19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 25.03.2024 06:19 Publikacja: 24.03.2024 20:43
Ruiny Crocus City Hall nadal przeszukują ratownicy
Foto: PAP/EPA
Władimir Putin wystąpił z orędziem dopiero prawie dobę po mordzie w Crocus City Hall. Nie oskarżył wprost Ukrainy o jego dokonanie, mimo że znaczna część kremlowskiej elity tego właśnie od niego oczekiwała.
Już w noc zamachu pierwsi politycy domagali się ukarania Kijowa. – Dajmy cywilnym mieszkańcom Ukrainy 48 godzin na opuszczenie miast i zakończmy wreszcie tę wojnę zwycięskim pogromem przeciwnika. Wykorzystując wszelkie siły i środki – pierwszy zaapelował miliarder związany z Cerkwią prawosławną Konstantin Małofiejew, nim jeszcze wystąpił Putin.
Norweskie służby aresztowały w październiku mężczyznę, który odgrażał się, że przyjechał do tego kraju w celu „polowania” na założyciela Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. To znany w kręgach narodowców aktywista o pseudonimie Kaktus.
Podczas policyjnego pościgu w Brandenburgii zginął niemiecki policjant. Zatrzymano czterech Polaków.
37-letni Matthew Livelsberger, żołnierz amerykańskiej armii, którego ciało znaleziono w samochodzie Tesla Cybertruck po jego eksplozji przed Hotelem Trump International w Las Vegas, korzystał z pomocy ChataGPT przygotowując się do doprowadzenia do wybuchu samochodu.
Dwóch mężczyzn zostało śmiertelnie rannych w wyniku strzałów, do których doszło w mieście Bad Friedrichshall w Badenii-Wirtembergii na południu Niemiec.
Licząca 620 tys. obywateli Czarnogóra zajmuje szóste miejsce na świecie pod względem liczby nielegalnej broni na mieszkańca. Po kolejnej tragicznej strzelaninie w Cetynii mieszkańcy kraju protestują i żądają reakcji do władz.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
24 lutego 2022 roku Rosja rozpoczęła pełnowymiarową inwazję na Ukrainę. Bloomberg przedstawił szczegóły dotyczące 16 pakietu unijnych sankcji wobec Rosji.
Szwecja przygotowuje się do zmiany konstytucji, aby móc odbierać paszporty osobom, które uzyskały obywatelstwo w drodze oszustwa lub stanowią zagrożenie dla państwa. W konstytucji ma się też znaleźć prawo do aborcji.
Dobrze, że mówi się o potrzebie ochrony dzieci, tworzy się regulacje, by je chronić. Ale dopóki nauczyciele, pracownicy sądów i pomocy społecznej nie zaczną dociekać, skąd rzeczywiście wzięły się złamania i siniaki, nic się nie zmieni.
Norweskie służby aresztowały w październiku mężczyznę, który odgrażał się, że przyjechał do tego kraju w celu „polowania” na założyciela Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych – dowiedziała się „Rzeczpospolita”. To znany w kręgach narodowców aktywista o pseudonimie Kaktus.
Biały Dom nałożył 15 stycznia sankcje na 250 osób fizycznych i podmiotów prawnych. Jest wśród nich okupowana przez Rosjan największa elektrownia atomowa Europy oraz firmy nie tylko rosyjskie, ale też z Chin, Turcji, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Malezji i Kirgistanu.
Donald Tusk i Wołodymir Zełenski naszkicowali w środę w Warszawie warunki, na jakich mogłaby się zakończyć wojna za naszą wschodnią granicą.
Stosunkom polsko-ukraińskim nie wystarczą deklaracje wielkich przełomów. Nie pomoże też wyzywanie od głupców lub zdrajców tych, co czują niedosyt w sprawie postawy Kijowa wobec ludobójstwa na Wołyniu.
W Moskwie wprost demonstrują, że nie szanują przywódców państw europejskich i nie widzą na mapie Europy miejsca dla niepodległej Ukrainy. Układy chcą zawierać wyłącznie ze Stanami Zjednoczonymi. I Chinami.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas