Szef ABW na szefa MSWiA, Zieliński za Zalewską w MEN?

W ramach powyborczej rekonstrukcji rządu po wyborach do PE, jedną z opcji jest likwidacja stanowiska wicepremier Beaty Szydło - dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Aktualizacja: 26.02.2019 13:43 Publikacja: 26.02.2019 13:37

Jarosław Zieliński

Jarosław Zieliński

Foto: Fotorzepa/ Jerzy Dudek

Rząd Mateusza Morawieckiego czekają ogromne zmiany personalne. Odejść do Brukseli chce m.in. szef MSWiA Joachim Brudziński, minister edukacji Anna Zalewska i pracy - Elżbieta Rafalska a także coraz liczniejsze grono obecnych wiceministrów jak Grzegorz Tobiszowski, wiceminister energii odpowiedzialny za górnictwo i Patryk Jaki, wiceszef resortu sprawiedliwości.

Według dzisiejszych informacji RMF na listach PiS ma znaleźć się nawet 20 członków rządu Mateusza Morawieckiego  - w tym wiceminister rolnictwa Rafał Romanowski czy wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Muller. Tak duży odpływ członków rządu oznacza właściwie rekonstrukcję rządu.

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Polityka
Andrzej Sadowski: W Polsce mamy do czynienia ze światami równoległymi
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Polityka
Rafał Trzaskowski o Mateuszu Morawieckim. „Nie ma pojęcia o polityce europejskiej”
Polityka
Szymon Hołownia ujawnia hasło kampanii prezydenckiej. Jaka strategia za nim stoi?
Polityka
Prof. Chwedoruk: Jesteśmy społeczeństwem politycznie masochistycznym
Polityka
Donald Tusk o pakcie migracyjnym: W kwestii migracji podejmujemy decyzje w Warszawie