Czytaj dalej RP.PL.
„Rzeczpospolita” najbardziej opiniotwórczym medium października!
Aktualizacja: 15.07.2016 16:47 Publikacja: 14.07.2016 19:40
Foto: Fotorzepa, Jerzy Dudek
"Rzeczpospolita": Oficjalnie pan mówi, że nie cieszą pana słowa reprymendy prezydenta USA wobec działań PiS. Ale przecież opozycja czekała na to upomnienie z ogromną nadzieją.
Grzegorz Schetyna, przewodniczący Platformy Obywatelskiej, były marszałek Sejmu: Jeśli najpotężniejszy polityk świata zwraca się do prezydenta Polski ze słowami pouczenia, to przypomina mi to napomnienia skierowane do azjatyckich dyktatorów. I to mnie wcale nie cieszy. Jednocześnie dobrze, że PiS się przekonało, że jego działania – sparaliżowanie Trybunału, przejęcie mediów publicznych, likwidacja służby cywilnej i inne projekty przepychane butem w Sejmie – są obserwowane i analizowane przez najważniejsze kraje oraz polityków na świecie.
W wywiadzie dla Radia ZET Magdalena Biejat, kandydatka Nowej Lewicy na prezydenta, odniosła się do kwestii potencjalnych ingerencji w proces demokratyczny oraz roli, jaką odgrywają platformy społecznościowe. Wicemarszałek Senatu wyraziła swoje obawy związane z dezinformacją i manipulacjami w przestrzeni internetowej, wskazując na zagrożenia płynące z braku kontroli nad treściami.
- Skoro osiem lat wytrzymała koalicja PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia, a później Kukiza i była w stanie rządzić, to dlaczego nasza miałaby nie wytrzymać? - mówił w rozmowie z Joanną Ćwiek-Świdecką wiceminister cyfryzacji Michał Gramatyka (Polska 2050).
- Grzegorz Braun jest bardzo sympatycznym człowiekiem, ale powinno być tak, że rzecznik tłumaczy się z prezydenta, a nie prezydent z rzecznika - powiedział kandydat Konfederacji w wyborach prezydenckich, Sławomir Mentzen, pytany czy wziąłby pod uwagę wybór Grzegorza Brauna na szefa Kancelarii Prezydenta.
Pomysł dawania cudzoziemcom gotówki do ręki w ramach tzw. reintegracji trafił jednak do kosza. Budził kontrowersje w samym kierownictwie MSWiA.
Nowa usługa rejestrowanych doręczeń elektronicznych od Polskiej Wytwórni Papierów Wartościowych to odpowiedź na potrzeby nowoczesnego biznesu i administracji. eDO Post łączy najwyższe standardy bezpieczeństwa z wygodą i zgodnością z przepisami prawa, otwierając drzwi do pełnej cyfryzacji procesów komunikacyjnych.
Grupa działaczy rozpoczęła rejestrację Samoobrony Odrodzenie Andrzeja Leppera. Choć zmarły wicepremier był ucieleśnieniem kontrowersji w polityce, coraz częściej nawiązują do niego mniejsze i większe ugrupowania, przybywa też pomysłów na stawianie mu pomników.
PiS próbuje wprowadzić dualizm prawny, to będzie jego polityka, którą będziemy obserwowali przez całą kampanię wyborczą - mówił w rozmowie z RMF FM senator KO Grzegorz Schetyna.
Wykonanie przelewu do PiS, czyli zrobienie swojej roboty przez ministra finansów Andrzeja Domańskiego, mogłoby oznaczać – prędzej czy później – jego dymisję. To jest skala upadku państwa i polskiej demokracji.
Niemal połowa – bo 48,7 proc. – respondentów krytycznie ocenia Donalda Tuska w roli premiera – wskazuje sondaż United Surveys dla portalu wp.pl. Szefa rządu negatywnie postrzega aż 95 proc. wyborców PiS i Konfederacji.
W grudniu – po raz kolejny – wzrósł odsetek Polaków, którzy negatywnie oceniają rząd Donalda Tuska i samego premiera – wskazuje sondaż przeprowadzony przez CBOS.
PiS powinien wejść po stół ze wstydu i przeprosić wszystkich obywateli za to, że sprzeniewierzył publiczne pieniądze i wydawał je w sposób bezczelny na własne kampanie wyborcze. Dla mnie to, co robi szef PKW Sylwester Marciniak, jest kompletnie niezrozumiałe - przekonuje w rozmowie z Polsat News wiceprzewodnicząca PO Izabela Leszczyna.
- Prokuratorzy przestrzegają przepisów i nie zrobili tego na złość nikomu - powiedział szef MSWiA Tomasz Siemoniak, komentując przeszukanie klasztoru w Lublinie w związku ze sprawą Marcina Romanowskiego. - Ja będę zawsze bronił policjantów - robią swoje, działają według swojej wiedzy - dodał.
- Mamy do czynienia po prostu z ucieczką przestępcy - powiedział europoseł PO Bartłomiej Sienkiewicz, komentując na antenie Polsat News sprawę byłego wiceministra Marcina Romanowskiego. Ocenił, że zachowanie posła PiS „potwierdza wszystkie najgorsze scenariusze, jakie sobie można wyobrazić”.
Ubieganie się o świadczenie było łatwe, proste i bez zbędnej biurokracji. Ludzie składali wnioski przez internet, otrzymywali informację, że zostały one przyjęte, i pytali w sieci: „Panie Marczuk, gdzie jest haczyk?”. A jego nie było - mówi Bartosz Marczuk, wiceminister rodziny w rządzie PiS.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas