11 listopada w Warszawie będzie można wziąć sobie biało-czerwone kotyliony. Wystarczy zdjąć je z jednego z pięciu słupów reklamowych znajdujących się przy placu Unii Lubelskiej (od strony południowej), przy ul. Marszałkowskiej na rogu z ul. Wilczą, u zbiegu ul. Królewskiej i ul. Niżyńskiego, na pl. Wilsona przy wejściu do metra, na rondzie Waszyngtona od strony Stadionu Narodowego. Łącznie miasto Warszawa przygotowało 7,5 tysiąca kokard.
Tego dnia w stolicy odbędzie się wiele imprez. Tym razem nie koordynuje ich Biuro „Niepodległa”, bowiem zostało ono włączone do Instytutu Adama Mickiewicza. Główne wydarzenia będą mieć miejsce na Trakcie Królewskim, gdzie od lat odbywał się festiwal Niepodległa. Staną tam trzy sceny muzyczne, w programie jest również parada historyczna. Jednak w tym roku organizatorzy starają się przyciągnąć turystów głównie na Cytadelę, gdzie znajduje się kompleks muzealny. Do tego miejsca z Krakowskiego Przedmieścia będzie jeździł specjalny autobus.
Czytaj więcej
Nie wiadomo kiedy, gdzie i czy w ogóle w stolicy zostanie zbudowany pomnik Bitwy Warszawskiej.
Obchody na Cytadeli rozpoczną się o godzinie 10 rano.
Koncert muzyczny w Muzeum Historii Polski
– Cytadela symbolizuje walkę o niepodległość – uważa prezydent miasta Rafał Trzaskowski. O godzinie 18 na placu Gwardii odbędzie się koncert „Wspólna Niepodległa”. Na scenie wystąpi 16 artystów, a każdy z wykonawców będzie reprezentował województwo, z którego pochodzi. Zaprezentują oni tradycyjny utwór w nowoczesnej aranżacji. – Wychodzę z założenia, że muzyka jest niepodległa i w ten sposób możemy pokazać tego dnia przeróżne style muzyczne – dodaje Reni Jusis, która w koncercie będzie reprezentować Zachodniopomorskie.