Ciche rezygnacje są sygnałem zmiany kultury pracy?

Chociaż co drugi polski pracownik uważa, że nie warto poświęcać się dla pracy, to niewiele osób ogranicza swój wysiłek do minimum.

Publikacja: 27.03.2023 03:00

Ciche rezygnacje są sygnałem zmiany kultury pracy?

Foto: Adobe Stock

Wykonywanie tylko tych zadań, które są wymagane, jest sprytne i mądre – ocenia połowa z tysiąca pracujących Polaków w wieku w wieku 18–65 lat, którzy wzięli udział w sondażu aplikacji Blue Colibri. 46 proc. badanych stara się stosować tę zasadę w praktyce; twierdzą, że wykonują jedynie zadania, o które ich poproszono, i nie szukają dodatkowych obowiązków, nawet jeśli miałoby to pomóc w awansie.

„Rzeczpospolita” jako pierwsza opisuje „Quiet quitting i work life balance 2023” – raport z badania przeprowadzonego pod koniec grudnia ubiegłego roku, w którym wywodząca się z Węgier aplikacja Blue Colibri sprawdziła podejście pracujących Polaków do work-life balance i zjawiska quiet quittingu, czyli tzw. cichych rezygnacji.

Pozostało 83% artykułu

BLACK WEEKS -75%

Czytaj dalej RP.PL. Nie przegap oferty roku!
Ciesz się dostępem do treści najbardziej opiniotwórczego medium w Polsce. Rzetelne informacje, pogłębione analizy, komentarze i opinie. Treści, które inspirują do myślenia. Oglądaj, czytaj, słuchaj.
Rynek pracy
Pomimo szturmu na oferty pracy firmom wciąż trudno o talenty
Rynek pracy
Brakuje pracowników w Królewcu. Rosja sięga po Hindusów
Rynek pracy
Jakich pracowników potrzebują firmy w Polsce
Rynek pracy
Płace rosną, ale kosztem miejsc pracy
Materiał Promocyjny
Klimat a portfele: Czy koszty transformacji zniechęcą Europejczyków?
Rynek pracy
Świąteczny sezon w Polsce bez napływu Ukraińców. Kto ich zastąpi?