Aktualizacja: 07.01.2020 13:33 Publikacja: 07.01.2020 13:29
Foto: www.gmp.police.uk
Prokuratura podejrzewa, że prawdopodobnie to tylko część dokonanych przez mężczyznę przestępstw seksualnych i nazywa go "najbardziej masowym gwałcicielem w historii brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości”.
Reynhard Sinaga od 2007 roku mieszka w Wielkiej Brytanii. Swoich ofiar szukał przed barami i klubami nocnymi w Manchesterze. Zwabiał je do swojego mieszkania proponując drinki lub oferując darmowy nocleg.
Swoim ofiarom, którymi w większości byli heteroseksualni mężczyźni, podawał tak zwaną pigułkę gwałtu, która powoduje utratę świadomości. Wykorzystując swoje ofiary seksualnie wszystko filmował i fotografował.
Gdyby przeliczyć zbierane przez Sinagę materiały, byłoby to około 250 płyt DVD lub 300 tysięcy zdjęć.
W czerwcu 2017 roku jeden z mężczyzn, któremu został podany narkotyk, odzyskał świadomość, gdy był wykorzystywany seksualnie. Zaczął walczyć z Sinagą i wezwał policję.
W pobliżu jednej ze szkół znajdujących się w szwedzkim mieście Örebro doszło do ataku z użyciem broni automatycznej. Podczas strzelaniny zginęło co najmniej 10 osób – poinformowała szwedzka policja.
Podobnie jak przy każdym wyjeździe poza granice kraju, również zimą warto pamiętać o zapewnieniu sobie i naszym najbliższym ochrony, jaką daje właściwa polisa ubezpieczeniowa na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń.
Dwie osoby zginęły, a trzy zostały ranne w wybuchu bomby w luksusowym apartamentowcu w Moskwie. Według doniesień rosyjskich mediów, wśród ofiar jest Armen Sarkisjan, znany również jako Armen Gorłowski, twórca batalionu walczącego w wojnie z Ukrainą po stronie Rosji.
Szwecja przyspieszy prace nad nowymi przepisami, które pozwolą policji na stosowanie wobec nieletnich narzędzi nadzoru elektronicznego - zapowiedział premier Ulf Kristersson po tym, jak w styczniu w Szwecji odnotowano 30 zamachów bombowych.
Imigrant z Iraku, o którym zrobiło się głośno, gdy podczas antyislamskich manifestacji palił Koran, został zastrzelony w Szwecji - podała miejscowa policja.
Starożytne artefakty, wśród nich 2500-letni złoty hełm, padły łupem spektakularnego włamania do muzeum Drents w Assen w Holandii. Złodzieje dostali się do budynku używając materiałów wybuchowych.
W pobliżu jednej ze szkół znajdujących się w szwedzkim mieście Örebro doszło do ataku z użyciem broni automatycznej. Podczas strzelaniny zginęło co najmniej 10 osób – poinformowała szwedzka policja.
Wyniki badań pokazują, że Polacy oczekują pełnej transparentności wydatków publicznych. Aż 97 proc. uważa, że faktury i umowy powinny być w pełni jawne. Tymczasem Centralny Rejestr Umów, który miał ułatwić walkę z korupcją, wpadł w poślizg.
Muzea sztuki współczesnej w Amsterdamie, luksusowy pociąg, który zabierze turystów w podróż po Anglii i Walii i park rozrywki niedaleko polskiego wybrzeża Bałtyku to tylko niektóre atrakcje turystyczne, które otworzą się w Europie w tym roku.
Jest wtorek, 4 lutego, a w dzisiejszym odcinku podcastu „Twój Biznes” przyglądamy się decyzji Donalda Trumpa o zawieszeniu wojny celnej z Kanadą i Meksykiem, analizujemy odbudowę europejskiego przemysłu, a także sprawdzamy, jakie konsekwencje może mieć współpraca Raiffeisen Banku z rosyjskim przemysłem zbrojeniowym. Na koniec przyglądamy się planom Wielkiej Brytanii, której premier dąży do resetu stosunków z Unią Europejską.
Radykalny spadek przemytu zza wschodniej granicy. Powód? Grupy przestępcze przestawiły się na przerzut migrantów, bo ten bardziej im się opłaca.
Eksplozja ładunku wybuchowego w hallu luksusowego apartamentowca poraniła kilka osób, w tym poszukiwanego przez ukraińską prokuraturę Armena Sarkisjana. Zmarł w szpitalu.
31 stycznia 2020 roku Zjednoczone Królestwo opuściło Unię Europejską. Dziś tylko 11 proc. poddanych Karola III uważa, że było warto.
Zaledwie 19 funkcjonariuszy straciło w ubiegłym roku świadczenie emerytalne w efekcie skazującego wyroku. Jeszcze w 2017 r. takich osób było ponad trzy razy tyle.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas