Aktualizacja: 16.07.2017 16:06 Publikacja: 14.07.2017 17:00
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała
Drodzy prawi i sprawiedliwi! Chociaż nie korzystam z paliwa ziemskiego, bo mam niebiańskie skrzydła (wymagają wprawdzie niewielkiego serwisu, ale ponieważ wciąż wprowadzacie jakieś podatki, pewnie oddam je do regeneracji podczas moich wakacji w niebiańskiej krainie), to niepokoi mnie Wasza chęć uzyskania dodatkowych pieniędzy z podniesienia cen. Czyż nie zdajecie sobie sprawy, że w ślad za tym wszystko podrożeje? Szczycicie się tym, że dajecie wsparcie biedniejszym rodzinom, ale jakże to świadczy o Was, gdy drugą ręką im zabieracie? Zresztą od dłuższego czasu widzę, że zachowujecie się jak uczeni w Prawie, „bo wkładacie na ludzi ciężary nie do uniesienia, a sami jednym palcem ciężarów tych nie dotykacie". Nie tak miało być, nie tak... Wy naprawdę chcecie, by lud wyszedł na ulice. Co z tego, że dziś notowania Wasze są wysoko, skoro wszystko może się zmienić, gdy popełnicie jeden nieostrożny ruch.
Czy na odludziu, w samotności łatwiej uchronić się przed upadkiem – pytają twórcy „The Outrun”.
Nowa gra z uniwersum „Gwiezdnych wojen” to świetne wprowadzenie w świat karcianek!
Jedenaście osób opowiada o swoim uzależnieniu od alkoholu.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Wiele osób kojarzy „Greka Zorbę” z tańcem. Tymczasem historia jest czymś więcej, opowiada o przyjaźni, o odnajdywaniu radości w trudnych momentach. Ten filmowy klasyk zawsze robi na mnie wielkie wrażenie.
Dobry program księgowy to podstawa funkcjonowania biura rachunkowego. Jego podstawowym zadaniem jej ułatwienie i przyspieszenie pracy księgowych. Dzięki temu, że program wykonuje podstawowe, powtarzalne zadania, profesjonaliści mogą się skupić na bardziej skomplikowanych zadaniach, lub zaoferować swoje usługi większej liczbie klientów.
Prezydentura Trumpa w czasie wojny w Ukrainie to dla Unii Europejskiej równanie z dwoma niewiadomymi. Pierwszy krok należy do polskiej prezydencji.
MON planuje wydać tylko dziesięć zezwoleń na tworzenie dodatkowych tzw. klas wojskowych w przyszłym roku szkolnym. Choć od kilku lat liczba uczniów w mundurach wzrasta, to resort obrony tłumaczy, że musi urealnić stan Oddziałów Przysposobienia Wojskowego do „realiów i niżu demograficznego”.
Przedsiębiorcom bardzo nie podoba się projekt zmian w ustawie o Radzie Dialogu Społecznego autorstwa Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Uważają, że ministra Agnieszka Dziemianowicz-Bąk próbuje samowolnie zmienić reguły funkcjonowania RDS tak, by ograniczyć reprezentację organizacji pracodawców, a ministrowi rodziny przyznać nadzwyczajne kompetencje. Jest już apel Rzecznika MŚP do premiera Donalda Tuska o zablokowanie tych zmian.
Zmiany w zakresie edukacji zdrowotnej i lekcji religii pokazują, że politycy nadal wywracają edukacyjny stolik i wciąż mają ogromny wpływ na to, czego dzieci będą się w szkole uczyły. Czy jest więc sens robienie dużej reformy edukacji?
Trwają dyskusje jak finansować rozwój infrastruktury transportowej w UE. Ministerstwo Infrastruktury ma skrystalizowane poglądy na potrzeby Polski.
Ze 100 zł do 233 zł, czyli 5 proc. minimalnej pensji, wzrośnie wartość znalezionych pieniędzy, które obejmie prawny obowiązek oddania ich znalazcy lub staroście. Rzeczy znalezione dłużej mają być przechowywane na lotniskach.
Poprawa nastrojów i odwrót od dolara na globalnym rynku oraz perspektywa braku obniżki stóp procentowych w Polsce w najbliższym czasie były w piątek sprzymierzeńcem naszej waluty.
Największe związki sportowe zamówiły opinie, z których wynika, że niewykonalne jest zarządzenie ministra sportu Sławomira Nitrasa, wymagające od nich publikowania m.in. szczegółów umów ze sponsorami – dowiedziała się „Rzeczpospolita”
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas