19 zł za pierwszy miesiąc czytania RP.PL
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 03.09.2018 07:30 Publikacja: 03.09.2018 07:30
Foto: 123RF
Z informacji zawartych w wykazie prac legislacyjnych Rady Ministrów wynika, że zapowiedziany przez premiera Mateusza Morawieckiego projekt ustawy o rodzicielskim świadczeniu uzupełniającym będzie gotowy dopiero pod koniec roku.
Czytaj także: Mama Plus - minimalne emerytury dla matek z przynajmniej czwórką dzieci
Niewykluczone, że w najbliższy czwartek Państwowa Komisja Wyborcza wróci do sprawy dotacji dla PiS. Jakie są możliwe scenariusze postępowania?
Rodzice, którzy pobierają świadczenie wychowawcze 800 plus, powinni pamiętać o konieczności złożenia wniosku na nowy okres świadczeniowy w 2025 r. Nabór rozpocznie się już niedługo. Od kiedy można składać dokumenty?
Poczta Polska informuje o obniżce opłat za abonament RTV, z której można skorzystać do 25 stycznia. Mogą na nią liczyć osoby, które zapłacą abonament za cały rok z góry. Zaoszczędzić można również płacąc za okres dłuższy niż miesiąc.
Rodzinna opieka nad nieruchomością na czas przejściowy, choć bardzo się przedłużający, nie prowadzi do jej zasiedzenia.
Od nowego roku wędkarzy czeka sporo zmian dotyczących dostępu do polskich łowisk oraz opłat za wydanie zezwoleń na amatorski połów ryb. Wszystko z powodu zamknięcia programu „Nasze Łowiska”. Jakie zasady obowiązują obecnie?
Nowa definicja nękania w pracy ma ułatwić poszkodowanym dochodzenie swoich praw. Wystąpienie mobbingu nie będzie zależeć od tego, czy działanie sprawcy było intencjonalne.
Zniknie litania przesłanek, które trzeba wykazać, aby udowodnić mobbing. A krzywdy zrekompensuje co najmniej półroczna pensja.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej planuje zmianę definicji mobbingu, która obowiązywała przez ponad 20 lat. Obecnie niewłaściwe zachowanie nie zawsze oznacza mobbing. Jak go rozpoznać? Czy za mobbing może być uznane zlecanie pracy nadliczbowej, telefony po godzinach pracy albo wyznaczanie zadań powyżej kompetencji?
W sprawie o odszkodowanie za mienie powierzone pracownik może kwestionować ważność umowy o odpowiedzialności materialnej, prawidłowość powierzenia mu mienia czy rzetelność inwentaryzacji. Jak uniknąć popełnianych błędów i nie ryzykować przegranej w sądzie?
Pracownik jest chroniony przed rozwiązaniem umowy od momentu złożenia wniosku o urlop ojcowski. Czy to oznacza, że ochronę przed zwolnieniem z pracy daje mu wniosek złożony nawet kilka miesięcy wcześniej?
Cechy osób z zaburzeniami neuroatypowymi mogą być wręcz pożądane na konkretnych stanowiskach pracy. Co jednak, jeśli taki pracownik jest nadmiernie rozkojarzony czy wrażliwy? Czy sam stan zdrowia może uzasadnić zwolnienie?
Choć e-teczki pracownicze można prowadzić już od pięciu lat, wielu pracodawców wciąż się na to nie zdecydowało. Jakie problemy widzą w prowadzeniu akt w formie elektronicznej i czy słusznie się ich obawiają?
Najwyższe emerytury i renty w Polsce dostają mieszkańcy woj. śląskiego. Ich średnia jest o ponad 900 zł wyższa od średniej regionu, w którym emerytury i renty są najniższe w kraju. Jak wygląda sytuacja w innych województwach? Ile wynoszą średnie samych emerytur? I jakie świadczenia otrzymują rolnicy?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas