Aktualizacja: 26.02.2025 00:26 Publikacja: 13.11.2024 05:30
Foto: Adobe Stock
W 2024 r. Komitet Noblowski przyznał Nagrodę Nobla w dziedzinie chemii trzem osobom – Davidowi Bakerowi za zbudowanie nowych rodzajów białek oraz Demisowi Hassabisowi i Johnowi Jumperowi za przewidywanie struktury białek. Ta nagroda nie tylko podkreśla przełomowe osiągnięcie w rozwiązaniu długoletniego problemu biologicznego. Uwydatnia również ewoluującą relację między ludzką kreatywnością a możliwościami sztucznej inteligencji.
O myśliwych w Polsce to tylko dobrze albo wcale. Kto krytykuje, ten ignorant i hejter.
Zmiany w wymiarze sprawiedliwości powinny być głębsze. Trzeba zniwelować aktualny podział na dwa obozy i uniemożliwić powtórkę zawirowań.
Może warto zastanowić się, czy działanie zorganizowanej grupy urzędników w celu skompromitowania państwa nie powinno zostać spenalizowane.
Alienacja rodzicielska to przemoc wobec dziecka i drugiego rodzica.
Bez tego zaimka projektowane przepisy, które mają poprawić ochronę osób dyskryminowanych, tracą swój pierwotny sens i skręcają w mocno niepożądaną stronę.
Zniesienie współwłasności działki rolnej między współwłaścicielami nie pozbawia prawa Skarbu Państwa do nabycia tych działek – wynika z uchwały Sądu Najwyższego.
AI zyskała głos, a nawet więcej, bo ma już własny język. Dzięki temu urządzenia są w stanie „rozmawiać” ze sobą – podobnie jak ludzie. Nie jest do tego potrzebny internet.
Pojawienie się chińskiej AI spowodowało, że wiele firm rzuciło się na ten nowy model sztucznej inteligencji, co – ku zaskoczeniu ekspertów – doprowadziło do rekordowego wzrostu zapotrzebowania na chipy.
W uzgodnieniu z prezydentem Andrzejem Dudą zapadła decyzja o wysłaniu polskich żołnierzy na Litwę - poinformował minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz.
Największy bank Singapuru, DBS, zapowiedział potężną redukcję stanowisk – w ciągu najbliższych trzech lat pracę ma stracić aż 4000 pracowników. Ich zadania przejmie sztuczna inteligencja.
Polsko-niemiecki start-up KYP.ai sięga po sztuczną inteligencję, by nakierowywać firmy na „trajektorię hiper wydajności”. Teraz do tego celu chce wykorzystać chiński model DeepSeek.
W UE powstały już firmy, które mają potencjał, by rzucić wyzwanie OpenAI czy Google Gemini. Dzieli je finansowa przepaść, ale mogą pójść ścieżką DeepSeeka.
Sztuczna inteligencja może wspierać poszczególne etapy procesu rekrutacyjnego pracowników: weryfikować CV kandydatów, układać pytania ankietowe czy formułować atrakcyjne ogłoszenia w sprawie pracy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas