Aktualizacja: 29.10.2021 10:35 Publikacja: 29.10.2021 07:06
Foto: AdobeStock
Od 2022 r. będzie obowiązywać nowa ulga dla osób, które pomimo nabycia uprawnień do emerytury zrezygnują z jej pobierania i pozostaną na rynku pracy lub nadal będą prowadzić biznes. Zakłada tak nowy punkt 154, dodany w art. 21 ustawy o PIT, regulującym zwolnienia z podatku.
Preferencja jest skierowana do kobiet po ukończeniu 60. roku życia i mężczyzn po ukończeniu 65. roku życia, którzy uzyskają przychody ze stosunku służbowego, stosunku pracy, pracy nakładczej, spółdzielczego stosunku pracy oraz z umów zlecenia do wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty 85 528 zł. Skorzystają z niej też osoby prowadzące działalność gospodarczą, uzyskujący przychody do limitu 85 525 zł w roku podatkowym, opodatkowane zarówno według skali (stawek 17 i 32 proc.), stawki liniowej 19 proc., jak i płacący ryczałt od przychodów ewidencjonowanych.
Prezydent Andrzej Duda podpisał nowelizację, która zakazuje w Polsce sprzedaży podgrzewanych wyrobów tytoniowych...
W związku z dużą zmiennością produkcji energii ze źródeł odnawialnych – kluczowa staje się możliwość szybkiego i elastycznego reagowania na potrzeby systemu. Odpowiedzią jest magazynowanie energii w okresach jej nadmiaru i szybkie uwalnianie do sieci, kiedy jej brakuje.
Zakończył się drugi dzień egzaminów zawodowych dla prawników. Kandydaci na adwokatów musieli rozwiązać kazus zwi...
Wraz z kwietniowymi świadczeniami emeryci i renciści otrzymają dodatkowe roczne świadczenie pieniężne zwane 13....
Harmonogram wypłat 800 plus w kwietniu ulegnie pewnym zmianom. Dwa terminy wypadają w dni wolne od pracy i w zwi...
Transformacja energetyczna. Inwestowanie i operowanie infrastrukturą energetyczną. Strategiczne, ekonomiczne, technologiczne i środowiskowe aspekty transformacji energetycznej w wymiarze lokalnym
Co musi być w schronie? Zapas żywności, co najmniej trzy litry wody na osobę dziennie, apteczki, latarki i radio...
Warszawski rynek nieruchomości od lat przyciąga inwestorów. Nic dziwnego, stabilne zyski i perspektywy długoterminowego wzrostu wartości są wyjątkowo kuszącą perspektywą. W obliczu inflacji, zmian stóp procentowych i rosnącego popytu na wynajem wiele osób zastanawia się, czy to dobry moment na zakup mieszkania w stolicy. Podpowiemy, co przemawia za inwestycją w warszawskie nieruchomości oraz opiszemy potencjalne ryzyka, które warto wziąć pod uwagę. Zanalizujemy aktualne ceny mieszkań i trendy rynkowe na 2025 rok. Dowiesz się również, gdzie szukać najlepszych ofert.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas