Wielka Brytania: Zapłacili 12 tys. funtów za operację na sercu psa

Paul i Pauline Daley, małżeństwo z Chesire, wydało 12 tysięcy funtów (ok. 60 tys. zł) na pionierską operację wszczepienia podwójnego bypassa ich labradorowi. To pierwszy tego typu zabieg wykonany na psie - informuje BBC.

Aktualizacja: 11.09.2018 22:20 Publikacja: 11.09.2018 22:07

Wielka Brytania: Zapłacili 12 tys. funtów za operację na sercu psa

Foto: Royal Veterinary College

arb

Para przeznaczyła na ratowanie życia swojego 11-miesięcznego labradora, Lottie, pieniądze, które odkładała na 20. rocznicę ślubu. Pies cierpiał na wadę serca, którą weterynarze określali mianem "tykającej bomby".

Obecnie, już po zabiegu przeprowadzonym przez chirurgów z Royal Veterinary College, Lottie wraca do zdrowia - pisze BBC.

Lekarze, którzy przeprowadzili zabieg 30 lipca twierdzą, że była to pierwsza tego typu operacja psa. Chirurdzy przed jej przeprowadzeniem konsultowali się z pediatrami z Royal Brompton Hospital w Londynie prosząc ich o podzielenie się doświadczeniami z przeprowadzania podobnych operacji na dzieciach.

- Jesteśmy zachwyceni. Nie pojedziemy na wakacje w 20. rocznicę ślubu, ale na wakacje można pojechać kiedykolwiek - mówi 59-letnia Pauline Daley z Malpas. - Mówiono nam, że (bez zabiegu) Lottie może w każdej chwili umrzeć - dodaje.

Wadę zastawki serca u psa wykryto w czasie standardowych badań. - Byliśmy zdruzgotani, gdy usłyszeliśmy, że jej przypadłość jest jak tykająca bomba zegarowa - wspomina Paul Daley. 

Zabieg wszczepienia psu podwójnego bypassa przeprowadziło 10 lekarzy z Royal Veterinary College. Prof. Dan Brockman, który kierował zespołem przyznaje, iż zabieg był "skomplikowany", ale lekarze "byli zdesperowani, by pomóc" zwierzęciu.

 

Społeczeństwo
Hiszpania pokonana w pięć sekund. Winę za blackout ponoszą politycy?
Społeczeństwo
Po dwóch latach w Sojuszu Finowie tracą zaufanie do NATO. Efekt Donalda Trumpa?
Społeczeństwo
Nowa Zelandia będzie uznawać tylko płeć biologiczną? Jest projekt ustawy
Społeczeństwo
Haiti chce od Francji zwrotu „okupu” sprzed ponad 200 lat. Chodzi o miliardy
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Społeczeństwo
Przełom w walce z cukrzycą? Firma farmaceutyczna ogłosiła wyniki badań klinicznych