujące 11 listopada przejazd przez centrum Warszawy powinny sprawdzić zapowiadane zamknięcia tras i zmiany w rozkładzie komunikacji miejskiej. Oprócz objazdów związanych z trasą Marszu Niepodległości pod uwagę należy wziąć także utrudnienia związane m.in. z 34. Biegiem Niepodległości.

Ile kilometrów ma Bieg Niepodległości 2024? Trasa

Pozostało 95% artykułu
Społeczeństwo
Przymrozki, gołoledź, a nawet opady śniegu. Kiedy przełamanie pogody?
Społeczeństwo
Marsz Niepodległości idzie przez Warszawę
Społeczeństwo
Obchody Dnia Niepodległości w cieniu prezydenckiej polityki
Społeczeństwo
Ile osób było na Marszu Niepodległości? Jest komunikat
Materiał Promocyjny
Big data pomaga budować skuteczne strategie
Społeczeństwo
Andrzej Duda: Polska jest dziś częścią wolnego świata, UE i NATO
Materiał Promocyjny
Seat to historia i doświadczenie, Cupra to nowoczesność i emocje