Pierwsza trójka uczelni niepublicznych nie zmieniła lidera. Pozycja pierwsza przypadła Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie – 20,02 pkt. Drugą lokatę zajmuje Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, a na trzecim miejscu sklasyfikowano SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny z siedzibą w Warszawie.
W 2020 r. do egzaminów przystąpili absolwenci 53 uczelni: 23 publicznych, 24 niepublicznych oraz sześciu zagranicznych. Średnia zdawalność egzaminów absolwentów prawa na uczelniach prywatnych wyniosła 39,6 proc., a na uczelniach państwowych 66,02 proc. Do egzaminów wstępnych w 2020 r. przystąpiło 2810 absolwentów rocznika 2020 z 42 polskich uczelni; 1683 z nich uzyskało wynik pozytywny, średnia zdawalność wyniosła 59,9 proc.
Jak wynika z analizowanych danych, obecnie na kierunku prawo studiuje ponad 35,4 tys. osób (studia jednolite magisterskie), z czego ponad 19 proc. na uczelniach niepublicznych. Znacznie trudniej dostać się na uczelnię państwową: średnio na jedno miejsce przypada 2,9 osoby, natomiast dla uczelni niepublicznej wskaźnik ten wynosi 1,7 osoby.
O tym, jaki jest poziom kształcenia w przypadku prawa, świadczą wyniki zdawalności na aplikacje prawnicze. Jest też ona najważniejszym wskaźnikiem w rankingu „Rzeczpospolitej".
Od lat Ministerstwo Sprawiedliwości przygotowuje też analizy testów na aplikacje, tworząc zestawienia uczelni, których absolwenci najlepiej poradzili sobie z wstępnymi egzaminami na aplikacje prawnicze.