Aktualizacja: 29.03.2018 16:21 Publikacja: 28.03.2018 18:46
Gdy Rosja działa agresywniej, trzeba zaostrzać sankcje – przekonuje François Hollande. Na zdjęciu z Władimirem Putinem w 2015 r. po spotkaniu na Kremlu
Foto: Sputnik/ Siergiej Gunejew
Rzeczpospolita: Jak powstrzymać Władimira Putina, gdzie wyznaczyć „czerwoną linię"? Rosjanie są teraz podejrzewani o zamach w Wielkiej Brytanii i to przy użyciu broni chemicznej.
François Hollande: Władimir Putin za każdym razem testuje naszą reakcję. Prowokuje, aby sprawdzić, co jako Zachód jesteśmy w stanie razem zrobić. Jeśli z naszej strony nie będzie żadnej odpowiedzi, uzna, że może bez ryzyka posunąć swoje pionki do przodu. Nie lubię określenia „czerwona linia", bo zawsze, kiedy się ją ustala, może być przekraczana bez żadnych konsekwencji. Musimy wyznaczyć punkty, poza które nie zgodzimy się wyjść, tak aby wszyscy wiedzieli, co możemy zaakceptować, a czego nie. I trzeba kontynuować dialog z Rosją. Pokazałem to w sprawie Ukrainy, inicjując proces pokojowy w Mińsku.
Reakcja premier Beaty Szydło na mój felieton o polityce migracyjnej rządów Prawa i Sprawiedliwości i rządu Donal...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Jak mówi pewne złośliwe powiedzenie, w biegu na 800 m do połowy dystansu wszyscy biegną razem, a potem mężczyźni...
Nauka jest mało dyskutowanym studium przypadku braku rozliczenia ekipy Kaczyńskiego, Szydło i Morawieckiego. Rzą...
Patriarchat z koszmarów feministek? Raczej umiarkowany sceptycyzm do polityk równościowych – młodzi mężczyźni gł...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Co prawda Karol Nawrocki popierany przez PiS i Sławomir Mentzen z Konfederacji ścigają się o drugie miejsce prem...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas