Glukometr Gensucare składa się z urządzenia podłączanego do telefonu i specjalnej aplikacji. Pozwala na łatwą i dyskretną kontrolę glikemii w każdym miejscu, bez względu na okoliczności.
Skąd pomysł na to, by tradycyjny glukometr zastąpić urządzeniem współpracującym z aplikacją w smartfonie?
Żyjemy z świecie technologii, które są wszechobecne w codziennym życiu. Coraz częściej z nich korzystamy. Według badania Eurostat aż 91.6 procent Polaków w wieku 20-74 lat „patrzy w ekran” w czasie wolnym. W większości jest to ekran telefonu, który już nie tylko służy do połączeń telefonicznych i wysyłania esemesów. Użytkownik smartfona ma do wyboru 325 tys. aplikacji, w tym najwięcej jest aplikacji poświęconych zdrowiu, fitnessowi i opiece medycznej. Jednym z głównych obszarów jest diabetologia, która wspiera diabetyków w codziennym prowadzeniu cukrzycy i zwiększa świadomość pacjenta. Pojawiają się na rynku udogodnienia, które pozwalają na łatwość prowadzenia samokontroli (monitorowania poziomu glukozy przez pacjenta chorującego na cukrzycę) w codziennym życiu.
W jaki sposób Gensucare zmienia smartfon w glukometr
Gensucare to małe urządzenie mające zaledwie 2 na 4 cm, przypominające pendriva. Ma końcówkę micro usb, którą łączy się ze smartfonem. Gensucare jest z nim w pełni kompatybilny. Dostępny jest w dwóch wersjach: Gensucare a na system operacyjny Android, oraz Gensucare i na system operacyjny iOS. Urządzenie nie wymaga baterii, gdyż jest zasilane z baterii telefonu, a także nie ma ograniczeń jeśli chodzi o pamięć ilości pomiaru.