Aktualizacja: 02.12.2015 09:32 Publikacja: 02.12.2015 09:32
Foto: 123RF
Brak wdrożenia porozumienia powoduje dalsze trudności, zarówno dla Albańczyków, jak i Serbów mieszkających w Kosowie, mówi raport opublikowany przez BIRN (Balkan Investigative Reporting Network) a przygotowany m.in przez Internews Kosowo oraz Centrum Kultury Demokratycznej z północnej Mitrovicy.
Raport wskazuje również przyczyny opóźnienia reform, wymieniając w tym aspekcie przede wszystkim paraliżowanie prac parlamentu Kosowa przez opozycję. Z kolei największe zaległości w reformowaniu instytucji państwowych dotyczą wymiaru sprawiedliwości oraz dyplomacji obu państw.
Ben Dawkins, polityk zasiadający w Izbie Wyższej parlamentu Australii Zachodniej, przed zaplanowanymi na 8 marca wyborami do stanowego parlamentu, zmienił nazwisko.
Dlatego nie warto liczyć na to, że „na pewno nic się nie stanie” albo „jakoś tam będzie”
Najbogatszy człowiek świata, który zaskarbił sobie sympatię Donalda Trumpa, otrzymał stanowisko doradcze i w poszukiwaniu oszczędności robi czystki w federalnych agencjach rządowych.
Ambasador Izraela przy ONZ twierdzi, że Palestyńczycy nie powinni być zmuszani do opuszczenia Gazy. - To powinno wymagać zgody - oświadczył Danny Danon.
Minister spraw zagranicznych Gideon Sa'ar ogłosił w środę, że Izrael pójdzie w ślady USA i nie będzie uczestniczyć w obradach Rady Praw Człowieka ONZ (UNHRC).
Wypędzenie Palestyńczyków przez Amerykę to powrót do koncertu wielkich mocarstw w XIX wieku, kiedy nasz kraj zniknął z mapy. Ale frontalne starcie z Donaldem Trumpem też nie jest w polskim interesie.
Po niecałych 60 latach od wybudowania znika z powierzchni ziemi jeden ze znaczących symboli architektury modernistycznej w dawnych krajach socjalistycznych – i zarazem symbol luksusu w państwach byłego bloku wschodniego. Zamiast niego wyrosnąć ma kompleks wieżowców, ich budowa pochłonie ok. pół miliarda euro.
Zdaniem Jasona McGuinnesa, wiceprezesa Ryanaira ds operacyjnych błędem było oddanie w zarządzanie lotniska Nikola Tesli w Belgradzie francuskiej spółce Vinci. — To wielki błąd. W najbliższej przyszłości stamtąd z pewnością nie polecimy- mówił.
Muzeum Nikoli Tesli, jednego z najważniejszych wynalazców przełomu XIX i XX wieku, wreszcie zyska właściwą oprawę. Słynna brytyjska pracownia architektoniczna założona przez zdobywczynię „architektonicznego Oscara”, przedstawiła projekt obiektu, który ma szanse stać się jedną z czołowych atrakcji turystycznych na Bałkanach.
Ważą się losy jednej z ikon jugosłowiańskiego modernizmu. Hotel „Jugoslavija” w Belgradzie, wzniesiony w latach 60. ubiegłego wieku, może zostać wyburzony, a na jego miejscu ma stanąć kompleks wieżowców. Protestują architekci i aktywiści.
Rosja chce odciągnąć uwagę Europy od Ukrainy – uważa Donika Gërvalla-Schwarz, szefowa dyplomacji Kosowa.
W sezonie letnim linie lotnicze Air Serbia zwiększą częstotliwość połączeń z Krakowa do Belgradu z dwóch do trzech, a z początkiem maja do czterech tygodniowo.
Jens Stoltenberg, sekretarz generalny NATO oświadczył, że Sojusz rozważa zwiększenie obecności wojskowej na Bałkanach Zachodnich, by "utrzymywać napięcie pod kontrolą".
Chiński sprzęt wojskowy wzmocnił znacząco serbskie siły zbrojne - oświadczył wicepremier i minister obrony Serbii, Miloš Vučević, w rozmowie z chińskim dziennikiem "Global Times".
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas