Aktualizacja: 17.11.2024 17:27 Publikacja: 10.04.2022 21:54
Papież Franciszek
Foto: PAP/EPA
- Od początku papież i patriarcha chcieli spotkać się tam, gdzie są problemy, gdzie chrześcijanie potrzebują wsparcia, więc - oczywiście - Bliski Wschód jest jednym z priorytetowych obszarów, na których mogłoby dojść do takiego spotkania - poinformował przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Stosunków Cerkiewnych Patriarchatu Moskiewskiego, biskup Hilarion na antenie kanału Rossija-24.
Biskup Hilarion zaznaczył jednocześnie, że nie sposób obecnie wskazać dokładnego czasu i miejsca spotkania, ponieważ te kwestie są jeszcze do wypracowania.
Samolot linii Southwest Airlines, przygotowujący się do startu z lotniska w Dallas, został trafiony pociskiem. Pasażerowie zostali bezpiecznie ewakuowani.
Mają po kilka paszportów, starannie przygotowaną „legendę” i firmę w Łodzi. Ujawniamy, jak nad Wisłę trafiają funkcjonariusze wywiadu białoruskiego dyktatora.
Dwóch agentów Mińska pod fałszywą tożsamością wjechało do Polski. Inwigilują białoruską opozycję – ustaliło śledztwo Białoruskiego Centrum Śledczego, Cyberpartyzantów i „Rzeczpospolitej”.
Po reelekcji Donalda Trumpa wzrosło zainteresowanie obywateli USA wyjazdami za granicę – informuje cnbc.com. Wyjeżdżać chcą m.in. fachowcy którzy liczą na znalezienie pracy w którymś z europejskich krajów.
Samochód elektryczny znakomicie współpracuje z instalacją fotowoltaiczną, a uzupełnianie energii w akumulatorze przy pomocy domowych ładowarek jest nie tylko wygodne i tanie, ale też ekologiczne i przewidywalne.
Kiedy i jakich opadów śniegu można spodziewać się w nadchodzącym sezonie zimowym? W najnowszych, sezonowych prognozach modeli ECMWF i UKMO widać ciekawą zgodność dla całego kontynentu europejskiego.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. W nocy z 16 na 17 listopada Rosja przeprowadziła jeden z największych od początku wojny ataków powietrznych na Ukrainę. Celem ataku były przede wszystkim obiekty infrastruktury energetycznej.
Kanclerz Niemiec, Olaf Scholz, bronił swojego piątkowego telefonu do prezydenta Rosji, Władimira Putina, choć przyznał, że z rozmowy nie wynika, aby Putin zmienił sposób, w jaki myśli o wojnie na Ukrainie.
„Jego poczucie humoru jest cudowne” – w taki sposób Elon Musk, kontrowersyjny miliarder i współpracownik prezydenta-elekta USA Donalda Trumpa skomentował stwierdzenie, że Ukraina jest niepodległym krajem.
„Nikt nie powstrzyma Putina telefonami. Wczorajszy atak, jeden z największych w tej wojnie, udowodnił, że dyplomacja telefoniczna nie może zastąpić prawdziwego wsparcia całego Zachodu dla Ukrainy” – skomentował na Twitterze premier Donald Tusk.
Izraelskie wojsko wysłało w niedzielę wezwania do dużej liczby członków społeczności ultraortodoksyjnej. Chce w ten sposób wzmocnić swoje siły, lecz może to zaostrzyć napięcia między religijnymi i świeckimi Izraelczykami.
W nocy z soboty na niedzielę Rosjanie przeprowadzili jeden z najbardziej masywnych ataków na Ukrainę. Prezydent Zełenski mówił o ponad 200 rakietach i dronach użytych do ataku na duże ukraińskie miasta z Kijowem, Odessą i Dnieprem na czele.
"Poderwane zostały dyżurne pary myśliwskie, a naziemne systemy obrony powietrznej i rozpoznania radiolokacyjnego osiągnęły stan najwyższej gotowości" – poinformowało Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych RP.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas