Piękna, samotna, okrutna

Saszka wyciągnął bezwładne ciało. Zdarł z kobiety koc i owinął jej szyję miękkim elastycznym pasem, który kilka dni wcześniej Ilona kupiła w jednej z pasmanterii. Wybrała taki, który podobnie jak pończocha nie łamie chrząstek tarczowatych. Jeśli ofiara jest młoda, a chrząstki mocne, to w czasie sekcji zwłok trudno ustalić, czy ją uduszono – fragment książki „Umarli mają głos. Prawdziwe historie".

Aktualizacja: 24.05.2015 18:11 Publikacja: 22.05.2015 01:16

Fot. Pep Karsten

Fot. Pep Karsten

Foto: Getty Images

Mama zawsze doradzała jej, aby po maturze wybrała taki kierunek studiów, na którym jest dużo mężczyzn, bo inaczej nigdy nie wyjdzie za mąż.

Niestety, Ilona Kądziołek nie posłuchała tych rad i  dostała się na najbardziej babski kierunek na Uniwersytecie Wrocławskim – nauczanie początkowe. Nie podjęła tej decyzji z  przekory. Zawsze chciała nauczać najmłodsze dzieci, które są wciąż ufne i  nie sprawiają większych problemów wychowawczych. Matczyne obiekcje i obawy związane z  jej przyszłym zamążpójściem uważała za żenująco staroświeckie.

–?To nie te czasy, mamo! – prychała pogardliwie i  okręcała się przed lustrem na wszystkie strony. – Nie jestem taka znowu ostatnia, bym musiała się martwić, że nie znajdę męża.

Rzeczywiście, Ilona była atrakcyjną dziewczyną – szczupłą brunetką o  gęstych kręconych włosach i  niezwykle wyrazistych rysach twarzy. Jedynie czarne oczy pod mocno zarysowanymi brwiami mogły budzić niepokój czy nawet lęk, ponieważ miały tak ciemne tęczówki, że niemal zlewały się ze źrenicami. Na ogół jednak te oczy zapalały w  męskich sercach zupełnie inne płomienie. Niestety, najczęściej w  sercach nieodpowiednich mężczyzn.

Piotr, pierwszy jej chłopak, prawdziwy rodzynek na żeńskim roku, okazał się biseksualny. Jego dwoistą naturę odkryła po czterech latach, kiedy już przedstawiła go rodzicom jako narzeczonego. Wstrząs wywołany widokiem mężczyzny, z  którym straciła dziewictwo, baraszkującego w  wannie z  własnym kuzynem, nie dał się z  niczym porównać. Wpadła w  depresję, leczyła się psychiatrycznie i  dopiero po roku terapii doszła do siebie.

Pozostało jeszcze 90% artykułu

79 zł za rok czytania RP.PL

O tym jak szybko zmienia się świat. Ameryka z nowym prezydentem. Chiny z własnymi rozwiązaniami AI. Co się dzieje w kraju przed wyborami. Teraz szczególnie warto wiedzieć więcej. Wyjaśniamy, inspirujemy, analizujemy

Plus Minus
„Lipowo: Kto zabił?”: Karta siekiery na ręku
Materiał Promocyjny
Przed wyjazdem na upragniony wypoczynek
Plus Minus
„Cykle”: Ćwiczenia z paradoksów
Plus Minus
Gość "Plusa Minusa" poleca. Justyna Pronobis-Szczylik: Odkrywanie sensu życia
Plus Minus
Brat esesman, matka folksdojczka i agent SB
Plus Minus
Szachy wróciły do domu