PO, Lewica oraz tworzący się blok PSL–Hołownia prowadzą obecnie własne i samodzielne kampanie. Np. w najbliższym czasie Lewica odwiedzi województwo łódzkie, Koalicja Obywatelska – Śląsk. Trwają też prace nad umową polityczną, która ma definiować współpracę Polski 2050 i PSL. Jak wynika z naszych informacji, taka umowa może powstać jeszcze w tym miesiącu.
Politycy Szymona Hołowni chcą, by była transparentna i publiczna i zawierała wszystkie kluczowe informacje i szczegóły – w tym finansowanie i podział okręgów wyborczych. – To będzie nowa jakość w polskiej polityce – mówi nam ważny polityk Polski 2050.
Politycy PSL i Polski 2050 otwarcie mówią, że ich projekt – który może poszerzyć się o nowe środowiska, w tym te związane z samorządem – jest obliczony nawet na 18–20 proc.
Czytaj więcej
Zjednoczona Prawica wygrałaby wybory parlamentarne - wynika z najnowszego sondażu Kantar dla TVN. Niemal cała opozycja, za wyjątkiem Lewicy, zanotowała spadki poparcia.
Nasi rozmówcy z Polski 2050 i PSL twierdzą, że od jałowej rozmowy o listach dużo ważniejsze jest pokazanie wyborcom już teraz, że opozycja będzie potrafiła stworzyć rząd – i to przede wszystkim na płaszczyźnie programowej. To ma być jeden ze środków, które zapobiegną demobilizacji wyborców opozycji przed jesiennymi wyborami. Inny to uzgodnienie swoistego „paktu o nieagresji” między partiami różnych bloków. Zdaniem naszych informatorów to kluczowe sprawy, które mogą zdecydować o tym, czy opozycja będzie w stanie wygrać wybory – i to niezależnie od tego, w jakim kształcie wystartuje.